Grzejnik łazienkowy to, jak sama nazwa wskazuje, grzejnik montowany w łazience. Większość modeli dostępnych obecnie na rynku ma budowę drabinkową. Zbudowane są one z kolektorów pionowych, które są ze sobą połączone profilami poziomymi. Sprawdzają się świetnie jako suszarki na ręczniki i nie tylko. Są proste w montażu i prezentują się bardzo elegancko. Produkowane są na ogół z profili stalowych, miedzianych lub aluminiowych. Wiele z nich posiada specjalne zabezpieczenia antykorozyjne.

Ranking grzejników łazienkowych

 1. Grzejnik łazienkowy Zehnder Quaro QA 100-045 450×971

  Grzejnik łazienkowy Zehnder Quaro QA 100-045 450x971

  Efektowny wizualnie, zasilany wodnie grzejnik łazienkowy zbudowany z ułożonych horyzontalnie kwadratowych profili stalowych, które są zamknięte w ramie okalającej je ze wszystkich stron. Urządzenie posiada przyłącza centralnego ogrzewania zlokalizowane w dolnej krawędzi ramy. To model malowany proszkowo. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru. Może być pokryty dodatkowo chromem lub być wykonany ze stali nierdzewnej.

 2. Grzejnik Instal Projekt Nameless 900X500

  Grzejnik Instal Projekt Nameless 900X500

  Nietuzinkowy grzejnik łazienkowy idealny dla miłośników oryginalnych form. Sprawdzi się świetnie jako element nowoczesnej aranżacji. Spłaszczone profile grzewcze przekładają się na efektywne ogrzewanie pomieszczenia. Konstrukcja ta jest uniwersalna i modna. Grzejnik zamontować można z kolektorem po lewej lub prawej stronie. Można na nim bez obaw wieszać różnego rodzaju ręczniki i nie tylko. Do wyboru jest kilka wariantów kolorystycznych.

 3. Excellent Meteor 85 850×500

  Excellent Meteor 85 850x500

  Wysokiej klasy grzejnik łazienkowy wykonany z wytrzymałej stali niskowęglowej. Udzielana jest na niego ośmioletnia gwarancja producenta. Model ten wyróżnia się prostą, wręcz minimalistyczną formą. Pasuje jednak nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale i klasycznych. Na skutek podłączenia grzałki elektrycznej Excellent grzejnik przez cały rok może służyć jako suszarka na ręczniki. Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych, w tym biała, czarna czy szara.

 4. Grzejnik łazienkowy Terma Marlin 1185X530

  Grzejnik łazienkowy Terma Marlin 1185X530

  Funkcjonalny grzejnik łazienkowy o nowoczesnej formie. Sprawdzi się świetnie w niejednym wnętrzu. Wykonany jest w całości z wysokiej jakości stali. Wyposażony jest w odpowietrznik, konsole mocujące z możliwością regulacji wysuwu z tworzywa ABS i kołki rozporowe. Całość wykończona jest farbą proszkową. W standardzie producent oferuje białą wersję kolorystyczną. Produkt posiada atest higieniczny i deklarację zgodności z normą PN-EN 442.

 5. Grzejnik Atlantic 2012 Classic 750W

  Grzejnik Atlantic 2012 Classic 750W

  Nowoczesny grzejnik łazienkowy z grzałką nurkową wykonaną z inox. W środku urządzenia znajduje się specjalny płyt grzewczy FLUIDE. Na uwagę zasługuje ponadto elektroniczny termostat temperatury oferujący trzy zakresy temperatury pracy – KOMFORT, EKO i ANTYZAMARZANIE. Pracę sygnalizują trzy diody. Funkcja TURBO to gwarancja ciągłej pracy przez dwie godziny. Dodatkowo grzejnik posiada blokadę ustawień termostatu np. przed dziećmi. Jest to model kompatybilny z systemem sterowania PASS Program. Obudowa grzejnika wykonana jest ze stali niskowęglowej.

Jaki grzejnik łazienkowy kupić?

W każdej łazience niewątpliwie musi znaleźć się grzejnik, który zapewnia  w okresie jesienno-zimowym ciepło i pozwala na suszenie mokrych ręczników. Na jaki model warto w tym przypadku postawić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika do łazienki?

 • Materiał wykonania – grzejniki żeliwne dobrze akumulują ciepło i przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę. Są dodatkowo odporne na korozję. Jednak z uwagi na chropowatą powierzchnię są trudne do utrzymania w czystości. Modele ozdobne są też bardzo drogie. Grzejniki stalowe są mało odporne na korozję i raczej nie stosuje się ich w łazienkach. Grzejniki aluminiowe są lekkie i mają wiele form. Są jednak bardzo delikatne w środku. Coraz większą popularnością cieszą się grzejniki bimetalowe. Są odporne na agresywne czynniki zewnętrzne, a przy tym można je maskować ekranami dekoracyjnymi. Ich największą wadą jest dość wysoka cena.
 • Moc – nie należy sugerować się tylko wielkością urządzenia, ale jego mocą. Co ciekawe, moc cieplna grzejników łazienkowych jest niższa niż ma to miejsce w przypadku urządzeń stosowanych w innych pomieszczeniach. Dlatego grzejnik ten wykorzystywać można także jako suszarkę do ubrań. Określenie idealnej mocy grzejnika łazienkowego jest trudne. Warto tutaj postawić na pomoc fachowca.
 • Regulacja temperatury –  warto postawić na model z szerokim zakresem regulacji temperatury pracy. Pozwala to na dopasowanie ustawienia grzejnika odpowiednio do własnych potrzeb.
 • Design – stare, mało estetyczne grzejniki odchodzą do lamusa. Obecnie stawia się na rozwiązania nowoczesne i dekoracyjne, które nadają łazience charakteru. Dostępne obecnie w sklepach grzejniki łazienkowe mają ciekawe kształty i nietuzinkowe kolory. Pełnią więc w pomieszczeniu nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Mimo to wciąż warto postawić na grzejnik z nieco szerszym rozstawem elementów, aby móc na nim komfortowo suszyć ręczniki czy inne elementy garderoby.

Czy warto kupić grzejnik łazienkowy?

W każdej łazience musi znaleźć się grzejnik. Tymczasem nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma ogrzewanie tego pomieszczenia. Utrzymanie w łazience temperatury na odpowiednim, komfortowym poziomie jest niezwykle istotne. Dlatego też niektórzy stosują w swoich wnętrzach ogrzewanie elektryczne jako uzupełnienie standardowego systemu grzewczego.

Grzejnik łazienkowy zapewnia w okresie jesienno-zimowym ciepło w łazience. Sprawia, że można w komfortowych warunkach wykąpać się czy wziąć prysznic. Dodatkowo po wszystkim można na nim powiesić mokre ręczniki i je sprawnie wysuszyć. Wiele osób w ten sposób suszy także bieliznę czy inne ubrania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co ciekawe, nowoczesne grzejniki łazienkowe pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i coraz częściej także dekoracyjną. W sklepach znaleźć można urządzenie utrzymane w różnorodnej stylistyce – białe, czarne, szare, czerwone itd. W ten sposób każdy może znaleźć grzejnik łazienkowy odpowiedni do swoich potrzeb i przy okazji nieco ożywić łazienkę.

Popularni producenci grzejników łazienkowych

Sklepy warte uwagi