Karuzela do łóżeczka to bezpieczna zabawka dla małych dzieci, która działa na nie uspokajająco, wpływając przy okazji pozytywnie na rozwój percepcji słuchowej i wzrokowej. Do wyboru jest wiele karuzeli – różnią się one kształtem, kolorystyką, sposobem działania itd. Ich popularność wynika z faktu, że niemowlęta nie mogą samodzielnie bawić się zabawkami. Nie są w stanie ich utrzymać, gdyż dopiero ćwiczą zaciskanie dłoni. Karuzela do łóżeczka interesuje jednak każdego malucha.

Ranking karuzeli do łóżeczka

 1. Tiny Love Karuzela Magiczna Z Projektorem typu 3W1 Arktyczna Kraina 21269

  Tiny Love Karuzela Magiczna Z Projektorem typu 3W1 Arktyczna Kraina 21269
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle efektowna karuzela łóżeczkowa z projektorem, który wyświetla obrazki na jej górnej części. Potem karuzelę można zdemontować i wyświetlać obraz na suficie. W ten sposób produkt rośnie razem z dzieckiem. Oferuje on 30 minut ciągłej muzyki oraz 9 różnych utworów w 3 kategoriach.

 2. B-Kids Projektor Lampka Pozytywka Muzyczna Karuzela typu 3w1 (1164914)

  B-Kids Projektor Lampka Pozytywka Muzyczna Karuzela typu 3w1 (1164914)
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna karuzela łóżeczkowa z projektorkiem odpowiednia dla dzieci w różnym wieku. Projektor wyświetla gwiazdki i gra melodie, które pozwalają dziecku zasnąć. Urządzenie działa w trybie dziennym i nocnym. Jest w stanie odtworzyć 6 melodii i 4 odgłosy natury. Posiada też funkcję regulacji głośności.

 3. Fisher-Price Karuzela z misiami Cdn41

  Fisher-Price Karuzela z misiami Cdn41
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona dla najmłodszych dzieci karuzela łóżeczkowa z napędem. Oferuje trzy przyjemne tryby dźwiękowe. Razem z upływem czasu można zamienić ją po prostu w uspokajacz z projektorem, który można ustawić na półce. Karuzelę z powodzeniem można przyczepić do daszku wózka dziecięcego.

 4. Tiny Love Zabawa Na Łące Karuzela Rośnij Z Muzyką (21444449)

  Tiny Love Zabawa Na Łące Karuzela Rośnij Z Muzyką (21444449)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna karuzela łóżeczkowa będąca zabawką rozwojową. Przyciąga dzieci wyjątkową kombinacją muzyki. Na uwagę zasługuje tutaj unikalny system poruszania karuzeli 4D (zabawki są skierowane w stronę malucha). Model ten oferuje 18 różnych melodii. Za sprawą przycisku shuffle karuzela odtwarza muzykę w sposób losowy.

 5. Chicco Karuzela Next2Dreams

  Chicco Karuzela Next2Dreams
  Sprawdź aktualną cenę

  Karuzela do łóżeczek Chicco Next2Me. Pasuje też do większości łóżeczek dla dzieci. Zapewnia maluchom delikatne światełko i dźwięki w formie muzyki klasycznej, które trwają po włączeniu 20 minut. Dziecku można też włączyć tzw. biały szum. Karuzela świetnie sprawdza się przy zasypianiu maluszka.

 6. Canpol Babies Karuzela Elektryczna Pluszowa Piraci (68/036)

  Canpol Babies Karuzela Elektryczna Pluszowa Piraci (68/036)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku pluszczu karuzela elektryczna do łóżeczka. Posiada cztery doczepiane zabawki z piszczałkami i grzechotkami w środku. Wyposażona jest też w pałąk z lusterkiem i pozytywkę. Oferuje 12 kołysanek do wyboru, które to uspokajają dziecko i ułatwiają zasypianie.

 7. Smily Play Muzyczna Karuzela 0845

  Smily Play Muzyczna Karuzela 0845
  Sprawdź aktualną cenę

  Karuzela do łóżeczka odpowiednia dla dzieci od pierwszych chwil ich życia. Jest łatwa a w montażu i niezwykle funkcjonalna. Wykonana jest z materiałów najwyższej jakości. Można ustawić jej czas działania, co znacznie ułatwia proces zasypiania malucha. Produkt posiada wbudowany projektor i 15 zaprogramowanych melodii.

Jaką karuzelę do łóżeczka kupić?

Karuzela do łóżeczka to jedna z popularniejszych zabawek dla niemowlaków. Działa ona na dziecko uspokajająco i pozwala rozwijać mu zmysł wzroku oraz słuchu. Jaki jednak model wybrać dla swojego malucha? Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie karuzeli do łóżeczka?

 • Kolorystyka – dzieci lubią kolorowe zabawki. Wprawdzie te pastelowe też są urocze, ale takie barwy są dla malucha zbyt mało wyraziste i na ogół nie spełniają swojej funkcji.
 • Ilość zabawek – nie zawsze więcej, znaczy lepiej. W praktyce już modele z 3-4 zabawkami są dla maluchów wystarczające. Zbyt duża ilość bodźców także nie jest wskazana.
 • Materiał wykonania zabawek – na ogół stosuje się w tym przypadku plusz i tworzywa sztuczne. Zabawki pluszowe brudzą się łatwiej, ale są jednocześnie maskotkami. Te plastikowe można łatwo utrzymać w czystości. Nie trzeba się ich bać, bo maluch ich nie dotyka, a jedynie na nie patrzy.
 • Pozytywka – wgrane melodie, szumy, kołysanki są bardzo przydatne. Warto postawić na karuzelę z pozytywką, która znacznie ułatwia dziecku zasypianie. Pozytywki są nakręcane lub działają na baterie. Te drugie oferują najczęściej więcej ciekawych funkcjonalności.
 • Projektor – pozwala na wyświetlanie na ścianie czy suficie różnego rodzaju obrazków. To ciekawy gadżet, który wykorzystywać można naprawdę przez długi czas.
 • Atrakcyjność dla dziecka – trzeba tutaj niejako wziąć pod uwagę punkt widzenia malucha. Warto pamiętać o tym, że karuzelę dziecko ogląda od dołu i musi być ona w odpowiedni sposób zamontowana.
 • Mocowanie – producenci karuzeli do łóżeczek wiedzą, że meble te są dość zróżnicowane i mają różne szczebelki. Warto to jednak sprawdzić przed zakupem. Dobrze jest zamontować na próbę karuzelę w sklepie do łóżeczka wystawowego. W końcu bezpieczeństwo dziecka jest zawsze na pierwszym dziecku i zabawka nie powinna dla niego stwarzać żadnego zagrożenia.

Czy warto kupić karuzelę do łóżeczka?

Niemowlę, które dopiero przyszło na świat przede wszystkim je i śpi. Szczególnie wiele czasu poświęca na sen, dopiero  z czasem staje się nieco bardziej aktywne. W momencie, gdy nie zajmują się nim rodzice, dziecko znajduje się w łóżeczku lub kołysce. W tym czasie warto mu włączyć karuzelę.

Karuzela do łóżeczka to wyjątkowa zabawka, która przyciąga wzrok malucha. Zawieszone na niej kolorowe elementy skutecznie stymulują wzrok malucha. Dodatkowo stosowane są w tym przypadku lusterka czy projektory. Są karuzele z pozytywkami, które wygrywają przyjemne dla ucha melodie. W tym czasie rodzice mogą nieco odetchnąć i odpocząć. Maluch zafascynowany karuzelą łatwiej zasypia. Staje się także spokojniejszy, bo czuje się bezpiecznie.

Zatem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupić noworodkowi karuzelę do łóżeczka? Okazuje się, że tak. Nic więc dziwnego w tym, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dla małych dzieci, które dopiero przyszły na świat. Noworodek dość szybko zaczyna rozwijać swoje zmysły, w tym wzrok i słuch. Pomaga mu w tym właśnie karuzela zamontowana na łóżeczku.

Popularni producenci karuzeli do łóżeczka

Sklepy warte uwagi