Szczotka prostująca włosy na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną szczotkę do włosów. Jest ciekawą alternatywą dla prostownicy, ponieważ również służy do prostowania włosów. Jednocześnie ich nie osłabia. Włosy po przeczesaniu taką szczotką stają się gładkie i lśniące. Szczotkę prostującą do włosów wystarczy podłączyć do prądu, a następnie ustawić odpowiednią temperaturę. Włosy czesze się tak samo, jak ma to miejsce w przypadku standardowych szczotek.

Ranking szczotek prostujących włosy

 1. BaByliss Szczotka Prostująca HSB101E

  BaByliss Szczotka Prostująca HSB101E

  Wysokiej jakości szczotka prostująca, która rozplątowuje włosy, dokładnie je układa i trwale prostuje. Posiada 126 ząbków, które odpowiadają za wyjątkowy efekt działania szczotki. Atutem urządzenia są także dwa generatory jonów. To urządzenie wyposażone w wygodny wskaźnik LED poziomu temperatury oraz obrotowy kabel.

 2. Remington CB7400 szczotka prostująca

  Remington CB7400 szczotka prostująca

  Wyjątkowa szczotka prostująca do włosów, która świetnie radzi sobie nawet z grubymi pasmami. Oferuje trzy różne ustawienia temperatury odpowiednie do innych typów włosów. Pozostawia włosy gładkie, a jednocześnie nie zmniejsza ich objętości. Wzbogacona jest antystatyczną technologią i posiada ceramiczne włosie.

 3. Philips Szczotka do prostowania BHH880/00

  Philips Szczotka do prostowania BHH880/00

  Nowoczesna szczotka, która prostuje włosy w zaledwie kilka minut. Błyskawicznie nagrzewa się i działa przy dwóch różnych temperaturach. Jest bezpieczna w użytkowaniu, gdyż jej ząbki nie nagrzewają się. Model ten posiada wyjątkową powłokę ceramiczno-turmalinową. Dzięki jonom ujemnym nie powoduje puszenia się włosów i ich elektryzowania się.

 4. Fox Steam Brush Szczotka Parowa Do Prostowania Włosów

  Fox Steam Brush Szczotka Parowa Do Prostowania Włosów

  Efektowna wizualnie szczotka parowa do prostowania włosów. Wytwarza parę wodną, która wydostaje się na zewnątrz za sprawą specjalnych dysz. Jest ona jonizowana i rozprowadzana pod wysokim ciśnieniem na całej długości włosów. Produkt ten jest kompaktowy i łatwy w obsłudze. Do wyboru w sprzedaży dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i czerwonym.

 5. ETA Fenité Szczotka prostująca 7336 90000

  ETA Fenité Szczotka prostująca 7336 90000

  Nowoczesna szczotka do prostowania włosów z funkcją jonizacji. Posiada elementy grzewcze PTC i to za ich sprawą błyskawicznie się nagrzewa. Regulacja temperatury odbywa się w zakresie od 140 do 220 stopni Celsjusza. Produkt wyposażony jest w funkcję blokady przycisków i automatycznie wyłącza się po 30 minutach. W skład zestawu wchodzi również praktyczne etui podróżne.

 6. Esperanza szczotka prostująca włosy EBP006

  Esperanza szczotka prostująca włosy EBP006

  Praktyczna szczotka prostująca włosy z regulacją temperatury. Posiada funkcjonalny wyświetlacz LCD, na którym można szybko odczytać temperaturę nagrzania się urządzenia. Produkt nadaje się do codziennego użytkowania. Przy okazji nadaje włosom blask i zdrowy wygląd. Atutem szczotki jest możliwość regulacji temperatury w zakresie od 80 do 230 stopni Celsjusza. Wyposażona jest ona w powłokę ceramiczną i obrotowy kabel zasilający o długości 1,8m. To urządzenie lekkie i proste w użyciu.

Jaką szczotkę prostującą kupić?

Posiadaczki naturalnie kręconych czy falowanych włosów często chcą je wyprostować. Pomóc może w tym praktyczna szczotka prostująca. Jaki model wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju urządzenia?

 • Możliwość ustawienia temperatury – warto postawić na model, który pozwala na ustawienie kilku poziomów temperatury. W ten sposób można ją dopasować do potrzeb swoich włosów bez szkody dla nich.
 • Wyłączanie automatyczne – to funkcja, która ma duże znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Taka szczotka automatycznie wyłącza się, gdy nie jest przez określony czas użytkowana.
 • Jonizacja – to bardzo istotna funkcja, która w praktyce zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu włosów.
 • Szybkość nagrzewania się – im szczotka krócej nagrzewa się, tym lepiej. Wówczas zabieg prostowania włosów można przeprowadzić w zaledwie kilka minut.
 • Ergonomia – należy postawić na prostą w obsłudze szczotkę o ergonomicznej formie.
 • Moc – wiele osób uważa, że większa moc urządzenia oznacza jego większe możliwości. Tak jednak nie zawsze musi być. W praktyce dobrze sprawdzają się szczotki o mocy od 40 do 80W. Niekiedy większa moc wiąże się z szybszym nagrzewaniem się, ale oznacza również większy pobór energii elektrycznej.
 • Materiał wykonania płytki – najlepiej sprawdzają się płytki ceramiczne. Taka powłoka bowiem dobrze przewodzi ciepło, co przekłada się na skuteczność zabiegu prostowania włosów. Jednocześnie skutecznie chroni ona włosy przed zniszczeniem
 • Ząbki – mogą być one silikonowe, plastikowe lub być pokryte strukturą ceramiczną. Część szczotek prostujących posiada także specjalne końcówki ochronne, które skutecznie zapobiegają poparzeniom. Służą też do masażu skóry głowy. Dobrze, gdy ząbki są umieszczone dość gęsto. Przyspiesza to prostowanie włosów.
 • Kabel – powinie mieć on minimum 1,5m  długości. Wówczas praca nie jest żmudna i utrudniona. Coraz częściej spotkać się można z kablami obrotowymi, które nie kręcą się i nie zwijają w czasie użytkowania.

Czy warto kupić szczotkę do prostowania włosów?

Szczotki do prostowania włosów są połączeniem standardowych szczotek do włosów i prostownic. Szybko i skutecznie wygładzają one włosy i niwelują przy okazji efekt puszenia się. Pasma są gładkie i lśniące jednocześnie. Elektryczne szczotki prostujące są popularne przede wszystkim wśród posiadaczek włosów falowanych i lekko kręconych. Takie urządzenie nie niszczy włosów, a przy tym jest proste w użyciu. Nowsze modele posiadają często wyświetlacz z  możliwością ustawienia określonej temperatury. W ten sposób można wybrać ustawienia optymalne dla swoich włosów – cienkich bądź grubych.

Szczotki prostujące do włosów to niewątpliwie sprzęt o wielu zaletach. Nie nagrzewa się tam mocno jak prostownica, a więc nie niszczy włosów. Nie parzy też skóry głowy czy uszu. Jednocześnie wygładza włosy i nadaje im blask. Sprawia, że te prezentują się zdrowo. Takie urządzenia nie są zbyt drogie, a przy tym nie sprawiają najmniejszych problemów w użytkowaniu. Nic więc dziwnego, że ich popularność z roku na rok rośnie.

Popularni producenci szczotek prostujących włosy

Sklepy warte uwagi