Lokalizator kluczy to po prostu niewielkich rozmiarów brelok do kluczy z opcją sygnalizacji dźwiękowej. Można ją aktywować za pomocą pilota, aplikacji w smartfonie czy na gwizd. Wszystko zależy od wybranego modelu urządzenia. Brelok podpina się do kluczy. Gdy te się gdzieś zagubią, wystarczy aktywować lokalizator w wybrany sposób. Wówczas wydaje on sygnał dźwiękowy, co znacznie ułatwia odnalezienie zguby. Zasada działania lokalizatora do kluczy jest więc bardzo prosta.

Ranking lokalizatorów kluczy

Wiele osób jest zapominalskich i ma problem z wiecznym gubieniem kluczy czy innych przedmiotów. Na szczęście jest na to rozwiązanie w postaci specjalnego urządzenia lokalizującego. Jaki lokalizator kluczy kupić? Nie wszyscy wiedzą o tym, że wybór w tym zakresie na rynku do najmniejszych wcale nie należy. Dlatego też przygotowaliśmy ranking lokalizatorów kluczy, opierając się na urządzeniach cenionych przez internautów.

 1. Lokalizator kluczy NotiOne Go Biały

  Lokalizator kluczy NotiOne Go Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielkich rozmiarów lokalizator, który doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Zapewnia bezpieczeństwo nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym czy zwierzętom, a także kluczom, portfelom czy pojazdom. Informację o lokalizacji przekazuje na telefon – jest ona wyświetlana na mapie w aplikacji. To urządzenie kompatybilne z urządzeniami z systemem Android 5.0 i wyższym, iOS oraz Bluetooth 4.0+ Low Energy. Działa do 90 metrów.

 2. Baseus Lokalizator Do Kluczy Brelok Bluetooth

  Baseus Lokalizator Do Kluczy Brelok Bluetooth
  Sprawdź aktualną cenę

  Niepozorne urządzenie służące do lokalizowania cennych przedmiotów. Informuje o oddaleniu się od danej rzeczy. Działa na dystansie 30 kilometrów w przypadku otwartej przestrzeni i 10 metrów wewnątrz budynków. Urządzenie doskonale lokalizuje różnego rodzaju przedmioty – klucze, portfele, dokumenty itd. Sprzęt ten sprawdzi się też podczas zakupów z dzieckiem. Umieszczony na ubraniu malucha emituje hałas na poziomie aż 90 dB. Dlatego znalezienie pociechy w tłumie jest znacznie łatwiejsze.

 3. Lokalizator Acurel Lokalizator Kluczy Portfela Bluetooth Gps

  Lokalizator Acurel Lokalizator Kluczy Portfela Bluetooth Gps
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo prosty w obsłudze lokalizator Bluetooth, który przyczepić można bez problemu do kluczy. Pozwala na łatwe odnalezienie każdego cennego przedmiotu. Oferuje tryb uśpienia i Strefę Bezpieczną WiFi. Za sprawą aplikacji iTRACK pozwala na sprawne wyszukiwanie przedmiotów na mapie. Informuje o rozłączeniu urządzenia. Jest to sprzęt kompatybilny z systemami iOS oraz Android. Na jednej baterii działa od sześciu aż do ośmiu miesięcy. Do wyboru jest kilka wariantów kolorystycznych.

 4. Lokalizator kluczy Apte Bluetooth Brelok

  Lokalizator kluczy Apte Bluetooth Brelok
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości urządzenie lokalizujące wykorzystujące technologię Bluetooth 4.0. Produkt wymaga zastosowania zewnętrznego, darmowego oprogramowania dla smartfonów z systemem iOS lub Android. Współpracuje także z telefonami Windows Phone. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Działa w prosty sposób. Co ciekawe, pozwala także na uruchomienie migawki aparatu fotograficznego. Działa na baterii aż do sześciu miesięcy i nie zajmuje w kieszeni zbyt wiele miejsca.

 5. Lokalizator Grundig Lokalizator Kluczy Na Gwizd Biały

  Lokalizator Grundig Lokalizator Kluczy Na Gwizd Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w uniwersalnej, białej kolorystyce brelok do kluczy z lokalizatorem. Wystarczy zagwizdać, aby odpowiedział sygnałem dźwiękowym. Posiada zasięg na poziomie około 5 metrów. To urządzenie niewielkich rozmiarów zasilane dwoma bateriami AG13, które wchodzą w skład zestawu podstawowego. Produkt jest niezwykle funkcjonalny i doskonale sprawdza się w przypadku zapominalskich osób.

Jaki lokalizator kluczy kupić?

Lokalizator kluczy to niewielkie rozmiarowo, niepozorne urządzenie stanowiące świetne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich osób. Dzięki niemu odnalezienie kluczy czy portfela jest banalnie proste. Po jaki model warto jednak sięgnąć? Co trzeba mieć na uwadze przy zakupie lokalizatora kluczy?

 • Rodzaj – lokalizatory kluczy Bluetooth działają jak GPS do kluczy. Pozwalają na ich zlokalizowanie poprzez wykorzystanie specjalnej aplikacji na telefon. Lokalizatory kluczy GPS także posiadają Bluetooth i obsługiwane są poprzez aplikację, ale mają też nadajnik GPS do kluczy. Dzięki temu można podejrzeć położenie urządzenia na mapie. Lokalizatory kluczy na gwiazd są bardzo proste w działaniu. W celu odnalezienia kluczy wystarczy bowiem zagwizdać. Wówczas sprzęt aktywuje się i wydaje sygnał dźwiękowy. Lokalizatory kluczy z pilotem są wywoływane właśnie za pomocą pilota. Oczywiście sam pilot także może się gdzieś zgubić. Najnowocześniejsze są lokalizatory GPS i Bluetooth, ale wymagają posiadania odpowiedniego smartfona.
 • Funkcjonalność – najtańsze urządzenia nie oferują zbyt wielu funkcji. Ich działanie ograniczone jest w zasadzie tylko do sygnalizacji dźwiękowej. Urządzenia Bluetooth działać mogą dwukierunkowo – mogą odszukać lokalizator lub telefon. Mogą też posiadać sygnalizację dźwiękową i świetlną jednocześnie czy działać jako pilot do robienia zdjęć telefonem.
 • Zasięg działania – warto sprawdzić, na jakiej odległości dane urządzenie działa. Im zasięg jest większy, tym oczywiście lepiej.
 • Sposób sygnalizacji – może być to sygnalizacja dźwiękowa (skuteczna) lub świetlna (nieoceniona w ciemności) bądź obie. Czasami sygnalizatory wskazują swoje położenie tylko na mapie w specjalnej aplikacji.
 • Zasilanie – duże znaczenie ma rodzaj baterii zastosowanej w danym urządzeniu i jej żywotność.
 • Wymiary – im lokalizator jest mniejszy, tym lepiej dla jego użytkownika. Spore znaczenie ma także jego kształt, bo powinno się go łatwo podpiąć do kluczy.

Czy warto kupić lokalizator kluczy?

Niepozorny lokalizator kluczy wyglądający jak brelok to urządzenie, którego zakup warto wziąć pod uwagę. Nie są to sprzęty bardzo drogie, a mogą się w codziennym życiu okazać naprawdę nieocenione i bardzo funkcjonalne. Wprawdzie nic nie zastąpi koncentracji i dobrej pamięci, ale jeśli zdarzy się gdzieś zgubić np. klucze, lokalizator jest na wagę złota.

Nie da się ukryć, że lokalizatory kluczy to urządzenia, które zazwyczaj mają więcej niż jedno zastosowanie. Do czego mogą się więc w praktyce przydać? Wykorzystać je można z powodzeniem do lokalizowania także innych przedmiotów, które można zgubić np. dokumentów bądź portfela. Pozwalają także na zlokalizowanie bagażu, roweru czy osób oraz ich wskazanie na mapie. To dotyczy urządzeń z wbudowanym GPS.

Sporo lokalizatorów kluczy oferuje lokalizację dwukierunkową. Tym samym za pomocą lokalizatora można łatwo odnaleźć smartfon, który jest z nim sparowany i w którym znajduje się dana aplikacja. Poza tym lokalizator wykorzystać można w sytuacji awaryjnej jako alarm osobisty. Dotyczy to modeli z sygnalizacją dźwiękową. Niektóre urządzenia mają też wbudowaną funkcję zdalnego włączania migawki w aparacie.

Popularni producenci lokalizatorów kluczy

 • NotiOne Go
 • Acurel
 • Baseus
 • Apte
 • Grundig

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu lokalizatorów kluczy

Lokalizator kluczy to urządzenie dość mało popularne, a szkoda. Jest nieocenione w przypadku osób zapominalskich, które często mają problem ze zlokalizowaniem swoich kluczy od domu bądź auta. Lokalizatory mają formę breloków do kluczy, a więc nie zajmują zbyt wiele miejsca np. w kieszeni. Są niezawodne w działaniu i żywotne. Na jednej baterii działają nawet wiele tygodni.