Grzejnik pokojowy to wciąż najpopularniejszy sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Nowoczesne grzejniki są urządzeniami funkcjonalnymi i bardzo estetycznymi. W niczym nie przypominają już modeli sprzed kilkudziesięciu lat. W sprzedaży dostępne są grzejniki pokojowe o różnorodnych kształtach, wielkości czy kolorystyce. W ten sposób pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną i pasują do całościowej aranżacji danego wnętrza.
Ranking grzejników pokojowych
-
Grzejnik pokojowy Purmo Ventil Compact Cv22 600X1000
Sprawdź najniższą cenę
Stalowy grzejnik płytowy z podłączeniem z boku lub od dołu. Sprawdzi się jako element domowej instalacji grzewczej. Zamontować można go w sypialni, salonie czy kuchni. Stosowany bywa jako grzejnik wiszący lub stojący. W tym drugim przypadku wykorzystać trzeba jednak specjalne stojaki. Powierzchnia boczna grzejnika jest obudowana osłonami. Powierzchnia górna jest przykryta osłoną typu grill. Produkt występuje w wielu wzorach i kolorach do wyboru. -
Grzejnik Diamond C22 600×1200
Sprawdź najniższą cenę
Nowoczesny grzejnik panelowy o eleganckiej formie. Doskonale sprawdza się we wnętrzach różnego rodzaju. Wykonany jest z blachy stalowej wysokiej jakości walcowanej na zimno. Stosowany może być w przypadku instalacji jedno i dwururowych. Maksymalne ciśnienie robocze to w tym przypadku 10 bar, a maksymalna temperatura pracy 110 stopni Celsjusza. Grzejnik jest odtłuszczany, cynko fosforowany, zagruntowany i pokryty proszkiem antyelektrostatycznym. Jego docelowy kolor to śnieżna biel. -
Grzejnik pokojowy Terma Nemo 530×915
Sprawdź najniższą cenę
Efektowny pod względem wizualnym, funkcjonalny grzejnik pokojowy. Zbudowany jest z podwójnego rzędu płaskich rurek. Z uwagi na nowoczesny design pasuje do wielu aranżacji. Stanowi świetną alternatywę dla klasycznego grzejnika płytowego. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania. Grzejnik z powodzeniem wykorzystać można w wielu pomieszczeniach. Dostępny jest w wersji elektrycznej, wodnej oraz elektryczno-wodnej. Do wyboru jest spora gama kolorystyczn -
Grzejnik Kermi therm-x2 Profil-V 22 600×900
Sprawdź najniższą cenę
Wykonany z blachy stalowej grzejnik pokojowy zaworowy z podłączeniem od dołu. Za sprawą szeregowego połączenia płyt grzejnika skróceniu aż o 25% uległ czas nagrzewania pomieszczenia. Zintegrowana wkładka zaworowa z wstępną wartością kV jest dostosowana do wydajności cieplnej grzejnika. Pojemność wodna tego modelu wynosi 8,82l. Maksymalna temperatura robocza to 110 stopni Celsjusza, a maksymalne ciśnienie robocze 10 bar. -
Grzejnik pokojowy Kfa G500F 789-100-44
Sprawdź najniższą cenę
Aluminiowy grzejnik produkowany w procesie odlewania ciśnieniowego. Jego powierzchnia wewnętrzna jest pokrywana już w pierwszym etapie specjalną powłoką chroniącą przed korozją. Z drugim etapie następuje automatyczne malowanie zanurzeniowe. Trzeci etap to malowanie proszkowe powłoką wykończeniową. Grzejnik utrzymany jest w standardowej, białej kolorystyce. Doskonale pasuje więc do różnego rodzaju aranżacji.
Jaki grzejnik do pokoju kupić?
Nowoczesne grzejniki pokojowe w niczym nie przypominają modeli popularnych przed kilkunastoma laty. Są bardziej funkcjonalne i o wiele bardziej estetyczne. Jak zatem wybrać grzejnik odpowiedni do swoich potrzeb? Co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?
- Rodzaj – grzejniki płytowe to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca. Cechują się one małą pojemnością wodną. Grzejniki członowe to na ogół grzejniki żeliwne i stalowe składające się z żeberek, członów. Grzejniki konwektorowe zbudowane są z kolei z miedzianych rur, na które nakłada się aluminiowe blachy umieszczone w dodatkowej obudowie. Grzejniki drabinkowe najczęściej stosowane są w łazience. Są nieocenione podczas suszenia ręczników. Tworzą je poziome rurki podłączone do kolektorów pionowych. Ponadto wyróżnia się fantazyjne i kolorowe niekiedy grzejniki dekoracyjne.
- Materiał wykonania – największą popularnością cieszą się grzejniki stalowe. Stawia się tutaj przede wszystkim na modele płytowe, które są mocne i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Nie należy ich tylko stosować w instalacjach otwartych. Grzejniki aluminiowe są lekkie i dobrze pracują w połączeniu z nowoczesnymi kotłami. Wyróżnia się jeszcze grzejniki żeliwne, które powoli odchodzą do lamusa. Są odporne na korozję i naprawdę trwałe. Z drugiej strony powoli się nagrzewają.
- Moc – to bardzo istotny parametr w przypadku grzejników pokojowych. Moc trzeba dobrać odpowiednio do funkcji grzejnika, wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. Często moc grzejników jest już określana w gotowych projektach przygotowywanych dla inwestorów.
- Wymiary – od wymiarów grzejnika zależy w dużej mierze jego moc. Przy wyborze odpowiedniego modelu, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na ilość dostępnego miejsca. Na ogół grzejniki podłączane są na ścianie zlokalizowanej pod oknem, gdzie straty ciepła są największe.
- Design – zdecydowana większość osób stawia na tradycyjne grzejniki pokojowe, ale w sprzedaży nie brakuje modeli bardzo efektownych wizualnie. Grzejniki mogą mieć różne kolory, kształty czy formy.
Czy warto kupić duży grzejnik pokojowy?
Grzejnik to podstawowy element instalacji centralnego ogrzewania. Trudno więc sobie bez niego wyobrazić współczesne gospodarstwo domowe. Wielu inwestorów przy zakupie zwraca jednak uwagę przede wszystkim na wygląd grzejników. Tymczasem większe znaczenie ma oczywiście ich moc i wielkość. Muszą one być dobrane tak, aby ogrzać dane pomieszczenie. Obecnie największą popularnością cieszą się grzejniki stalowe, chociaż w sprzedaży spotkać można również urządzenia aluminiowe czy żeliwne.
Najbardziej godne polecenia są sporych rozmiarów grzejniki stalowe. Najczęściej stawia się tutaj na grzejniki płytowe, które w standardowej wersji są białe. Jednak równie dobrze można postawić na urządzenie w innym kolorze. W ten sposób można dopasować je do aranżacji danego wnętrza. Aby zwiększyć moc grzejnika, a nie zwiększać jednocześnie jego wymiarów zbyt mocno, należy zdecydować się na model o większej liczbie płyt. To rozwiązanie, które sprawdza się w mniejszych miejscach. Okazuje się bowiem, że nie każdy wystarczająco dużo miejsca do zamontowania dużego grzejnika pokojowego.