Maszynka do strzyżenia włosów to niewielkich rozmiarów urządzenie służące do strzyżenia włosów, także w warunkach domowych. Na ogół po takie maszynki sięgają panowie, którzy na co dzień lubią mieć krótko i równo przystrzyżone włosy. To rzeczywiście rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż taka fryzura nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji. Jednak maszynka do strzyżenia włosów przydać powinna się nie tylko mężczyznom.

Ranking maszynek do strzyżenia włosów

 1. Maszynka do strzyżenia włosów Moser Chromstyle 1871

  Maszynka do strzyżenia włosów Moser Chromstyle 1871
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości maszynka do strzyżenia włosów niemieckiej produkcji. Działa zarówno bezprzewodowo (aż do 90 minut), jak i przewodowo. Oferuje regulowaną długość strzyżenia. Wyposażona jest w innowacyjną głowicę tnącą Magic Blade i ostre ostrze. Pozwala na uzyskanie stałej siły cięcia bez względu na stan naładowania akumulatora. Jej atutem jest wskaźnik LED, który informuje o poziomie jego naładowania. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne maszynki – biały i czarny.

 2. Maszynka Philips Series 9000 HC9450/15

  Maszynka Philips Series 9000 HC9450/15
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna maszynka do strzyżenia włosów z panelem dotykowym Digital Swipe, funkcją pamięci, automatyzacją ustawień długości i wydajnym elementem tnącym. Posiada tytanowe ostrza, a po godzinie ładowania działa bez przerwy aż 120 minut. Specjalny interfejs informuje o wybranej długości strzyżenia. Do wyboru jest ponad 400 ustawień. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z trzema regulowanymi nasadkami. To produkt dla najbardziej wymagających użytkowników.

 3. BaBylissMEN E977E Carbon Steel

  BaBylissMEN E977E Carbon Steel
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle stylowa maszynka do strzyżenia włosów zasilana przewodowo i bezprzewodowo. Posiada ostrza wykonane ze stali węglowej wysokiej jakości. W pełni naładowana działa bez przerwy aż przez 60 minut. Produkt można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Do wyboru jest bowiem aż 26 różnych długości strzyżenia. Ostrze jest wyjmowane i można je łatwo wymyć pod bieżącą wodą. W skład zestawu wchodzi również nasadka grzebieniowa do przycinania brody i mini trymer do modelowania linii włosów czy bokobrodów.

 4. Maszynka do strzyżenia włosów Braun HC5050 HAIRCLIP

  Maszynka do strzyżenia włosów Braun HC5050 HAIRCLIP
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna maszynka do strzyżenia włosów z 17 ustawieniami długości. Posiada dwie nasadki – mniejszą i większą, przy pomocy, których można szybko stworzyć swoją ulubioną fryzurę. Ostrza Braun Hair Clipper są niezwykle trwałe i precyzyjne. Cechują się dużą ostrością i świetnie radzą sobie nawet z długimi i gęstymi włosami. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo i sieciowo. Sprawdza się dzięki temu w różnych warunkach. Ostrze można bez problemu umyć pod bieżącą wodą.

 5. Maszynka Remington Alpha HC5150

  Maszynka Remington Alpha HC5150
  Sprawdź aktualną cenę

  Poręczna maszynka do strzyżenia włosów na sucho i mokro jednocześnie. Posiada wydajny silnik Pro Power i ostrza Advanced Steel. Na uwagę zasługują również dwa grzebienie z aż 15 ustawieniami długości. Urządzenie posiada zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Po naładowaniu działa nieprzerwanie przez 30 minut. Produkt zapewnia doskonałą jakość cięcia i wyjątkową wydajność. Sprawdza się świetnie w przypadku włosów różnego rodzaju.

Jaką maszynkę do strzyżenia włosów kupić?

Dzięki maszynce do strzyżenia włosów można wygodną fryzurę zrobić także w domowych warunkach. W ten sposób można odwiedzić do minimum odwiedziny u fryzjera. Jaką maszynę do strzyżenia włosów wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

 • Zasilanie – do wyboru są modele zasilane sieciowo, akumulatorowe, na baterie lub jednocześnie zasilane sieciowo i akumulatorowo. W przypadku maszynek akumulatorowych nie trzeba przejmować się kablem, ale takie urządzenie trzeba regularnie ładować. Zasilanie sieciowe oznacza natomiast, że maszynka działa tylko podłączona do gniazdka elektrycznego. Takie modele uchodzą za mniej wygodne w użytku. Najdroższe, ale i zarazem najbardziej uniwersalne są modele sieciowo-akumulatorowe.
 • Czas pracy bezprzewodowej – maszynki bezprzewodowe po naładowaniu działają przez określony czas. Oczywiście im jest on dłuższy, tym lepiej dla użytkownika
 • Czas ładowania – to parametr istotny w przypadku maszynek akumulatorowych. Im krócej dane urządzenie się ładuje, tym lepiej.
 • Zakres długości strzyżenia – warto sprawdzić minimalną i maksymalną długość strzyżenia. To istotne dla bardziej wymagających użytkowników.
 • Liczba dostępnych ustawień długości – dobrej klasy maszynki do strzyżenia włosów oferują co najmniej kilka różnych ustawień długości strzyżenia. W ten sposób można w domu uzyskać taką fryzuję jak w salonie fryzjerskim.
 • Sposób działania – nie wszyscy wiedzą o tym, że maszynki do strzyżenia włosów mogą działać na sucho lub na mokro. Większość urządzeń działa na sucho, ale są i takie, które działają też na mokro.
 • Konstrukcja – tutaj znaczenie ma kształt urządzenia, jego ergonomia czy obecność antypoślizgowych elementów. Czasem warto sprawdzić wymiary i wagę maszynki.
 • Wyposażenie dodatkowe – nie każda maszynka do włosów zawiera akcesoria dodatkowe. Podstawą są jednak pojedyncze nasadki. W przypadku droższych urządzeń spotkać się można z wieloma końcówkami oraz akcesoriami do czyszczenia czy przechowywania maszynki.

Czy warto kupić maszynkę do strzyżenia włosów?

Maszynki do strzyżenia włosów są dość popularne. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach takie urządzenie warto mieć we własnym domu lub mieszkaniu.

Zakup maszynki do włosów opłaca się w szczególności wówczas, gdy urządzenie ma być często wykorzystywane. Można dzięki niemu ograniczyć lub wręcz zrezygnować z regularnych wizyt u fryzjera. To oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo wiele osób nie lubi chodzić do fryzjera. Dotyczy to w szczególności małych dzieci i nie tylko. W praktyce maszynką do strzyżenia włosów można strzyc zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Nowoczesne maszynki do włosów to urządzenia naprawdę wielofunkcyjne. Posiadają one na ogół wiele nasadek, a także opcję trymowania i golenia. Wbrew pozorom nie są to urządzenia trudne w obsłudze. Wiele z nich użytkować można zarówno na sucho, jak i na mokro. Wystarczy odrobina umiejętności, aby we własnym domu przy pomocy takiej maszynki do strzyżenia włosów wyczarować fryzuję rodem z profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Co ciekawe, po takie urządzenia sięgają nie tylko mężczyźni, ale i kobiety.

Popularni producenci maszynek do strzyżenia włosów

Sklepy warte uwagi