Kask motocyklowy to obowiązkowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Jego zadaniem jest oczywiście ochrona głowy przed urazami mechanicznymi, do których może dojść na skutek wypadku lub upadku z motocykla. Jazda bez kasku na głowie jest nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. W ruchu drogowym o kolizje nie jest trudno. Tymczasem motocykliści są słabiej chronieni konstrukcyjnie niż osoby znajdujące się w samochodzie osobowym czy ciężarowym.

Przygotowany przez nas ranking kasków motocyklowych pomoże Ci w podjęciu decyzji. Jazda motocyklem wymaga bowiem odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Jeśli nie wiesz jaki kask motocyklowy kupić, sprawdź czym kierują się inni. Spore znaczenie ma z całą pewnością preferowany styl jazdy oraz posiadany pojazd. Kluczowym elementem jest ponadto rozmiar kasku. Nie powinien on luźno obracać się na głowie, a wręcz  przeciwnie – nowy kask musi być delikatnie za ciasny.

Ranking kasków motocyklowych

 1. Kask motocyklowy Hjc I90 Semi Flat Black

  Kask motocyklowy Hjc I90 Semi Flat Black
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kask szczękowy zapewniający skuteczną ochronę przed urazami mechanicznymi. Posiada poliwęglanową skorupę wykonaną w metodzie CAD. Jest dzięki temu lekki i aerodynamiczny. Wyposażony jest w podwójną homologację, co pozwala jeździć w kasku z otwartą i zamkniętą szczęką. System podnoszenia szczęki jest zresztą bardzo łatwy w obsłudze. Wizjer kasku jest odporny na zarysowania. Całość uzupełnia zintegrowana blenda przeciwsłoneczna.

 2. Kask szczękowy Caberg Duke

  Kask szczękowy Caberg Duke
  Sprawdź aktualną cenę

  Kask szczękowy z blendą przeciwsłoneczną. Jego wnętrze można z łatwością wyjąć i wyczyścić. Posiada również miejsce na bluetooth. Całość wykonana jest z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Szybka jest wzmocniona i odporna na zarysowania. Kask posiada atest ECE 22.05 i wygodne zapięcie zapadkowe. Jego wnętrze pokryte jest miękką i oddychającą tkaniną Santized. Wentylację zapewniają wloty powietrza na brodzie oraz w górnej części kasku. Przez brodę można regulować wlot powietrza.

 3. Kask motocyklowy szczękowy z blendą W-tec YM-925

  Kask motocyklowy szczękowy z blendą W-tec YM-925
  Sprawdź aktualną cenę

  Motocyklowy kask szczękowy ze zdejmowaną przednią częścią oraz opuszczaną osłonę przeciwsłoneczną. Posiada otwory wentylacyjne w górnej części kasku, a także w okolicy podbródka. W środku znajduje się miękka wyściółka. Kask bardzo łatwo można zapiąć za pomocą klamry. Wyróżnia się efektownym designem i aerodynamicznym kształtem. Wysoki standard bezpieczeństwa gwarantuje to, że produkt jest zgodny z normami europejskimi i amerykańskimi ECE 20-05 oraz DOT.

 4. Torq Kask Motocyklowy I3 Integralny

  Torq Kask Motocyklowy I3 Integralny
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kask motocyklowy integralny wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS. Posiada odporną na zarysowania szybkę i wygodną wyściółkę w środku. Dodatkowo w części czołowej i nosowej zlokalizowana jest wentylacja. Kask zamykany jest w sposób bezpieczny na zatrzask. Posiada homologację E13 oraz europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE – R22.05. Utrzymany jest w klasycznej, czarnej kolorystyce.

 5. Kask motocyklowy Motorq Torq-o1 otwarty

  Kask motocyklowy Motorq Torq-o1 otwarty
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny kask motocyklowy wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS. Posiada wygodną wyściółkę wewnętrzną oraz szybkę odporną na zarysowania. Dodatkowo kask wyposażony jest w daszek i zapięcie na zatrzask zapewniające bezpieczeństwo. Produkt posiada homologację E13 i europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE-R22.05. Utrzymany jest w klasycznej, czarnej kolorystyce. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji.

Jaki kask motocyklowy kupić?

Kask motocyklowy to niezbędny element wyposażenia każdego motocyklisty. Kwestia ochrony własnego zdrowia to bowiem kwestia podstawowa. Na jaki kask motocyklowy zatem warto postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj – wyróżnia się cztery rodzaje kasków motocyklowych – integralne, otwarte, szczękowe oraz crossowe. Kaski integralne full face mają jednolitą bryłę. Są lekkie i cechują się dobrym poziomem wygłuszenia. Cieszą się bardzo dużą popularnością, bo są uniwersalne i bezpieczne. Kaski integralne dzieli się na szosowe i torowe (sportowe). Kaski szczękowe są idealne dla turystów motocyklowych. Są dość ciężkie i głośne, ale za to użyteczne z uwagi na blendę przeciwsłoneczną i otwieraną szczękę. Posiadają często podwójną  homologację na kask integralny i otwarty. Wyróżnia się też kaski szczękowe modularne z całkowicie wypinaną szczęką. Kaski otwarte open face nie mają w ogóle szczęki. Są dobrym wyborem do jazdy w okresie letnim. Wyróżniają się niewielkimi wymiarami i wagą. Zapewniają odpowiednią wentylację i widoczność. Ich wadą jest brak szczęki, co może się skończyć źle. Kaski off-radowe są przeznaczone do jazdy w terenie. Są lekkie i nie posiadają szyby. Za to wyposażone są w filtry przeciwpyłowe.
 • Skorupa – najtańsze są kaski plastikowe – termoplastikowe, z ABS czy poliwęglanowe. Potem są kaski z włókna szklanego, karbonu, Kevlaru czy kompozytów. Do jazdy motocyklem sportowym przeznaczone są kaski minimum z włókna szklanego.
 • Wizjer – dobra widoczność to podstawa. Dobry wizjer powinien dać się łatwo otwierać i być odporny na zarysowania. Na ogół wykonywany jest z pleksi lub lexanu o dużej odporności mechanicznej. Idealnie, gdy wizjer nie paruje. Przydatna jest więc technologia antifrog czy Pinlock.
 • Wyściółka – im jest bardziej komfortowa, tym lepiej. Generalnie wyróżnić można wyściółkę standardową oraz termoaktywną. Wyściółka bawełniana (klasyczna) powoduje potliwość głowy i jest trudna do utrzymania w czystości. Wyściółka termoaktywna odprowadza wilgoć. Najlepiej, gdy wyściółka jest wypinana i można ją łatwo wyprać.
 • Bezpieczeństwo – podstawa to  certyfikat ECE 22-05 czy DOT.

Czy warto kupić kask motocyklowy?

Kask motocyklowy to w zasadzie jedyny wymagany prawnie element ubioru motocyklisty. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to on chroni głowę. Dlatego w tym przypadku nie należy oszczędzać i warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Nie należy szukać kasków używanych.

Podstawowym zadaniem kasku motocyklowego jest zapewnienie bezpieczeństwa w czasie wypadku. To o tyle istotne, że nawet niewielka stłuczka czy wywrotka skończyć się może uderzeniem głową o asfalt. Warto postawić na kask renomowanego producenta, który będzie komfortowy, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo w czasie jazdy motocyklem.

Oczywiście dobrej jakości kaski motocyklowe nie należą do najtańszych. Trzeba to uwzględnić na samym początku, jeszcze podczas zakupu samego pojazdu. Oszczędzać nie można, bo to skończyć się może bardzo źle. Kaski znanych producentów są bardziej wytrzymałe i zapewniają lepszą ochronę głowie i mózgowi. Posiadają wypełnienie, które skutecznie amortyzuje ewentualne uderzenie o asfalt.

Popularni producenci kasków motocyklowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu kasków motocyklowych

Każdy motocyklista powinien zainwestować w odpowiedni strój, a przede wszystkim w wysokiej klasy kask motocyklowy. W czasie jazdy narażony jest bowiem na urazy na skutek wypadków, upadków, stłuczek. W wyborze odpowiedniego modelu przyjść może nasz ranking kasków motocyklowych. Okazuje się, że wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Do wyboru są kaski otwarte, integralne, szczękowe czy crossowe. Jednak i tak najważniejsza powinna być zawsze kwestia bezpieczeństwa. Nie należy nigdy kupować kasków używanych.