Kamera sportowa to niewielkich rozmiarów, uniwersalny sprzęt przeznaczony do nagrywania różnego rodzaju filmów wideo. Mimo nazwy pozwala nie tylko na rejestrowanie aktywności o charakterze sportowym, ale i różnego rodzaju spotkań, eventów, wycieczek, imprez itd. Niektóre modele są bardzo wytrzymałe – posiadają trwałe, wodoszczelne obudowy i różnego typu akcesoria. Kamery sportowe wbrew pozorom mają sporo zastosowań, nie zawsze bowiem wykorzystać można kamerę zamontowaną w smartfonie.

Ranking kamer sportowych

 1. Kamera sportowa GoPro Hero8
  Kamera sportowa GoPro Hero8
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna kamera sportowa z HyperSmooth 2.0 oferującym wiele poziomów stabilizacji. Za sprawą TimeWrap pozwala na uzyskanie naprawdę surrealistycznego efektu. Posiada ulepszony HDR i SuperPhoto. Tryb LiveBrust umożliwia wybranie idealnego ujęcia z aż 90 zdjęć. Można też udostępnić trwający 3 sekundy klip video 4K. Urządzenie doskonale sprawdza się także w nocy (Night Lapse Video). Dzięki wbudowanemu systemowi redukcji dźwięku wiatru i trzem mikrofonom zapewnia dźwięk wysokiej jakości niezależnie od prędkości.
 2. Kamera DJI Osmo Action
  Kamera DJI Osmo Action
  Sprawdź aktualną cenę
  Wodoodporna kamera sportowa z niezawodną technologią stabilizacji. Pozwala na duże zwiększenie dynamiki materiału w czasie nagrywania z trybem HDR. Oferuje wysokiej jakości wideo 4K i kreatywne tryby fotografowania. Sterowana jest za pomocą pięciu poleceń głosowych. Sprawdza się na głębokościach do 11 metrów. Obiektyw wyposażony jest w trzy warstwy asferyczne, które redukują zniekształcenia i odblaski. Model ten jest odporny na niską temperaturę do-10 stopni Celsjusza.
 3. Kamera sportowa Garmin Virb Ultra 30 (010-01529-04)
  Kamera sportowa Garmin Virb Ultra 30 (010-01529-04)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna kamera sportowa z trzyosiową stabilizacją obrazu i nakładkami danych. Oferuje nagrania o jakości Ultra HD 4K. Posiada dotykowy wyświetlacz o przekątnej, 1,75 cala. Rejestruje w każdym terenie stabilny i płynny obraz. Pozwala na nagrywanie bez konieczności używania rąk – sterowana jest bowiem głosowo. Za sprawą funkcji G-Metrix dane z czujników i modułu GPS rejestrują przebyty dystans, odległość czy wysokość. Na uwagę zasługuje również bardzo czuły mikrofon.
 4. Kamera Sony FDR-X3000R
  Kamera Sony FDR-X3000R
  Sprawdź aktualną cenę

  Kamera sportowa ze stabilizatorem obrazu Balanced Optical SteadyShot oferująca rozdzielczość 4K. Posiada czujnik Exmor CMOS umożliwiający nagrywanie nawet przy bardzo słabym świetle. Procesor obrazu BIONX Z rejestruje szybki ruch i akcję do 100 Mb/s. Obiektyw ZEISS Tessar to gwarancja mniejszej ilości zniekształceń podczas filmowania. Funkcjonalny pilot można zamontować na nadgarstku i za jego pomocą kontrolować kamerę.
 5. Kamera sportowa Lamax X9.1
  Kamera sportowa Lamax X9.1
  Sprawdź aktualną cenę
  Kamera sportowa z rozdzielczością 4K, którą wykorzystywać można również pod wodą, do 4 0metrów głębokości. Aplikacja LAMAX Hi X9.1 pozwala na błyskawiczne przesyłanie materiałów z kamery. Wystarczy dostęp do WiFi. 2-calowy ekran LDC pozwala na oglądanie filmów w ciągu zaledwie kilku sekund. Model ten posiada wbudowany żyroskop oraz sześcioosiową stabilizację optyczną OIS. Dzięki temu ujęcia są płynnie i gładkie.
 6. Kamera Eken H9R
  Kamera Eken H9R
  Sprawdź aktualną cenę

  Kamera sportowa dla profesjonalistów nagrywająca w jakości Ultra HD 4K przy 25 klatkach na sekundę. Posiada pojemną baterię PG1050 mAh. Pozwala ona na ciągłą pracę przez nawet 90 minut. Wyposażona jest w procesor SUNPLUS 6350 i sensor OV4689. Ekran LCD  o przekątnej 2 cali umożliwia podglądanie w czasie rzeczywistym nagrywanego obrazu. Obiektyw oferuje szeroki kąt widzenia – 170 stopni.

Jaką kamerę sportową kupić?

Wybór kamery sportowej nie jest sprawą prostą. To urządzenie, które powinno być bowiem przede wszystkim wytrzymałe, a jednocześnie potrafić filmować i rejestrować obraz w naprawdę ekstremalnych warunkach. Czym więc kierować się przy zakupie?

 • Obudowa – to bardzo ważny element. Obudowa musi być wytrzymała i odporna na wstrząsy, a niekiedy i na kontakt z wilgocią. Są kamery, z  którymi można nawet nurkować.
 • Rodzaj mocowania – spore znaczenie ma tutaj uprawiana dyscyplina sportu. Do wyboru są kamery montowane na kasku (idealne do jazdy na rowerze), kamery na narty czy przypinane do gogli. Czasem kamery mają dodatkowe mocowania, dzięki czemu przymocować można je do wielu różnych miejsc.
 • Rozdzielczość – dla profesjonalistów przeznaczone są modele oferujące rozdzielczość Full HD czy 4K. Zapewniają one najwyższą jakość obrazu.
 • Ilość klatek na sekundę – płynność nagrywanych filmów jest niezwykle istotna, zwłaszcza w przypadku sportów dynamicznych. Warto postawić na model z minimum 30 klatkami na sekundę.
 • Obiektyw – tylko niektóre kamery mają obiektywy szerokokątne pozwalające na ujęcie całego otoczenia. Są one zdecydowanie najlepszym wyborem.
 • Ekran LCD –  ten element ma obecnie większość kamer sportowych. Wyświetlacz pozwala na podglądanie nagrywanego filmu czy dokonywanie zmian w ustawieniach.
 • Funkcje dodatkowe –  coraz więcej kamer pozwala nie tylko na kręcenie filmów, ale i robienie zdjęć. Inne funkcje dodatkowe spotykane w tym przypadku to wbudowany moduł GPS,  łączność WiFi, funkcja rejestrowania w formie pętli, wbudowany mikrofon, wodoodporne etui, pilot zdalnego sterowania czy opcja strumieniowania na żywo (prowadzenia transmisji live).

Czy warto kupić kamerę sportową?

Profesjonalni sportowcy coraz częściej nie mogą obyć się bez kamer sportowych, dzięki którym rejestrują swoje ekstremalne często osiągnięcia. Jednak urządzenia tego typu cieszą się sporą popularnością także wśród osób, które sport uprawiają bardziej amatorsko i hobbystycznie.

Dzięki kamerze sportowej można uwiecznić wiele ciekawych zdarzeń, a przy tym zarejestrować emocje, których nie da się opisać słowami. Takie urządzenie montowane jest na ogół na kasku czy innym elemencie wyposażenia. Towarzyszy więc w 100% danej osobie. Co ciekawe, mimo niewielkich wymiarów, kamery sportowe są urządzeniami naprawdę wysokiej jakości. Najbardziej nowoczesne modele oferują rozdzielczość 4k i prędkość powyżej 30 klatek na sekundę. Rejestrowane w ten sposób filmy są pełne szczegółów i bardzo dokładne.
Kamery sportowe są urządzeniami prostymi w obsłudze. Wiele z nich użytkować można w ekstremalnych warunkach. Niektóre modele są nawet wodoodporne i można z nimi nurkować na spore głębokości.

Popularni producenci kamer sportowych

Sklepy z kamerami sportowymi warte uwagi