Waga łazienkowa to proste urządzenie służące do kontrolowania wagi. Obecnie, w czasach dbania o zdrowie i zgrabną sylwetkę, spotkać można je w zasadzie w każdym mieszkaniu bądź domu. Regularne kontrolowanie swojej masy ciała ma zresztą spore znaczenie z punktu wiszenia profilaktyki zdrowotnej. Jednak współczesne wagi w zasadzie w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Posiadają na ogół sporo funkcji dodatkowych, które w dużej mierze ułatwiają ocenę prawidłowej masy ciała.

Ranking wag łazienkowych

 1. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Body Scale 2 NUN4056GL
  Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Body Scale 2 NUN4056GL
  Sprawdź najniższą cenę
  Kompaktowa i cienka waga łazienkowa z funkcjonalnym ekranem LED, którą przechowywać można w dowolnym miejscu. Posiada okrągłe narożniki i sporą matę na stopy. Przekłada się to na większą powierzchnię styku. Za sprawą wysokiej jakości materiału ABS, urządzenie jest wytrzymałe i odporne na korozję. Dodatkowo jego powierzchnia pokryta jest antypoślizgowymi paskami. Elektroda wagi wykonana jest ze stali nierdzewnej 304L, dlatego skutecznie i dokładnie mierzy wagę ciała. Model ten jest bardzo prosty w obsłudze.
 2. rel=”nofollow”Waga Huawei Smart Scale AH100
  Waga Huawei Smart Scale AH100
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesna waga łazienkowa, która rozpoznaje 9 czynników związanych ze stanem ciała. Są to waga, wskaźnik masy ciała BMI, procentowa zawartość tłuszczu w organizmie, ilość tłuszczu trzewnego, zawartość białka w organizmie, całkowita masa kości, procentowa zawartość wody w organizmie, wskaźnik przemiany materii BMR oraz całkowita masa mięśniowa. Urządzenie połączyć można z dedykowaną aplikacją mobilną, aby zapisywać na bieżąco dane na temat swojego ciała.
 3. Waga łazienkowa Omron BF511
  Waga łazienkowa Omron BF511
  Sprawdź najniższą cenę
  Funkcjonalna waga łazienkowa, która sprawdza się doskonale także w przypadku dzieci. Podaje informacje na temat ilości tkanki tłuszczowej, ilości tkanki mięśniowej, BMI czy poziomu metabolizmu spoczynkowego. Urządzenie to posiada kategorię wyrobu medycznego. W sprzedaży dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru. Posiada czytelny wyświetlacz. Z wagi korzystać mogą cztery osoby, ale urządzenie pozwala także na przeprowadzanie pomiarów w trybie tzw. dla gości.
 4. Waga MEDIA-TECH MT5513
  Waga MEDIA-TECH MT5513
  Sprawdź najniższą cenę

  Waga łazienkowa ze sporych rozmiarów wyświetlaczem LED oraz możliwością połączenia z Bluetooth. Sprawdza się doskonale nawet w przypadku 8 członków rodziny. Posiada wbudowane czujniki tensometryczne, które mierzą bioimpedancję. Dzięki temu dają one wynik wagi ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, otłuszczenia organów wewnętrznych, zawartości wody w organizmie, masy mięśni, a także informują o wskaźniku masy ciała BMI. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałego, grubego szkła.
 5. Waga łazienkowa AEG PW5644FA
  Waga łazienkowa AEG PW5644FA
  Sprawdź najniższą cenę

  Elegancka waga łazienkowa wykonana ze szkła z wkładką ze stali nierdzewnej. Analizuje wagę ciała, zawartość wody w organizmie, masę mięśniową, tkankę tłuszczową, masę kości itd. Posiada dużych rozmiarów wielofunkcyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. W pamięci zapisuje do 10 różnych użytkowników. Działa automatycznie na zasadzie „Step-on”. Wyposażona jest ponadto we wskaźnik niskiego stanu naładowania baterii. Maksymalna masa, którą mierzy to 180 kg.

Jaką wagę łazienkową kupić?

Wbrew pozorom wybór wagi łazienkowej wcale łatwy nie jest. Asortyment tych urządzeń jest bowiem na rynku obecnie dość mocno zróżnicowany. Co więc warto w szczególności w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Rodzaj – do wyboru są wagi mechaniczne, elektroniczne oraz typu smart. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są wagi mechaniczne stosowane od lat. Działają one niezależnie od zasilania i wskazują samą masę, ale nie zawsze w sposób w 100% precyzyjny. Po tego typu urządzenia sięgają miłośnicy klasycznych modeli. Wagi elektroniczne oferują już o wiele szerszą funkcjonalność. Posiadają wyświetlacz, a niekiedy także i wbudowaną pamięć. Najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym są wagi elektroniczne typu smart, które umożliwiają przesyłanie danych do urządzeń poprzez Bluetooth. Poza tym analizują one skład masy ciała.
 • Zakres pomiar – dobrze jest sprawdzić minimalny oraz maksymalny ciężar, który waga jest w stanie określić. Nie można także przekraczać maksymalnego zalecanego obciążenia.
 • Dokładność pomiaru – warto postawić na model z możliwie największą czułością pomiaru.
 • Zasilanie – wagi mechaniczne nie są zasilane bateriami w przeciwieństwie do tych elektronicznych. Warto sprawdzić typ baterii oraz orientacyjny czas pracy urządzenia na baterii.
 • Materiał wykonania – wagi produkowane są obecnie różnego rodzaju materiałów np. metalu, szkła czy naturalnego drewna. Można go wybrać odpowiednio do designu danego pomieszczenia.
 • Funkcjonalność – obecnie wagi łazienkowe mierzą nie tylko wagę, ale i są w stanie dokonać coraz częściej kompleksowej analizy składu ciała. Osobom, którym zależy na tego typu funkcjach dodatkowych, powinny na samym początku sprawdzić, co dany model w praktyce oferuje. Ciekawym rozwiązaniem są wagi, które poprzez Bluetooth przesyłają zebrane dane do aplikacji na telefonie. Pozwala to na kontrolowanie swojej wagi i innych parametrów na bieżąco.

Czy warto kupić wagę łazienkową?

W zasadzie waga łazienkowa to urządzenie, które można spotkać w zdecydowanej większości gospodarstw domowych. Pozwala bowiem na kontrolowanie wagi swojego ciała. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się przy tym wagi smart, które poza wagą ciała, dokonują również analizy jego składu. Informują więc o poziomie wody w organizmie, zawartości procentowej tłuszczu, mięśni czy kości, a także obliczają samodzielnie wskaźnik masy ciała BMI. Dzięki tego typu urządzeniom zachowanie zdrowej sylwetki jest o wiele łatwiejsze.

Nowoczesne wagi łazienkowe są urządzeniami funkcjonalnymi, które coraz częściej sparować można ze smartfonem poprzez odpowiednią aplikację. Zbierane przez wagę dane są tym samym przesyłane do systemu i w każdej chwili można poddać je analizie. Przydatne jest to w przypadku osób, które odchudzają się czy aktywnie pracują nad swoją sylwetką.
Waga łazienkowa może być przy tym prawdziwą ozdobą wnętrza. W sprzedaży dostępne są bowiem różnorodne modele, które prezentują się nowocześnie i bardzo elegancko. Wykonywane są m.in. ze szkła czy drewna.

Popularni producenci wag łazienkowych

Sklepy z wagami łazienkowymi warte uwagi