Gwoździarka akumulatorowa to narzędzie przydatne podczas wykonywania różnorodnych prac remontowych i budowlanych. Umożliwia wbijanie gwoździ w szybkim tempie, bez obaw o uszkodzenie palców czy skrzywienie gwoździ. W ciągu minuty jest w stanie wbić nawet kilkadziesiąt gwoździ. Urządzenie to oparte jest na mechanizmie zamachowym. Zapewnia szybką, wydajną i ekologiczną pracę. Moc czerpie z wbudowanego akumulatora, a więc jest to także sprzęt mobilny i bezproblemowy w obsłudze.

Najlepsza gwoździarka akumulatorowa – ranking

Jaką gwoździarkę akumulatorową kupić? Takie pytanie jak najbardziej warto sobie zadać, bo jest to narzędzie przydatne, w szczególności na placach budowy i w zakładach stolarskich. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model? Mamy nadzieję, że nieco pomocny będzie w tej sytuacji nasz kompleksowy ranking gwoździarek akumulatorowych, który stworzyliśmy na podstawie opinii internautów na ten temat. Zachęcamy do lektury.

  1. Gwoździarka akumulatorowa Dewalt DCN692N
    Gwoździarka akumulatorowa Dewalt DCN692N
     Sprawdź aktualną cenę

    Prosta w obsłudze gwoździarka akumulatorowa sprzedawana w zestawie z odwracalnym hakiem na pasek czy nakładką, która nie zostawia śladów na materiale To model ładowany od tyłu z magazynkiem mieszczącym do 55 gwoździ. Pracuje bezproblemowo w zakresie temperaturowym  od -20 do 50 stopni Celsjusza. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny silnik bezszczotkowy. Oferuje dwa biegi regulujące prędkość wbijania gwoździ o różnych długościach.

  2. Ryobi Gwoździarka akumulatorowa ONE+ 18V bez akumulatora i ładowarki 5133002093
    Ryobi Gwoździarka akumulatorowa ONE+ 18V bez akumulatora i ładowarki 5133002093
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna sztyfciarka akumulatorowa wykorzystująca nowoczesną technologię Air Strke. Jest cicha i prosta w obsłudze. Sprawdza się w przypadku gwoździ o długości od 15 do 50 mm. Oferuje dwa tryby wbijania – sekwencyjny (bardzo precyzyjny) i kontaktowy (bardzo szybki). Ciekawym rozwiązaniem jest regulacja głębokości wbijania bez użycia narzędzi. Całość uzupełnia funkcja blokady Dry-Fire zwiększająca trwałość narzędzia.

  3. Gwoździarka na akumulator Stanley FatMax FMC792B FMC792BXJ
    Gwoździarka na akumulator Stanley FatMax FMC792B FMC792BXJ
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy gwoździarka akumulatorowa sprzedawana w zestawie bez ładowarki i akumulatorów. Wyposażona jest w wydajny silnik szczotkowy. Nadaje się do wbijania gwoździ o długości od 25 do 64 mm. Posiada mechaniczny napęd, który zapewnia jej skuteczność działania. To urządzenie pozwalające na beznarzędzowe usuwanie zaciętych gwoździ i regulacje głębokości wbijania sztyftów. W skład zestawu wchodzi zintegrowany zaczep do paska.

  4. Dedra Gwoździarka Akumulatorowa Ded7053
    Dedra Gwoździarka Akumulatorowa Ded7053
    Sprawdź aktualną cenę

    Wydajna gwoździarka akumulatorowa nieoceniona podczas majsterkowania czy wykonywania prac dekarskich. Ma wygodne pokrętło służące do regulacji siły wbijania. Magazynek mieści z kolei 100 sztuk zszywek. Urządzenie oferuje dwa tryby działania – pojedynczy oraz seryjny. Urządzenie posiada wbudowany kompresor i gumowaną rękojeść. Jego atutem jest obecność oświetlenia LED i uchwyt do paska. Akumulator i ładowarkę zakupić należy osobno.

  5. Gwoździarka EINHELL 4257790
    EINHELL Gwoździarka 4257790
    Sprawdź aktualną cenę

    Zszywacz akumulatorowy pełniący również funkcję gwoździarki. Pracować może ze wszystkim akumulatorami z  serii PXC. Solidnie wykonana przekładnia pozwala na wykonywanie nawet 20 uderzeń na minutę. Ciekawą opcją jest także ustawienie głębokości. W ten sposób urządzenie łatwo można dopasować do swoich potrzeb., Magazynek ma wskaźnik poziomu napełnienia. Akumulator i ładowarka nie wchodzą w skład zestawu podstawowego.

Jaką gwoździarkę akumulatorową kupić?

Gwoździarka akumulatorowa to bardzo funkcjonalne urządzenie wykorzystywane chętnie nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów. Jaki model wybrać dla siebie? Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie gwoździarki akumulatorowej?

  • Moc – czasem parametr ten określany jest jako energia strzału, czyli energią, z którą urządzenie wyrzuca gwoździe. Wyrażana jest w dżulach. Warto tutaj zastanowić się do czego urządzenie ma być wykorzystywane. Im moc jest większa, tym bardziej skomplikowane prace można wykonywać przy pomocy urządzenia. Dobrej klasy gwoździarki wystrzeliwują gwoździe z energią powyżej 100 J. Są  w stanie poradzić sobie z naprawdę długimi gwoździami czy twardym drewnem.
  • Typ gwoździ i pojemność zasobnika – im większy jest zasobnik, tym dłużej urządzenie pracuje bez przerwy, ale i więcej waży. Duże znaczenie ma także sposób podawania gwoździ. Zazwyczaj wysokiej jakości gwoździarki wykorzystują taśmy papierowe z kątem łączenia 34 stopnie.
  • Pojemność baterii – od tego zależy, ile gwoździ urządzenie wbija na jednym ładowaniu. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 4 Ah dostarcza energii, która pozwala na wykonywanie do 700 strzałów.
  • Czas ładowania akumulatora – to bardzo ważne dla osób, które z urządzenia korzystają na co dzień. Czasem warto dodatkowo zaopatrzyć się w drugi akumulator.
  • Temperatura pracy – każde urządzenie przeznaczone jest do działania w określonym przedziale temperaturowym. Niektóre modele pracują jedynie w pomieszczeniach, a inne i na zewnątrz budynków. Najbardziej uniwersalne modele są wydajne w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza.
  • Szybkość i tryby pracy – szybkość to liczba gwoździ, którą urządzenie wbija w ciągu sekundy. Czasem są to nawet dwa strzały na sekundę. Są jednak i modele, które na minutę wykonują 20 strzałów. Dość spore znaczenie ma także możliwość zmiany trybu pracy. Tutaj świetnie sprawdza się tryb automatyczny.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – nowoczesne gwoździarki akumulatorowe wyposażone są w specjalne zabezpieczenie mechanizmu strzelającego. Warto też postawić na model z gumowymi uchwytami antypoślizgowymi.

Czy warto kupić gwoździarkę na akumulator?

Gwoździarki akumulatorowe, jak sama nazwa wskazuje, do wbijania gwoździ wykorzystują moc wbudowanego akumulatora. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem w każdych warunkach. Operować nimi można np. na wysokościach, co przydaje się dekarzom. Od ich mocy zależy to, jakie gwoździe da się przy ich pomocy wbijać. Stosowna informacja powinna znajdować się w specyfikacji technicznej urządzenia.

Wiele osób wybiera jednak gwoździarki pneumatyczne, bo uważane są one powszechnie za bardziej wydajne i szybsze w działaniu. Czy jest to prawda? Okazuje się, że nie jest to reguła i sporo zależy od konkretnego modelu. Od pojemności baterii uzależniona jest z kolei długość pracy na jednym ładowaniu. Co ciekawe, na ogół nie jest ona podawana w jednostkach czasu, ale liczbie wbijanych gwoździ. Na co dzień doskonale sprawdzają się gwoździarki na akumulator, które  na jednym ładowaniu pozwalają na wbicie nawet 500 gwoździ. Są odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Popularni producenci gwoździarek akumulatorowych

Podsumowanie rankingu gwoździarek na akumulator

Gwoździarki akumulatorowe to urządzenia często wykorzystywane w przemyśle budowlanym i nie tylko. Przychodzą z pomocą podczas wbijania różnego rodzaju gwoździ. Są proste w obsłudze, wydajne i bardzo praktyczne. W wyborze odpowiedniego modelu pomocny będzie nasz zestaw gwoździarek akumulatorowych. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę opinie internautów na ten temat. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym kompleksowym zestawieniem gwoździarek na akumulator.