Odkurzacz przemysłowy to specjalistyczne urządzenie służące do usuwania bardzo trudnych zanieczyszczeń. Wykorzystywane jest na co dzień przez ekipy budowlane czy sprzątające. W zasadzie odkurzacz przemysłowy pełni tę samą rolę, co odkurzacz domowy. Zasysa brud, który nie jest oczywiście pożądany. Działa jednak o wiele silniej i szybciej od niego. Dlatego sprzątanie przy pomocy odkurzacza przemysłowego jest bardzo przyjemne i bezproblemowe.

Ranking odkurzaczy przemysłowych

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić, gdy wybór w tym zakresie na rynku jest tak szeroki? Jest to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów – ekip budowlanych oraz sprzątających. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest znaczna siła ssąca, a więc na placach budowy, w remontowanych mieszkaniach czy na halach produkcyjnych. Nasz ranking odkurzaczy przemysłowych stworzyliśmy na bazie urządzeń cieszących się największym uznaniem wśród internautów.

 1. Odkurzacz przemysłowy Karcher Puzzi

  Odkurzacz przemysłowy Karcher Puzzi
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy urządzenie spryskująco-odsysające odpowiednie do czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerek tekstylnych. Posiada ergonomiczną rękojeść. Doskonale czyści runo wykładziny, a przy okazji usuwa z niej nieprzyjemny zapach, przywracając ładny wygląd. Pracuje w jednym lub w dwóch przejściach roboczych. Po sobie zostawia tylko niewielką wilgoć resztkową. Urządzenie sprawdzi się w hotelu czy gospodarstwie agroturystycznym. Atutem tego modelu jest włącznik, który obsługiwać można stopą.

 2. Odkurzacz Starmix

  Odkurzacz Starmix
  Sprawdź aktualną cenę

  Odkurzacz przemysłowy wysokiej jakości z przełącznikiem w zbiorniku, który pozwala na pracę z otwartymi workami polietylenowymi wielokrotnego użytku. Doskonale pracuje także bezworkowo czy z workiem jednorazowego użytku. Zbiornik o pojemności 25 litrów jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Atutem tego modelu jest bezstopniowa kontrola prędkości pracy i długi, gumowy przewód zasilający.

 3. Bosch GAS

  Bosch GAS
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny odkurzacz przemysłowy, który nadaje się do pracy na sucho i mokro. Wyróżnia się wysokiej klasy uchwytem na pojemnik na pył, który jest kompatybilny z klasycznymi workami na pył. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja przełączenia z trybu ssania na tryb dmuchany. Urządzenie oprócz tego ma półautomatyczny system czyszczenia filtra zwiększający jego żywotność. Nowoczesny system SmartClick umożliwia podłączenie węża antystatycznego. W skład zestawu wchodzi także dysza do spoin czy złączka kątowa.

 4. Odkurzacz przemysłowy Makita

  Odkurzacz przemysłowy Makita
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymały odkurzacz przemysłowy idealny do pracy na mokro i na sucho. Doskonale sprawdzi się w warsztacie, zakładzie przemysłowym czy firmie sprzątającej. Wyróżnia się kompaktową i ergonomiczną budową. Jest bezproblemowy w transporcie i przechowywaniu. Innowacyjna technika Push&Clean pozwala na ręczne otrząsanie filtra. Worek na pył wykonany jest z włókniny, która pozwala na zbieranie również wilgotnych zanieczyszczeń. Całość uzupełnia pojemnik z tworzywa sztucznego o pojemności 25 litrów.

 5. Odkurzacz Karcher

  Odkurzacz Karcher
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalny odkurzacz przemysłowy odpowiedni do odkurzania na mokro i sucho. Jest to urządzenie lekkie o zwartej konstrukcji, które jest bardzo mobilne i łatwe w obsłudze. Półautomatyczny system oczyszczania filtra pozwala operatorowi w każdej chwili na oczyszczenie filtra bez żadnego spadku siły ssącej. Płaski filtr falisty zapewnia nieprzerwaną siłę ssania, co przekłada się na cichą pracę.

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?

Nie da się ukryć, że odkurzacze przemysłowe to urządzenia przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów. Są nieocenione w przypadku ekip budowlanych, remontowych i sprzątających. Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać i czym się tutaj należy kierować?

 • Moc – od niej zależy skuteczność pracy sprzętu oraz szybkość doprowadzenia do porządku bardzo zabrudzonych powierzchni. Oczywiście urządzenie, które ma sobie poradzić sobie z pozostałościami po remoncie musi mieć odpowiednio wysoką moc. Dobrej jakości urządzenia przemysłowe mają moc na poziomie nawet 1600W.
 • Waga – odkurzacze przemysłowe nie powinny być urządzeniami trudnymi w obsłudze oraz ciężkimi i nieporęcznymi. Najlepiej sprawdzają się urządzenia lekkie i zwrotne.
 • Długość kabla zasilającego – to bardzo istotny parametr, bo wpływa na wygodę obsługi odkurzacza przemysłowego. Długi kabel pozwala na posprzątanie dużej powierzchni z jednego punktu. To oznacza oczywiście krótszy czas pracy. Niektóre urządzenia wyposażone są w przewód aż ośmiometrowy.
 • Pojemność zbiornika – od tego zależy w dużej mierze wygoda obsługiwania danego urządzenia. Im zbiornik jest większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać, co przekłada się na szybszą pracę. Najlepsze odkurzacze przemysłowe są wyposażone w zbiorniki o pojemności minimum 20 litrów.
 • Klasa – odkurzacze przemysłowe dzielą się na klasy, które świadczą o zastosowanych w nich filtrach. Klasa L (light) to delikatne odkurzacze przemysłowe, które przeznaczone są przede wszystkim do odkurzania pyłów, odpadów stolarskich czy odpadów z tworzywa sztucznego. Sprawdzają się też w przypadku drobnego kruszywa. Klasa  M (medium) do odkurzacze przemysłowe, które pozwalają już na usunięcie farby, gipsu oraz innych odpadów chemicznych po remoncie. Klasa  H (high) to z kolei bardzo wytrzymałe i mocne odkurzacze przemysłowe, które doskonale radzą sobie z najgorszymi zanieczyszczeniami np. azbestem, pleśnią czy ołowiem.

Czy warto kupić odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia funkcjonalne, które  doskonale sprawdzają się w wielu sytuacjach. Nie da się ukryć, że stworzone zostały z myślą o przeprowadzaniu różnorodnych prac remontowych. Są więc powszechnie wykorzystywane w firmach czy na halach produkcyjnych. Jednak równie dobrze sprawdzą się w niejednym domu lub ogrodzie. W tym przypadku lepiej postawić na modele nieco mniejsze i lżejsze, które bez problemu przechowywać można np. w garażu.

Tak naprawdę odkurzacze przemysłowe pod względem działania nie różnią się zbyt mocno od klasycznych odkurzaczy domowych. Jedyna różnica polega na tym, że mogą być one wykorzystywane także do sprzątania odpadów po remontach. Dobrze radzą sobie także z różnego rodzaju zanieczyszczeniami ogrodowymi. Niektóre odkurzacze przemysłowe wyposażone są nawet w funkcję dmuchawy. Pozwala ona na pozbycie się z podjazdu czy z alejki opadniętych z drzew liści. Potem można je łatwo zgrabić. Odkurzacz tego typu z powodzeniem wykorzystać można również np. na tarasie.

Popularni producenci odkurzaczy przemysłowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacz przemysłowy to niepozorne urządzenie, które działa podobnie do standardowego odkurzacza. Ma jednak większą od niego moc. Dlatego doskonale radzi sobie z odpadami remontowymi, budowlanymi czy ogrodowymi. To sprzęt wybierany przede wszystkim przez profesjonalistów  np. ekipy budowlane i remontowe czy firmy sprzątające. Dobrej klasy odkurzacz przemysłowy potrafi naprawdę znacznie ułatwić i skrócić pracę. W wyborze odpowiedniego modelu powinien nieco pomóc nasz ranking, który stworzyliśmy na bazie urządzeń cieszących się największą popularnością wśród internautów.