Henna do brwi to naturalna substancja kosmetyczna wykorzystywana do barwienia rzęs i brwi. Produkowana jest na bazie pędów i liści lawsonii bezbronnej. To roślina, która w naturze występuje w lasach tropikalnych Ameryki Łacińskiej, Afryki czy Australii. Jej wyjątkowe właściwości znane są od setek lat. Obecnie henna do brwi ma na ogół formę proszku lub pasty, które są mieszane z odpowiednim aktywatorem. Efekty henny utrzymują się dość długo.

Najlepsza henna do brwi – ranking

 1. Refectocil Henna Żelowa Do Brwi i Rzęs

  Refectocil Henna Żelowa Do Brwi i Rzęs
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zielona henna do brwi dająca wyjątkowy efekt koloryzacji. Nie pozostawia po sobie brzydkich śladów i jest łatwa w użyciu. To produkt w kolorze naturalnego brązu odpowiedni do brwi i rzęs. Podkreśla ich naturalną kolorystkę i ma formę żelową. Jest to henna odporna na rozmazywanie się i wodoodporna. Nie pozostawia smug, a na brwiach utrzymuje się nawet 6 tygodni.

 2. Delia Pro color henna do brwi żelowa

  Delia Pro color henna do brwi żelowa
  Sprawdź aktualną cenę

  Żelowa henna do brwi w kolorze ciemnego brązu lub czerni. Doskonale sprawdza się w domowych warunkach. Jest to produkt odpowiedni dla kobiet w różnym wieku, który z powodzeniem zastępuje konturówkę do brwi. Nadaje im odpowiedni kształt i kolor. Przy okazji podkreśla skutecznie oprawę oczu. To henna bezpieczna w użytku, przebadana pod kątem dermatologicznym. Efekt daje już po zaledwie pięciu minutach od nałożenia. Trwałość produktu to nawet 2 tygodnie. Produkt jest idealny dla pań o ciemniejszych włosach.

 3. Joanna Henna do Brwi i Rzęs Kremowa 3.0

  Joanna Henna do Brwi i Rzęs Kremowa 3.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w użyciu henna do brwi i rzęs w kolorze ciemnego brązu lub głębokiej czerni. Zapewnia długotrwały kolor, a także gęstość i długość rzęs. Sprawia, że spojrzenie jest wyraziste, a brwi uzyskują odpowiedni kształt. Produkt zawiera odżywczy olejek rycynowy. Kremowy kolor produktu nie ma wpływu na efekt końcowy koloryzacji. Zmienia się on na skutek zastosowania aktywatora. Henna ta najlepiej sprawdza się w przypadku pań o włosach brązowych i ciemnych blondynek.

 4. Delia Henna tradycyjna do brwi i rzęs

  Delia Henna tradycyjna do brwi i rzęs
  Sprawdź aktualną cenę

  Tradycyjna henna do brwi i rzęs, która jest w stanie zastąpić użytkowaną każdego dnia konturówkę. Stanowi świetne rozwiązanie dla kobiet w różnym wieku. Ma formę proszku, dlatego jest niezwykle prosta w aplikacji. W skład opakowania wchodzą dwie saszetki, których zawartość należy wymieszać ze sobą, aby uzyskać jednolitą, kremową konsystencję. Taką mieszankę nakłada się na brwi. Jedno opakowanie przeznaczone jest do wykonania jednego zabiegu koloryzacji.

 5. Fitokosmetik Naturalna kremowa henna do rzęs i brwi

  Fitokosmetik Naturalna kremowa henna do rzęs i brwi
  Sprawdź aktualną cenę

  Naturalna henna do brwi i rzęs bez amoniaku i nadtlenku wodoru w składzie. Daje rzęsom i brwiom wyjątkowo nasycony kolor. To produkt niezwykle prosty w przygotowaniu. Wystarczy zmieszać ze sobą składniki w celu uzyskania mieszanki o kremowej konsystencji, którą nanosi się w odpowiednie miejsca. Jedno opakowanie starcza nawet na 10 aplikacji. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne – spokojny grafitowy, mocny czarny oraz nasycony brąz. Produkt nie podrażnia i nie wywołuje alergii.

Jaką hennę do brwi kupić?

Henna do brwi to świetna alternatywa dla konturówki. W ten sposób brwi są estetyczne przez długi czas i to bez większego wysiłku. Jaką jednak hennę wybrać dla siebie? Czym sugerować się przy jej zakupie?

 • Rodzaj – wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje henny do brwi. Henna proszkowa jest bardzo popularna. Efekt w tym przypadku utrzymuje się nawet przez 6 tygodni. Henna żelowa ma mocno kremową konsystencję. Zabieg koloryzacji jest tutaj dość czasochłonny, a efekt utrzymuje się na brwiach się do 3 tygodni. Henna pudrowa to nowość na rynku. Farbuje ona jednocześnie włoski i skórę. W ten sposób łuk brwiowy jest pełniejszy. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni.
 • Kolorystyka – należy dobrać odcień henny odpowiednio do swojej naturalnej karnacji. W przypadku blondynek czy jasnych szatynek nie sprawdzą się na przykład brwi potraktowane czarną henną. Efekt będzie wówczas karykaturalny. Dlatego trzeba mieć na uwadze swoją naturalną karnację. Warto mieć na uwadze to, że henna ma za zadanie przyciemnić brwi, a nie zmienić ich kolor.
 • Skład – henna to zielonkawy proszek produkowany z suszonych i zmielonych liści lawsonii bezbronnej. Farbuje on na rudo bądź czarno. Istnieje także henna syntetyczna sprzedawana w formie kremu  bądź proszku. Dodawane są do niej składniki nadające określony kolor. Sprawiają one, że produkt nie farbuje skóry. Warto sprawdzić czy dane składniki nie uczulają. Mogą być to amoniak, pestycydy, oleje mineralne, rozjaśniacze, utleniacze  czy woski. Najbezpieczniejsza jest zawsze czysta henna z dodatkiem ziół.
 • Czas schnięcia – są henny, które trzeb a szybko zmyć, bo błyskawicznie wręcz farbują. Są one przeznaczone jednak raczej dla profesjonalistów. Dla amatorów lepszym rozwiązaniem są kosmetyki, które potrzebują nieco więcej czasu. W ten sposób na spokojnie można wykonać ewentualne poprawki przed zaschnięciem henny. Na ogół henna potrzebuje 5-10 minut. Jeśli kolor jest mało intensywny, można ją nałożyć drugi raz.

Czy warto kupić hennę do brwi?

Henna jest naturalnym barwnikiem pochodzenia roślinnego wykorzystywanym od setek lat w Afryce i Azji do farbowania włosów. Coraz większą popularnością cieszy się także w Polsce. Przy pomocy henny można bowiem skutecznie przyciemnić brwi i rzęsy. Nie trzeba przy tym nawet wychodzić z domu. Aplikacja produktu jest bardzo prosta, a efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni.

Podstawową zaletą henny do brwi jest zdecydowanie jej trwałość. Nie rozpływa się ona pod wpływem wody, potu, łez, wysokiej temperatury itd. Jest idealna dla osób, które regularnie korzystają z basenu. Brwi potraktowane henną prezentują się bardzo naturalnie i pasują większości kobiet. Są polecane paniom, które na co dzień raczej się nie malują lub stawiają na makijaż no make-up. Henna nadaje oczom wyrazistości.

Co ciekawe, aplikacja henny nie jest zbyt trudna i wykonać ją można nawet samodzielnie we własnym domu. Warto jednak wcześniej wykonać próbę uczuleniową, aby przekonać się czy dany produkt nie wywoła jakiejś  niepożądanej reakcji alergicznej.

Popularni producenci henny do brwi