Lampa biurkowa to niewielkich rozmiarów lampa stawiana zazwyczaj na biurku. Wykorzystywana jest do prac biurowych różnego rodzaju. Przydaje się podczas czytania, pisania, odrabiania zadań domowych itd. Do grona lamp biurkowych zalicza się lampy halogenowe, klasyczne czy LED-owe. Są to zazwyczaj produkty bardzo uniwersalne, które bez problemu dopasować można do swoich potrzeb. Mają różnorodne kształty, formy i zróżnicowaną kolorystykę.

Ranking lamp biurkowych

Jaką lampę biurkową kupić? Jest to na pewno nieodłączny element wyposażenia biurka i to nie tylko dziecka w wieku szkolnym. Z lamp tego typu chętnie korzystają również osoby dorosłe, które na co dzień wykonują pracę biurową. W wyborze odpowiedniego produktu powinien nieco pomóc nasz kompleksowy ranking lamp biurkowych. Przy jego tworzeniu wzięliśmy pod uwagę urządzenia cieszące się największym uznaniem wśród internautów i nie tylko.

 1. Lampa biurkowa Philips Hue White and color ambiance Play czarny 2 szt.

  Lampa biurkowa Philips Hue White and color ambiance Play czarny 2 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalna, podłużna lampa pozwalająca na zabawę kolorami. Postawić ją można na podłodze, szafce lub za telewizorem. Możliwości jest całkiem sporo. Urządzenie posiada wbudowane źródło światła LED. Za sprawą mostka Hue jest bardzo łatwe w obsłudze. Wyróżnia się nowoczesnym designem. Lampą sterować można za pomocą tabletu lub smartfona. Philips Hue współpracuje m.in. z Google Home, Amazon Alexa czy Apple HomeKit.

 2. Lampa Activejet Biurkowa Z Głośnikiem Bluetooth Ładowaniem Bezprzewodowym Ajeorbi Kolor Biały

  Lampa Activejet Biurkowa Z Głośnikiem Bluetooth Ładowaniem Bezprzewodowym Ajeorbi Kolor Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Nietuzinkowa lampa biurkowa oferująca trzy stopnie intensywności światła. Wyposażona jest w specjalny adapter służący do ładowania bezprzewodowego. Włącza się w mniej niż jedną sekundę. Sterowana jest dotykowo. Posiada dodatkowo głośnik bluetooth. Całość utrzymana jest w uniwersalnej, białej kolorystyce i pasuje do wielu różnych aranżacji. Żywotność produktu to około 30000 godzin.

 3. Platinet Lampka Biurkowa Led 5W Dzienna Ściemnialna Akumulatorem – Ciemnoniebieska

  Platinet Lampka Biurkowa Led 5W Dzienna Ściemnialna Akumulatorem - Ciemnoniebieska
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lampa biurkowa ściemnialna z akumulatorem. Utrzymana jest w eleganckiej, ciemnoniebieskiej kolorystyce. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Oferuje regulację jasności światła. Wyposażona jest w aż 18 diod LED. Jej całkowita moc znamionowa to 5W. Lampa świeci światłem białym i posiada regulowane ramię. Jej atutem jest wbudowany akumulator o pojemności aż 60000 mAh. Można go ładować poprzez złącze Micro USB.

 4. Lampa biurkowa Kanlux Heron Led 5W Biała

  Lampa biurkowa Kanlux Heron Led 5W Biała

  Sprawdź aktualną cenę

  Biała lampa biurkowa LED renomowanej marki. Posiada wyłącznik i zacisk, który pozwala na jej montaż na krawędzi blatu lub półki. Atutem tego modelu jest także łamany ruchomy wysięgnik, który umożliwia dowolne ukierunkowanie strumienia świetlnego. Produkt doskonale sprawdza się w wielu pomieszczeniach, także biurowych. Można go wykorzystywać w biurach, gabinetach, salonach czy kuchniach.

 5. Lampa Varta Lampka Do Czytania Książki

  Lampa Varta Lampka Do Czytania Książki
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczna lampka do czytania książki wykorzystująca nowoczesną i energooszczędną technologię LED. Zapewnia doskonałe oświetlenia całej książki. Atutem produktu jest giętka szyjka o długości 150 mm, którą można manewrować odpowiednio do swoich potrzeb. Produkt objęty jest długą, bo trzyletnią gwarancją producenta. Zasięg światła to 7,5 m, a czas działania wynosi 26 godzin.

Jaką lampę biurkową kupić?

Lampa biurkowa to popularny rodzaj lamp wykorzystywany w wielu różnych pomieszczeniach. Sprawdza się przede wszystkim na biurku, ale zastosować go można także w innym miejscu. Jaką lampkę biurkową warto wybrać i czym się przy tym kierować?

 • Regulacja wysokości – dobrze sprawdzają się lampy biurkowe z regulowanym ramieniem, które pozwalają na dostosowanie wysokości oświetlenia do aktualnych potrzeb. Najlepsza odległość lampy od blatu to około 35 cm. Oświetla ona wówczas miejsce pracy, a przy tym nie męczy oczu.
 • Moc – wynosić może równie dobrze zaledwie 40W, jak i 100W. Moc należy dopasować do swoich potrzeb. W przypadku małych biurek nie ma sensu stosowanie żarówek o dużej mocy. Warto także sprawdzić strumień światła, który mierzony jest w lumenach. Mówi on o tym, jak mocne jest światło. Im wartość jest większa, tym jest bardziej intensywne.
 • Rodzaj żarówki – dla oczu najlepsze jest światło dzienne, ale jesienią i zimą nie jest ono odpowiednie do pracy. Zdecydować się można na żarówkę, której barwa przypomina światło słoneczne. W ten sposób zminimalizować można negatywny wpływ sztucznego oświetlenia na wzrok. Zmieścić trzeba się w przedziale 5500-6000K. Za najbardziej ekonomiczne uważane są żarówki LED.
 • Klosz – lampa biurkowa musi być wygodna w użytkowaniu. Funkcjonalność ma większe znaczenie niż design. Klosz powinien być przede wszystkim dobrze przymocowany do korpusu. Raczej nie sprawdzi się w tym przypadku szkło czy ceramika. Uważać trzeba na pewno w pokojach dziecięcych. Tam o wypadki nie jest trudno. Tutaj największą popularnością cieszą się lampy wykonane z tworzyw sztucznych, które mogą mieć różnorodną kolorystykę.
 • Zasilanie – większość lamp biurkowych zasilana jest sieciowo. Coraz popularniejsze stają się jednak modele bezprzewodowe, a więc działające na baterie. Są tez lampki zasilane z portu USB komputera. W przypadku lamp podłączanych do gniazdka elektrycznego, dobrze jest sprawdzić długość przewodu zasilającego.
 • Sposób montażu – lampy biurkowe ustawiane na biurku muszą mieć stabilną podstawę. Ciekawym rozwiązaniem są także lampy ze specjalnym klipsem, które mocowane są do krawędzi blatu czy półki.

Czy warto kupić lampę biurkową?

Miejsce pracy czy nauki wymaga odpowiedniego wyposażenia. Bardzo istotnym elementem biurka jest nie tylko komputer, ale i lampa na nim stojąca. Pozwala ona na komfortową pracę czy naukę w każdych warunkach np., gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Jest nieoceniona przede wszystkim jesienią i zimą, gdy na zewnątrz nie jest tak jasno, jak wiosną czy latem.

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest wybór odpowiedniej lampy biurkowej. Na szczęście wybór w tym zakresie na rynku jest bardzo szeroki. Zakupić można klasyczną lampę stawianą na biurku lub model z klipsem, który montowany jest na blacie lub półce. Dobrze sprawdzają się lampy biurkowe z regulacją wysokości. Dopasować je bowiem można do swoich indywidualnych ptorzeb.

Kolorystyka w tym przypadku powinna mieć drugorzędne znaczenie, ale lampę najlepiej jest dopasować stylistycznie do całego pomieszczenia. Największą popularnością cieszą się modele plastikowe, które są bardziej wytrzymałe niż lampy szklane czy ceramiczne.

Popularni producenci lamp biurkowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu lamp biurkowych

Lampa biurkowa to nieodłączny element wyposażenia biurka służącego do pracy czy nauki. Oświetlać powinna w ergonomiczny sposób miejsce, w którym się czyta, pracuje, pisze, uczy itd. Wybór na rynku w tym zakresie jest bardzo szeroki. Przygotowaliśmy więc kompleksowy ranking lamp biurkowych. Prezentujemy w nim lampy cieszące się największym uznaniem wśród internautów. Są to produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się doskonale w niejednym pomieszczeniu. Wskazujemy także na parametry kluczowe przy zakupie lamp biurkowych.