Kadzidło to popularna substancja zapachowa pochodzenia naturalnego. Uwalniana jest w czasie spalania. Dzisiaj stosowana jest nie tylko w czasie sprawowania obrzędów religijnych. Znajduje zastosowanie także w medycynie czy kosmetyce. Kadzidła w zależności od użytych składników mają różne właściwości i działanie.  Niektóre kompozycje skutecznie redukują stres, a inne pobudzają kreatywność. Warto także wspomnieć o tych, które działają w sposób leczniczy.

Najlepsze kadzidła – ranking

Jakie kadzidło kupić? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale do najłatwiejszych nie należy. Wybór kadzideł na rynku jest bowiem całkiem spory. W podjęciu ostatecznej decyzji nieco pomoże na pewno nasz kompleksowy ranking kadzideł. Podczas jego tworzenia w dużej mierze kierowaliśmy się opiniami internautów na ten temat. Zapraszamy więc serdecznie do lektury i dokonywania zakupów np. w sklepach internetowych.

 1. Kadzidło Salvia Apiana Szałwia Biała Pęczek 20G
  Kadzidło Salvia Apiana Szałwia Biała Pęczek 20G

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości kadzidło z szałwii białej. To roślina wywodząca się z USA. Rośnie na terenach suchych i nasłonecznionych. Od dawna wykorzystywana jest jako kadzidło. Stąd też często nazywana jest szałwią ceremonialną. Roślina na ładnie pachnie i ma wyjątkowe właściwości. Indianie wykorzystywali ją do leczenia kaszlu czy przeziębienia. Jej dym odkażał domy i oczyszczał powietrze. Podobnie jest zresztą i dzisiaj. Szałwia biała działa bakteriobójczo.

 2. Kadzidło Salvia Apiana Eko Palo Santo Święte Drzewo Indian Drewienka 50G
  Kadzidło Salvia Apiana Eko Palo Santo Święte Drzewo Indian Drewienka 50G

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowe kadzidło w formie drewienek Palo Santo pochodzących z ekologicznych zbiorów tego świętego drzewa. Rośnie ono na wybrzeżu Ameryki Południowej. Od wieków jest wykorzystywane podczas modlitw i ceremonii. Zawiera sporo terpenów, które dotleniają mózg. To nim drzewo zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości. Palo Santo znajduje się pod ścisłą ochroną. Ścinanie żyjących drzew jest zabronione. Odpadłe okazy są suszone przez kilka lat.

 3. Naturalne Kadzidło Mohani Palo Santo – święte drzewo Amazonii 100g

  Naturalne Kadzidło Mohani Palo Santo - święte drzewo Amazonii 100g
  Sprawdź aktualną cenę

  Jedyne w swoim rodzaju naturalne kadzidło o drzewnym aromacie. Oparte jest na wyjątkowym drzewie Palo Santo, które od setek lat wykorzystywane jest w celach duchowych i leczniczych. W tym przypadku pochodzi ono ze źródeł certyfikowanych, do rolników, którzy mają odpowiednie zezwolenia. Surowiec pozyskiwany jest z drzew martwych. Palo Santo rośnie w naturze w Ameryce Południowej. Jego moc objawia się, gdy wysycha – wtedy drzewo wytwarza charakterystyczny nektar.

 4. Kadzidła Sattva Ayurveda Ajurwedyjskie Cedr 2003624-12894
  Kadzidła Sattva Ayurveda Ajurwedyjskie Cedr 2003624-12894

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowe kadzidło patyczkowe oparte na starannie dobranych mieszankach esencji drewna, ziół, kwiatów, miodu czy żywic roślinnych. To produkt ręczny zwijany na patyczek bambusowy i tworzony zgodni z tradycją liczącą około 400 lat. Kadzidło oparte jest na naturalnych składnikach. To czyni je bardzo wyjątkowym. Nie zawiera dodatków syntetycznych. Opakowanie zawiera 15 patyczków – każdy pali się około 60 minut.

 5. Kadzidełka Farfalla Ylang Ylang 10 Szt.
  Kadzidełka Farfalla Ylang Ylang 10 Szt.

  Sprawdź aktualną cenę

  Kadzidełka, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. To produkt o słodkim zapachu, który sprzyja relaksowi i odprężeniu. Jednocześnie jego aromat jest dość zmysłowy. Produkt pozbawiony jest sztucznych substancji zapachowych. Nie zawiera szkodliwych materiałów spalania czy związków piżma. Wykorzystany w tym przypadku papier jest tworzony ręcznie w Indiach.

Jakie kadzidło kupić?

Wybór odpowiedniego kadzidła wcale nie jest sprawą prostą. Wybór w tym zakresie na rynku jest bowiem zaskakująco szeroki. Czym zatem należy się w tym przypadku kierować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie kadzidła?

 • Rodzaj – najpopularniejsze od lat są kadzidła w formie patyczków. Cechują się dość niską ceną, a wybór zapachów w tym przypadku jest ogromny. Do wyboru są aromaty kwiatowe, owocowe, drzewne itd. Działają uspokajająco lub stymulująco. Takie kadzidła nie są trudne w użyciu. Kadzidła cięte to z kolei po prostu kawałki suchej rośliny przewiązane sznurkiem. Są stosowane głównie w celach duchownych i religijnych. Kadzidła stożkowe, jak sama nazwa wskazuje, mają formę stożków. Używane bywają w czasie medytacji i podczas obrzędów religijnych. Zawierają np. zioła, kwiaty, żywicę i przyprawy. Na końcu wyróżnia się kadzidła sypkie i żywiczne. Zapalane są w tradycyjny sposób w kadzielnicy. Składają się z drewna, żywicy i roślin. Te ostatnie zostawiają ładny zapach, a żywica pod wpływem wysokiej temperatury topi si, uwalniając olejki eteryczne.
 • Bezpieczeństwo – kluczowe znaczenie ma tutaj jakość surowca. Jeśli kadzidło oparte jest na naturalnych składnikach, a jego użytkownik nie cierpi na żadne schorzenia dróg oddechowych lub nie ma alergii na jego skład, jest to produkt w 100% bezpieczny dla zdrowia. Unikać trzeba natomiast kadzideł niskiej jakości. Produkty pochodzące z nieznanych źródeł niekiedy zawierają szkodliwy benzen czy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które są częścią rakotwórczego smogu. Także i naturalne kadzidła bywają groźne, o ile ktoś jest uczulony na ich składniki. Alergie wywoływać mogą substancje pochodzenia roślinnego np. rumianek, substancje pochodzenia odzwierzęcego np. miód czy substancje syntetyczne.
 • Skład – od niego zależą właściwości kadzidła. Jakie substancje są w tym przypadku wykorzystywane najczęściej? Szałwia ładnie pachnie, a przy tym wykazuje cenne właściwości. Drzewo Palo Santo ma przyjemny zapach i poprawia samopoczucie. Działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Drzewo mirrowe łagodzi objawy infekcji dróg oddechowych. Ziele paczuli wpływa na organizm relaksująco, pobudzając wszystkie zmysły.

Czy warto kupić kadzidło?

Kadzidła są substancjami zapachowymi uwalniającymi się w czasie spalania. Mogą mieć różną postać – bywają stożkowe, okrągłe czy formowane na patyczkach. Sporo zależy oczywiście od ich przeznaczenia, ale warto stawiać na kadzidła pochodzenia naturalnego np. wykonywane z żywic, roślin, węgla i olejków eterycznych. Kadzidła stosowane są podczas rytuałów religijnych. Znajdują zastosowanie w medycynie czy kosmetyce.

Co ciekawe, kadzidła mają naprawdę naprawdę długą historię. Stosowano je już w starożytnej Grecji około VII wieku przed naszą erą – podczas celów kultowych. Dzisiaj także są używane w islamie, hinduizmie, buddyzmie czy chrześcijaństwie. Kadzidła są nieodłącznym elementem medytacji, sesji relaksacyjnych czy ćwiczeń jogi. Okazuje się, że przydatne są także np. latem. Niektóre z nich są bowiem w stanie skutecznie odstraszać komary. Warto więc sięgać po kadzidła, ale tylko te naprawdę wysokiej jakości np. oparte na naturalnych składnikach.

Podsumowanie rankingu kadzideł

Kadzidła to substancje zapachowe, które cieszą się na rynku sporą popularnością. Co ciekawe, wykorzystywane są nie tylko podczas przeprowadzania obrzędów religijnych. Nie tylko ładnie pachną, ale i często mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Mogą poprawiać samopoczucie, działać odprężająco lub zachęcać co działania. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking kadzideł. Powstał w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat.