Prezerwatywa zwana także kondomem to popularny, mechaniczny środek antykoncepcyjny. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przed zajściem kobiety w ciążę i ochrona przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa zakładana jest na penisa. To produkt na ogół wykonywany z lateksu, chociaż prezerwatywy bywają też produkowane z poliuretanu bądź żywicy syntetycznej. Różnią się między sobą rozmiarami, grubością czy stopniem nawilżenia.

Ranking prezerwatyw

 1. Prezerwatywy Durex Fun Explosion

  Prezerwatywy Durex Fun Explosion
  Sprawdź aktualną cenę

  To wybór medyczny wysokiej jakości. W skład Fun Explosion wchodzą cztery rodzaje prezerwatyw – Durex Select (prezerwatywy truskawkowe o kształcie easy-on), Durex Fetherlite Ultima (ultracienkie prezerwatywy), Durex Fetherlite Elite (cienkie prezerwatywy z dużą ilością żelu nawilżającego) oraz Durex Pleasuremax (prezerwatywy prążkowane z wypustkami). Są one wykonane z naturalnej gumy lateksowej i mocno nawilżanie. Wyróżniają się ponadto dużą prostotą użytkowania. Ich szerokość nominalna to 52 i 56 mm.

 2. Unimil Skyn Elite Ultracienkie I Nawilżone

  Unimil Skyn Elite Ultracienkie I Nawilżone
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjne prezerwatywy Premium wykonane z materiału o nazwie poliizopren. Są odpowiednie nie tylko dla osób uczulonych na lateks. Wyróżniają się dużą miękkością, a jednocześnie są bardzo delikatne. Partnerzy czują się w zasadzie niemal jak bez prezerwatywy. Produkt jest dodatkowo odpowiednio nawilżony. Posiada certyfikat BSI – British Standards Institute.

 3. Prezerwatywy Durex Real Feel

  Prezerwatywy Durex Real Feel
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne prezerwatywy wykonane z innowacyjnego materiału nielateksowego. Są dobrym wyborem dla osób uczulonych na białko lateksu naturalnego. Dają uczucie skóry na skórze i znacząco zwiększają przyjemność partnerów. Prezerwatywy są miękkie, a jednocześnie bardzo skuteczne. To produkt w standardowym rozmiarze – szerokość nominalna wynosi 56 mm. Pokryty jest silikonowym lubrykantem wysokiej jakości. Prezerwatywy są testowane elektronicznie. Każda seria poddawana jest aż pięciu testom jakości.

 4. Unimil Skyn Original Nielateksowe prezerwatywy

  Unimil Skyn Original Nielateksowe prezerwatywy
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości prezerwatywy nielateksowe wykonane z poliizoprenu. To materiał bardzo cienki i niemal niewyczuwalny, który zwiększa doznania obojga partnerów. Dodatkowo prezerwatywy wzbogacone są w delikatny środek nawilżający. Wyróżniają się dużą miękkością i są bardzo naturalne w dotyku. Ich szerokość nominalna to 53 mm. Prezerwatywy są transparentne i bardzo wytrzymałe. Pod tym względem nie ustępują produktom z lateksu. Poddawane są elektronicznym testom jakości.

 5. Prezerwatywy Durex Classic

  Prezerwatywy Durex Classic
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczne prezerwatywy o kształcie easy-on. Są idealnym rozwiązaniem dla większości osób. Posiadają zakończenie w formie zbiorniczka. Wykonane są w całości z hipoalergicznej, naturalnej gumy lateksowej. Nawilżone są specjalnym środkiem Sensitol, który nie zawiera środka plemnikobójczego. Szerokość nominalna tych prezerwatyw to 56 mm. Posiadają one neutralny zapach i są bezproblemowe w użyciu.

Jakie prezerwatywy kupić?

Prezerwatywy to mimo upływu czas wciąż najpopularniejszy środek antykoncepcyjny. Jednocześnie chronią one przed chorobami wenerycznymi. Nie każdy jednak wie, że prezerwatywy bywają różne. Jak wybrać te najlepsze dla siebie? Czym kierować się przy ich zakupie?

 • Rozmiar penisa – gdy prezerwatywa jest za ciasna, w czasie stosunku może pęknąć. Z kolei za dużo może zsunąć się z penisa. Rozmiary prezerwatyw podawane są  w milimetrach (49-56 mm). To szerokość (średnica) prezerwatywy. Przed pierwszym zakupem warto zmierzyć członka w czasie erekcji, chociaż kształt penisa nie pozwala na wykonanie bardzo dokładnych pomiarów. Najpopularniejsze są prezerwatywy 52-53 mm. Prezerwatywy kupować można też, mając na uwadze obwód członka w wzwodzie. W przypadku obwodu 15 cm są to prezerwatywy XL , a dla obwodu poniżej14 cm prezerwatywy standardowe.
 • Kształt prącia – producenci coraz częściej zwracają uwagę na kształt penisa. Większość panów ma penisa, który najszerszy jest w okolicy żołędzi. Rzadziej zdarzają się członki najszersze wokół trzonu lub wokół podstawy. Różnice anatomiczne znajdują odzwierciedlenie także przy produkcji prezerwatyw. Dostępne są produkt np. z szerszym czubkiem czy zwężanym członem.
 • Alergie – przed zakupem warto sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na lateks. Wprawdzie dotyczy to niewielu mężczyzn, ale zdarzają się wyjątki. Wówczas postawić trzeba na prezerwatywy nielateksowe.
 • Funkcje dodatkowe – wiele osób przepada za kondomami zapachowymi lub smakowymi. Są one dobrym rozwiązaniem np. w przypadku uprawiania seksu oralnego. Panowie, którzy chcą w czasie seksu stymulować pochwę partnerki i zintensyfikować jej doznania, mogą zdecydować się na zakup kondomów prążkowanych czy z wypustkami. Co ciekawe, na rynku dostępne są również prezerwatywy „grające” w czasie odczuwania przez kochanków organizmu. Prezerwatywy bywają ponadto nie tylko transparentne, ale i kolorowe.
 • Płeć – nie każdy wie, że istnieją także prezerwatywy dla kobiet. Są to tzw. femidomy wykonane z poliuretanu. Posiadają one dwa pierścienie. Pierwszy chroni srom i okolice męskich narządów płciowych, a drugi znajduje się w pochwie.

Czy warto kupić markowe prezerwatywy?

Prezerwatywy cieszą się ogromną popularnością jako środek antykoncepcyjny. Chronią też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzisiaj na szczęście z ich zakupem nie ma większego problemu. Dostępne są nie tylko w aptekach, ale i w supermarketach czy sklepach osiedlowych. Do wyboru są przy tym produkty zróżnicowane pod względem jakości wykonania, rozmiaru itd.

Warto jednak przy zakupie prezerwatyw stawiać na renomowanych producentów. Lepiej unikać produktów nieznanych marek np. produkowanych dla dyskontów. W tym przypadku najważniejsza jest bowiem skuteczność działania – ochrona przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi. Prezerwatywy od znanych marek są nieustannie poddawane testom elektronicznym. Każda partia jest analizowana i sprawdzana. W ten sposób ryzyko, że prezerwatywa pęknie lub będzie nieszczelna jest naprawdę minimalne. Oczywiście trzeba też pamiętać o wyborze produktu odpowiedniego dla siebie np. pod kątem rozmiaru.

Popularni producenci prezerwatyw

Sklepy warte uwagi