Masażer do stóp to niewielkich rozmiarów urządzenie pozwalające na masaż stóp w domowych warunkach. Najpopularniejsze są modele działające na zasadzie hydromasażu. Posiadają one profilowaną miskę, w której można swobodnie umieścić stopy. Na dole zlokalizowane są 3-4 rolki masujące odpowiednie do masażu na mokro i na sucho. Do wyboru są na ogół masaż rolujący, wibracyjny oraz bąbelkowy. Emitujące podczerwień diody dodatkowo podgrzewają stopy i stymulują krążenie.

Ranking masażerów do stóp

 1. Masażer do stóp Beurer FB 50
  Masażer do stóp Beurer FB 50
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny hydromasażer do stóp o mocy 400W. Działa relaksująco, rozluźniając, redukując stres oraz pobudzając krążenie krwi i limfy. Oferuje aż trzy funkcjonalności – masaż wibracyjny, masaż bąbelkowy oraz utrzymywanie określonej temperatury wody. Posiada 8 lamp podczerwieni i 4 zintegrowane magnesy. Urządzenie stosować można z solą oraz różnego rodzaju olejkami. Wyposażone jest w 3 wymienne końcówki do pielęgnacji stóp.
 2. Optimum Masażer do stóp HZ 1014
  Optimum Masażer do stóp HZ 1014
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny pod względem wizualnym masażer do stóp oferujący masaż suchy, wodny i bąbelkowy. Posiada dyfuzor zapachowy z funkcją aromaterapii. Pole podczerwieni oferuje masaż ciepłem. Dodatkowo urządzenie ma ogrzewaną powierzchnię oparcia stóp z aż 400 wypustkami służącymi do masażu punktów refleksyjnych stopy oraz 70 dysz do masażu powietrznego. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja suszenia.
 3. Masażer do stóp Beurer FB 35
  Masażer do stóp Beurer FB 35
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny masażer do stóp z możliwością masażu magnetycznego za pomocą 16 zintegrowanych magnesów. Oferuje masaż bąbelkowy i wibracyjny. Posiada funkcję utrzymywania stałej temperatury wody. W skład zestawu wchodzą trzy wymienne końcówki do pedicure. Ciekawym rozwiązaniem są zdejmowane nasadki rolkowe wykorzystywane do masażu stref refleksyjnych oraz zdejmowana ochrona przeciwrozpryskowa.
 4. Masażer MPM MMS-03
  Masażer MPM MMS-03
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonany z wysokiej jakości materiałów masażer do stóp wyposażony w wygodny uchwyt. Posiada sześć dużych rolek do masażu, a jego dno wyłożone jest specjalnymi wypustkami do akupresury. Urządzenie posiada pojemnik na sól leczniczą. Oferuje masaż bąbelkowy z funkcją wibracji, promieniowanie podczerwone z utrzymaniem stałej temperatury wody i połączenie obu tych funkcji.
 5. Masażer do stóp Sencor SFM 3721VT
  Masażer do stóp Sencor SFM 3721VT
  Sprawdź aktualną cenę

  Bąbelkowy masażer do stóp, który poprawia ukrwienie skóry, polepsza krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, regeneruje je i skutecznie eliminuje stres. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze, bo jest dyskretny i nie zajmuje wiele miejsca. Oferuje masaż wibrujący, ciepłą kąpiel z bąbelkami oraz połączenie wszystkich trzech efektów. Produkt posiada 482 pobudzające punkty akupresurowe i 20 dysz powietrznych. W lecie do wody można dodać lodu w celu orzeźwienia się.
 6. Masażer Clatronic FM 3389
  Masażer Clatronic FM 3389
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy masażer do stóp z intensywnym efektem wibracji. Posiada ogrzewaną nakładkę na stopy i dodatkową rolkę masującą do masażu wybranych stref sofy. Czterostopniowy przełącznik w dużej mierze ułatwia obsługę urządzenia, które może być użytkowane na sucho lub mokro w zależności od preferencji i potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem jest zdejmowana ochrona przeciwbryzgowa i znacznik poziomu wody.

Jaki masażer do stóp kupić?

Masażer do stóp to zdecydowanie urządzenie, które pozwala odprężyć się po ciężkim dniu w pracy. Jak jednak znaleźć model odpowiedni dla siebie? Co należy w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Funkcjonalność – najczęściej masażery do stóp oferują masaż bąbelkowy, masaż rozgrzewający, masaż wibracyjny oraz masaż relaksacyjny. Wiele modeli oferuje kilka opcji jednocześnie. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są masażery przeznaczone nie tylko do stóp, ale i łydek. Popularne są urządzenia wyposażone także w podczerwień, która pozytywnie wpływa na całe ciało.
 • Głośność – w praktyce urządzenia bardzo głośne nie pozwalają na zrelaksowanie się. Jest to jednak kwestia w dużej mierze indywidualna.
 • Możliwość generowania ozonu – nowoczesne masażery posiadają funkcję produkcji ozonu, która szczególnie przydatna jest dla osób z  egzemą. Ozon działa bowiem antybakteryjnie i ogranicza pocenie się stóp.
 • Utrzymywanie stałej temperatury wody – dzięki tej funkcji można przez cały czas cieszyć się relaksującym masażem stóp w wybranej przez siebie temperaturze wody.
 • Możliwość dodawania do wody soli i olejków zapachowych – wszystkie masażery do stóp pracują z wodą, ale tylko niektóre umożliwiają dodanie do niej olejów czy soli.
 • Funkcje dodatkowe – jedną z popularniejszych funkcji dodatkowych jest automatyczne wyłączenie. Dzięki temu użytkownik może na samym początku ustalić maksymalny czas trwania masażu. Na ogół jest to około 20 minut.  Po jego upływie urządzenie samo się wyłącza. Wiele masażerów posiada również wymienne nakładki,  które zwiększają ich funkcjonalność. Poza wałkami z wypustkami są tom.in. szczotki masujące, pumeksy czy końcówki do masażu punktów refleksyjnych stopy. Sporo masażerów oferuje także funkcję suszenia.
 • Wielkość miski – w masażerze stopy powinny mieścić się swobodnie. W sytuacji, gdy z urządzenia korzystać będzie więcej osób, warto postawić na model uniwersalny.

Czy warto kupić masażer do stóp?

Masażer do stóp jest urządzeniem niepozornym, ale bardzo przydatnym. Przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy na co dzień pracują na stojąco i nie tylko. Jest nieoceniony w przypadku kobiet ciężarnych czy młodych matek. W końcu okres ciąży nie jest dla nóg zbyt pozytywny. Masaż stóp doceniają osoby w różnym wieku, także te starsze i schorowane.

Masażery do stóp pomagają w walce z rozwijającymi się żylakami, poprawiając krążenie krwi w nogach. Dzięki nim stopy stają się mniej obolałe, a cały organizm może się zrelaksować. Już kilkunastominutowy masaż stóp poprawia w dużej mierze dopływ krwi do tkanek. Tymczasem prawidłowe krążenie krwi przekłada się na regenerację tkanek. Dzięki temu nogi są piękne i zdrowe. Co ciekawe, na podeszwach palców i stóp znajdują się ważne aktywne punkty, które odpowiedzialne są za działanie wybranych narządów i kładów. Ich masaż wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Masażery są urządzeniami nieskomplikowanymi w obsłudze i niezwykle funkcjonalnymi. Nie zajmują zbyt wiele miejsca. Wiele osób korzysta z nich nie tylko w domu, ale i biurze.

Popularni producenci masażerów do stóp

Sklepy z masażerami do stóp warte uwagi