Lampa pierścieniowa to popularny rodzaj lampy wykorzystywany np. w fotografii. Jej pierwowzorem był znany ze stomatologii ring light. Nazwa lampy ma związek z jej kształtem. Dzisiaj lampy pierścieniowe są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Są podstawą fotografii bezcieniowej, portretowej czy produktowej. Często stawiają na nie także eksperci od makijażu i tatuażyści. Lampy pierścieniowe docenili twórcy filmów video i streamerzy.

Najlepsza lampa pierścieniowa – ranking

Jaką lampę pierścieniową kupić? Takie pytanie na pewno zadają sobie fotografowie, youtuberzy czy wizażystki. Okazuje się bowiem, że ich zastosowanie jest bardzo szerokie. W wyborze konkretnego produktu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking lamp pierścieniowych. Zestawienie w dużej mierze oparliśmy o modele cieszące się największą popularnością wśród internautów. Zapraszamy do lektury.

 1. Lampa pierścieniowa GlareOne SRLED48 LED 60W 3000-6000K
  Lampa pierścieniowa GlareOne SRLED48 LED 60W 3000-6000K

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna lampa pierścieniowa LED zasilana bateryjnie. To model oferujący regulację jasności i temperatury barwowej w zakresie od 3000 do 6000K. Zasilany może być także sieciowo. Ma wbudowany dyfuzor rozpraszający i zmiękczający światło. Lampa ma standardowe mocowanie na statyw z przegubem – można ją odchylać w przód i w tył. Sprawdzi się w studio fotograficznym i w salonie makijażu.

 2. Lampa pierścieniowa LED Yongnuo YN808 – WB (3200 K – 5500 K)
  Lampa pierścieniowa LED Yongnuo YN808 - WB (3200 K - 5500 K)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy lampa pierścieniowa z 800 diodami LED. Oferuje płynną regulację mocy i temperatury barwowej światła w zakresie 3200-5500 K. Zasilana może być sieciowo lub za pomocą akumulatorów. Zestaw dodatkowo zawiera pilot zdalnego sterowania. Lampa nie daje efektu migotania,  który jest typowy dla kiepskiej jakości modeli. Doskonale sprawdzi się w studiach filmowych i fotograficznych.

 3. Hama Lampa pierścieniowa z mini statywem Spotlight Smart 80 (4651)
  Hama Lampa pierścieniowa z mini statywem Spotlight Smart 80 (4651)

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lampa pierścieniowa z niewielkim statywem. Przyda się podczas nagrywania zdjęć przy pomocy smartfona czy nagrywania filmów na YouTube. Lampa oferuje ustawienie barwy światła – 3000, 4500 lub 6000 K. Służy do tego specjalny pilot umieszczony na kablu. Statyw można bez problemu złożyć, aby lampa zmieściła się w zwykłym plecaku. W zestawie znajduje się także zdalny wyzwalacz Bluetooth.

 4. NEWELL RL-10A – LAMPA PIERŚCIENIOWA LED 450LUX 3200K/5600K + UCHWYT NA SMARTFON + STATYW + ZASILACZ (ARCTIC WHITE)
  NEWELL RL-10A - LAMPA PIERŚCIENIOWA LED 450LUX 3200K/5600K + UCHWYT NA SMARTFON + STATYW + ZASILACZ (ARCTIC WHITE)

  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze lampa pierścieniowa LED z uchwytem na smartfon i statywem w zestawie. Przyda się w czasie wykonywania zdjęć różnego rodzaju. To sprzęt chętnie wykorzystywany także przez wizażystów. Oferuje regulację mocy i temperatury barwowej. Można ją zawiesić na ścianie. Ma wbudowany dyfuzor gwarantujący miękkie światło. Niewielki uchwyt pozwala na wpięcie aparatu lub telefonu komórkowego.

 5. Lampa Pierścieniowa Tracer RGB Ring 26Cm + Statyw (TRAOSW46807)
  Lampa Pierścieniowa Tracer RGB Ring 26Cm + Statyw (TRAOSW46807)

  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna lampa pierścieniowa LED, która pozwala na równomierne oświetlenie fotografowanego produktu. To model z nowoczesnymi diodami ledowymi, który wiernie odwzorowuje kolory i skutecznie imituje światło dzienne. Nadaje się idealne do kręcenia filmów video i wykonywania zdjęć portretowych. Lampa zapewnia idealne oświetlenie także podczas wykonywania makijażu.

 6. Maclean Lampa pierścieniowa 12” LED 20W samowyzwalacz bluetooth zmiana barwy światła zmiana jasności (MCE612B)
  Maclean Lampa pierścieniowa 12'' LED 20W samowyzwalacz bluetooth zmiana barwy światła zmiana jasności (MCE612B)

  Sprawdź aktualną cenę

  Godna polecenia lampa pierścieniowa z samowyzwalaczem i funkcją zmiany barwy światła. Posiada specjalny uchwyt na smartfona. Wyposażona jest w funkcjonalne diody LED w liczbie 160. Jej maksymalna żywotność określana jest na 20 tysięcy godzin. Temperaturę barwową można regulować w zakresi8e od 3200 do 5600 K. W zestawie znajduje się dwumetrowy kabel USB.

Jaką lampę pierścieniową kupić?

W wielu branżach kupno lampy pierścieniowej to podstawa. Wymienić tutaj trzeba wizażystów, fotografów czy twórców filmów video. Na jaki model się zdecydować i co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Wielkość – lampy pierścieniowe są dość zróżnicowane pod względem wielkości. Każdy powinien wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Najmniejsze są pierścieniowe lampy do selfie montowane na smartfonie czy tablecie. To modele praktyczne i przenośne. Mają około 10 cm średnicy. Lampy małe i średnie mają moc od 20 do 60W. Są lekkie i bezproblemowe w transporcie. Lampy duże mają już około 50 cm średnicy. Oświetlają większą przestrzeń, ale są cięższe i mniej mobilne. Wymagają mocnego statywu.
 • Barwa światła – to inaczej temperatura barwowa. Ma duże znaczenie z punktu widzenia prawidłowego odwzorowywania kolorów. Naturalne światło określane jest w granicach od 3300 do 5300 K. Im wartość jest wyższa, tym światło jest chłodniejsze. Większość lamp pierścieniowych oferuje zmianę temperatury świetlnej za pomocą aplikacji lub pilota. Są też modele z regulacją płynną przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników.
 • Typ żarówki – do wyboru są lampy pierścieniowe z żarówkami LED i lampy fluorescencyjne. Te drugie cechują się niemal idealnym odwzorowaniem kolorów, ale mają też sporo wad. Generują wysokie zużycie prąd, a z czasem mogą się mocno nagrzewać i hałasować. Są mało wytrzymałe. Lampy pierścieniowe LED nieco gorzej odwzorowują barwy, ale są odporne na uszkodzenia i nie nagrzewają się zbyt mocno. Są poza tym energooszczędne.
 • Akcesoria dodatkowe – wymienić tutaj trzeba uchwyty do telefonu, statywy o zróżnicowanej wielkości, specjalne piloty do lamp czy piloty do telefonu. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach, które mają ułatwić obsługiwanie lamp pierścieniowych.

Czy warto kupić lampę pierścieniową?

Wielu osobom wydaje się, że przy kręceniu filmów czy robienia zdjęć, nie ma sensu inwestowanie w dodatkową lampę. Jednak standardowy flash aparatu czy smartfonu nie zapewnia odpowiedniego oświetlenia. Rozwiązaniem jest specjalna lampa pierścieniowa. To produkt, który cechuje się stałym oświetleniem. Sprawia, że zdjęcia są naprawdę wysokiej jakości i to niezależnie od warunków.

Dodatkowo lampy pierścieniowe rozpraszają światło i eliminują cienie, które na zdjęciach i filmach są niepożądane. Światło dobrej lampy pierścieniowej zapewnia o wiele lepszą widoczność detali. Dlatego sprzęt tego typu jest na co dzień wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów. Bez lampy pierścieniowej nie ma udanej fotografii portretowej czy produktowej.

Lampy pierścieniowe są wykorzystywane także przez twórców filmów video, streamerów, youtuberów i wizażystów. Są nieoceniane wszędzie tam, gdzie liczy się naprawdę dobre światło i naturalne odwzorowywanie kolorów

Popularni producenci lamp pierścieniowych

Podsumowanie rankingu lamp pierścieniowych

Lampy pierścieniowe to produkty doskonale znane fotografom, wizażystom czy twórcom filmów video. Są to lampy, które zapewniają idealne warunki oświetlenia do robienia filmów czy zdjęć. Warto o nich pomyśleć także wówczas, gdy fotografia to nasza codzienna pasja. W wyborze konkretnego modelu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking lamp pierścieniowych. Zestawienie obejmuje najlepsze modele dostępne obecnie na rynku. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i zakupu odpowiedniego produktu.