Materac do spania odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Jego jakość bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Spanie na zniszczonym lub niskiej jakości materacu prowadzi do uczucia zmęczenia, obolałości oraz problemów z koncentracją. Długotrwałe korzystanie z nieodpowiedniego materaca może nawet skutkować chronicznym bólem kręgosłupa. Eksperci zalecają wymianę materaca co najmniej co siedem lat, aby zapewnić optymalne wsparcie dla ciała. Pomimo tych zaleceń, wielu ludzi zaniedbuje tę radę, ryzykując swoje zdrowie i komfort. Inwestycja w dobry materac to inwestycja w lepsze samopoczucie.

Ranking materacy do spania

 1. Materac Emma Original
  Materac Emma Original
  Sprawdź aktualną cenę
  Najczęściej nagradzany materac w Europie wyposażony w innowacyjne sprężyny kieszeniowe Infinity. Zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zapewniając ciału optymalną temperaturę w czasie snu. Ten 7-strefowy materac wyposażony został w piankę Halo Memory, która błyskawicznie dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika. Zapewnia plecom odpowiednie podparcie, a przy okazji otula ramiona i biodra. Dzięki temu materacowi można budzić się każdego dnia pełnym energii. Materac Emma produkowany jest w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Wysokoemisyjne materiały udało się bowiem zastąpić np. stalą – aby zmniejszyć emisję CO2 aż o 54%. Warstwa sprężyn kieszeniowych jest wykonywana ze stali pochodzącej z recyklingu. Produkt uzyskał akredytację Planetly by OneTrust. 10-letnia gwarancja jest najlepszym potwierdzeniem jego wysokiej jakości i niezawodności. Każdy klient ma aż 100 nocy próbnych, aby przetestować materac i podjąć ostateczną decyzję o jego zakupie. Zakup u producenta gwarantuje darmową dostawę jak I ewentualny zwrot. Chcesz kupić ten materac taniej? Po wpisaniu kodu SPIJZEMMA na stronie producenta – otrzymasz 5% zniżki.
 2. Materac Hilding Flamenco

  Hilding Flamenco
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy materac dwustronny, z których każda z powierzchni ma inna twardość. Osoba, która na nim leży,nie zapada się. Jej ciało jest doskonale podparte przez cały czas. Materac jest odpowiedni dla osób ze skłonnością do alergii. Posiada doskonałą wentylację. W skład zestawu wchodzi także pokrowiec, który w każdej chwili można zdjąć i bez problemu wyprać w pralce.

 3. Materac do spania Janpol Demeter

  Janpol Demeter
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny materac lateksowy dwustronny z siedmioma strefami twardości. To produkt rehabilitacyjny, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Jednocześnie ułatwia przepływ powietrza i zmniejsza rozwój szkodliwych bakterii. Materac ma siedem stref twardości, które są ułożone zgodnie z naciskiem, który dana partia ciała wywierana produkt. Strefy o większym ugięciu znajdują się pod głową i nogami.

 4. Wygodny materac Hilding Breakdance

  Hilding Breakdance
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac przeznaczony dla nastolatków. Jego wkład wykonany jest z dwóch elastycznych i przewiewnych pianek Flexifoam o nieco zróżnicowanej twardości. Są to pianki profilowane i dobrze wentylowane, co przekłada się na trwałość materaca. Całości dopełniają młodzieżowe wzory. Produkt posiada pokrowiec wysokiej jakości wykonany z materiału odpornego na ścieranie. Można go prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

 5. Sleep O’Clock Multi Ricardo

  Sleep O'Clock Multi Ricardo
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny materac z grupy multipocket, który składa się przede wszystkim z formatki multipocket ze sprężynami kieszeniowymi, pianki wysokoelastycznej HR i warstwy maty kokosowej. To produkt bardzo wygodny i dopasowany do ciała. Cechuje się elastycznością punktową. Sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszeniach, a więc materac ugina się tylko w miejscach nacisku. Dodatkowo ułożone są one w systemie siedmiu stref twardości.

 6. Materac Optimum Syriusz P3

  Optimum Syriusz P3
  Sprawdź aktualną cenę

  Średnio twardy materac wysokiej jakości z trzpieniem wykonanym ze sprężyn kieszeniowych. Posiada siedem stref twardości. Obustronnie obłożony jest pianką poliuretanową o grubości 3 cm. Jest ona dodatkowo utwardzana i usztywniana. Dzięki temu materac dopasowuje się do kształtu ciała. Jest to model dwustronny, który wykorzystywać można przez długi czas. W jego wkład wszyta jest wełna i bawełna.

 7. Sleep O’Clock Roberto

  Sleep O'Clock Roberto
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy materac z grupy pocket, który składa się z formatki ze sprężynami kieszeniowymi, pianki poliuretanowej i maty koksowej. To model wygodny w użytkowaniu, który ugina się tylko w miejscach nacisku. Posiada siedem stref twardości. Dodatkowo warstwa maty kokosowej utwardza tylko jedną ze stron. Zapewnia tez odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jaki materac kupić?

Sypialnia jest przede wszystkim miejscem odpoczynku. Gdy człowiek nie budzi się jednak wyspany i wypoczęty, powinien rozważyć zakup nowego  materaca. Jaki model wybrać dla siebie? Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie materaca?

 • Twardość – trzeba ją dopasować nie tylko do swoich upodobań, ale i wagi czy wzrostu. W sklepie stacjonarnym nie ma problemu, gdyż materac można przetestować fizycznie. Generalnie materaca mają twardość w zakresie od H1 do H4. H1 to modele najbardziej miękkie, a H4 najtwardsze. Te pierwsze są odpowiednie dla osób o wadze do 60 kg. H2 dedykowane są dla wagi 60-80 kg, a H3 dla wagi 80-100 kg. Dla osób cięższych przeznaczone są materace H4. Model o odpowiedniej twardości stanowi właściwą podporę dla kręgosłupa, pozwala mu odpoczywać w czasie snu. Gdy jest za miękki ciało zapada się, a mięśnie się wysilają, gdyż chcą zachować właściwą linię kręgosłupa. Materac zbyt twardy powoduje z kolei ucisk naczyń krwionośnych.
 • Rodzaj – materace sprężynowe są ciche. Posiadają do siedmiu stref twardości i pozwalają na równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Praktyczne i funkcjonalne są materace piankowe. Te w wersji termoelastycznej dopasowują się do kształtu i temperatury ciała. Są odpowiednie dla osób z bólami zwyrodnieniowymi. Z kolei te wysokoelastyczne są sprężyste i wygodne. Materace lateksowe wyróżniają się dużą elastycznością. Zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Są antyalergiczne i odporne na odkształcenia. Materace hybrydowe mają zalety materacy piankowy i sprężynowych.
 • Wymiary – komfortowa szerokość dla pary to minimum 140×200 cm. Najpopularniejsze są jednak modele o wymiarach 160×200 cm. Wysokość to natomiast kwestia indywidualnych upodobań. Jednak starsze osoby mają często problem ze wstawaniem z bardzo wysokich materacy.
 • Inne aspekty – dla osób z problemami z  kręgosłupem polecane są materace z certyfikatami medycznymi. Dla alergików są z kolei przeznaczone produkty antyalergiczne. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest też materac ze zdejmowanym pokrowcem, który można wyprać w pralce.

Czy warto kupić dobry materac do spania?

Spanie na wysokiej jakości materacu powoduje, że człowiek jest wyspany i pełen energii do działania. Niewiele osób wie o tym, że gdy materac jest stary i zniszczony człowiek może często budzić się w nocy. Wynika to z tego, że nie może znaleźć odpowiedniej dla siebie pozycji do spania. To z kolei rzutuje na jego cały dzień.

Obecnie nie ma większego problemu z zakupem naprawdę dobrych jakościowo materaców. Najlepsze modele dopasowują się do kształtu ciała i podpierają go w odpowiednich miejscach. Kręgosłup w nocy nie jest wówczas obciążony i może zregenerować się. Dzięki temu człowiek budzi się w doskonałej kondycji i ma dobre samopoczucie.

Droższe materace są produktami wysokiej jakości, które użytkować można naprawdę przez wiele lat. Coraz częściej sprzedawane są w komplecie z pokrowcami, które można bez problemu szybko zdjąć i wyprać w pralce automatycznej. W ten sposób nie ma problemu z ich utrzymaniem w odpowiedniej czystości i higienie.

Popularni producenci materacy do spania