Odświeżacz powietrza to specjalny preparat, który sprawia, że we wnętrzu unosi się przyjemny zapach. Jednocześnie niweluje inne, mniej ładne aromaty. Największą popularnością na rynku cieszą się zdecydowanie odświeżacze powietrza w formie aerozoli, ale nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Do wyboru są także odświeżacze elektryczne, wolnostojące świece zapachowe, kadzidełka, olejki eteryczne czy żele z regulowanymi nakrętkami. Niektóre z nich pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną.

Ranking odświeżaczy powietrza

 1. Reckitt Benckiser Air Wick Essential Mist Kojący Wkład Do Odświeżacza Zapach Róży 20Ml

  Odświeżacz powietrza Reckitt Benckiser Air Wick Essential Mist Kojący Wkład Do Odświeżacza Zapach Róży 20Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy odświeżacz powietrza, który uwalnia wyjątkowy zapach kwitnącej róży. Wkład wystarcza na aż 45 dni. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Przeznaczony jest do zastosowania w elektrycznym odświeżaczu tej samej marki. Wyróżnia się stylowym designem i pozwala na kontrolowanie zapachu – oferuje trzy stopnie działania. Skutecznie przekształca olejki eteryczne w mgiełkę.

 2. Odświeżacz Air Wick Freshmatic Wkład Księżycowa Lilia Otulona Satyną 250ml

  Odświeżacz Air Wick Freshmatic Wkład Księżycowa Lilia Otulona Satyną 250ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy wkład do odświeżacza powietrza, który zapewnia w każdym pomieszczeniu świeży zapach przez długi czas. Przeznaczony jest do zastosowania w automatycznych odświeżaczach tej samej marki, które systematycznie uwalniają przyjemny zapach do powietrza. Produkt jest bezproblemowy w użytkowaniu. Posiada regulację intensywności zapachu. Wkład nie zawiera wody, dlatego tworzy po rozpyleniu suchą mgiełkę, która nie opada.

 3. Ambi Pur Spring Awakening Odświeżacz Powietrza W Sprayu

  Ambi Pur Spring Awakening Odświeżacz Powietrza W Sprayu
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo trwały odświeżacz powietrza zapewniający delikatny i rześki zapach, który inspirowany jest wiosenną świeżością. Wykorzystuje technologię, która nie maskuje, ale oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów. Pozostawia po sobie świeżą woń. To produkt niepalny, naturalny, który sprawdzi się świetnie w każdym domu czy mieszkaniu. Produkt musi być oczywiście użytkowany zgodnie z przeznaczeniem.

 4. Odświeżacz powietrza Dramers Pachnące listki Brait Green Diamond 50ml

  Odświeżacz powietrza Dramers Pachnące listki Brait Green Diamond 50ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalny odświeżacz powietrza w formie pachnących listków. Są one wykonane z naturalnych liści magnolii i ręcznie splatane w wyjątkowe bukiety. Knot listka wystarczy włożyć do buteleczki z płynem i ułożyć listki. Zabarwiają się one po około 3 dniach i uwalniają zapach. Produkt oferuje ciekawe nuty zapachowe – czarna porzeczka, grapefruit, zielone jabłuszko, zielony ogórek, magnolia, piżmo i drzewo sandałowe.

 5. Odświeżacz Brait Dry Air Freshener Suchy odświeżacz powietrza Pink Party 300ml

  Odświeżacz Brait Dry Air Freshener Suchy odświeżacz powietrza Pink Party 300ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Suchy odświeżacz powietrza, który nie pozostawia po sobie mokrej mgiełki. Posiada ciekawy kształt puszki, co ułatwia jego dozowanie. Jego nuty zapachowe to czerwone owoce, ananas, wiśnia, frezja, lotus, gardenia, wanilia, białe piżmo, amber oraz drzewo sandałowe. Odświeżacz z powodzeniem wykorzystywany może być w pomieszczeniach różnego rodzaju. Wyróżnia się ciekawą formą puszki, co przekłada się na jego wygodne użytkowanie.

Jaki odświeżacz powietrza kupić?

Odświeżacz powietrza w praktyce sprawdzi się doskonale w każdym domu czy mieszkaniu. Pozwala na neutralizację nieprzyjemnych zapachów i wprowadzenie do wnętrza aromatycznej woni. Jaki produkt warto jednak wybrać? Czym sugerować się przy zakupie odświeżacza powietrza?

 • Rodzaj – największą popularnością cieszą się wciąż odświeżacze powietrza w sprayu, które są szybkie w działaniu. Wykorzystać je można w domu czy samochodzie. Ich minusem jest głośny dźwięk wydawany przy rozpylaniu zapachu. Dodatkowo dla wielu osób są mało estetyczne. Za to wyróżniają się dużą| wydajnością. Ciekawie prezentują się natomiast odświeżacze z czujnikiem ruchu. Rozpylają one automatycznie dawkę zapachu, gdy wykryją ruch. Nie należy ich więc ustawiać w miejscu bardzo ruchliwym. Odświeżacze elektryczne wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Zapach uwalniają stopniowo i można regulować jego intensywność. Odświeżacze w żelu sprawdzają się raczej w mniejszych pomieszczeniach. Odświeżacze z patyczkami pełnią z kolei przy okazji również funkcję dekoracyjną. Są wydajne, bo zapach uwalniają stopniowo.
 • Miejsce wykorzystania – odświeżacze powietrza wykorzystywane bywają w samochodzie. Neutralizują nieprzyjemne zapachy. Najlepsze posiadają specjalne filtry węglowe. Ponadto odświeżacze powietrza stosowane są w  biurach, domach i mieszkaniach. Tutaj warto wziąć pod uwagę pomieszczenie, w którym odświeżacz ma stanąć. W salonie najlepszym rozwiązaniem są modele z czujnikiem ruchu. W łazience natomiast często stawia się na odświeżacze w sprayu, czasem żelowe czy z patyczkami.
 • Trwałość i intensywność – zapach nie powinien być przytłaczający, nawet jeśli jest bardzo ładny. Dlatego na co dzień dobrze sprawdzają się mgiełki zapachowe. Dają one zapach wyczuwalny, ale jednocześnie delikatnym subtelny. Jeśli chodzi o pojemność standardem jest minimum 300 ml. Takie odświeżacze wytrzymują dłuższy czas, a przy tym są wygodne i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu.

Czy warto kupić odświeżacz powietrza?

Przede wszystkim wysokiej jakości odświeżacz powietrza pozwala szybko pozbyć się z wnętrza niezbyt przyjemnego zapachu. Oczywiście efektywność działania produktów tego typu największa jest w pomieszczeniach zamkniętych. Wówczas odświeżacz może szybko zmienić nieprzyjemny zapach w woń naturalną, świeżą, delikatną. Zakup tego preparatu jest w wielu sytuacjach wręcz wskazany. Tak jest, gdy za ścianą mieszkają niezbyt higieniczni sąsiedzi czy dom zlokalizowany jest w pobliżu uciążliwych zakładów produkcyjnych.

Odświeżacz powietrza to produkt niedrogi i bardzo prosty w działaniu. Dobrać go można odpowiednio do swoich potrzeb. Postawić można na klasyczny model w formie aerozolu lub odświeżacz elektryczny, który działa niejako automatycznie. Niektóre z odświeżaczy np. z patyczkami przy okazji pełnią w pomieszczeniu funkcję dekoracyjną. Ustawić je można z powodzeniem w widocznym miejscu. Plusem odświeżaczy powietrza jest ich ogromna różnorodność. Na rynku znaleźć można produkty różnego typu o zróżnicowanych zapachach. Każdy więc może znaleźć preparat odpowiedni dla siebie.

Popularni producenci odświeżaczy powietrza

Sklepy warte uwagi