Pistolet zraszający to element będący zakończeniem węża ogrodowego. W zależności od konkretnego modelu uzyskać można inny typ strumienia wody, zmieniać go czy dozować w odpowiedni sposób. W zdecydowanej większości przypadków pistolety zraszające pozwalają na regulację strumienia wody. Sprawiają, że wykorzystać można ją do wielu czynności. Poza tradycyjnym podlewanie mowa w tym przypadku o myciu narzędzi ogrodniczych, podjazdów, samochodów i mebli ogrodowych.

Ranking pistoletów zraszających

Nie da się ukryć, że pytanie jaki pistolet zraszający kupić zazwyczaj pojawia się wiosną. Wówczas trawnik zaczyna wymagać regularnych czynności pielęgnacyjnych. Postanowiliśmy przygotować więc poniższy ranking pistoletów zraszających. Wskazujemy w nim ciekawe propozycje produktów. Poza tym informujemy, na które parametry należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie pistoletów zraszających do ogrodu.

 1. Pistolet zraszający Gardena Premium wielofunkcyjny

  Pistolet zraszający Gardena Premium wielofunkcyjny
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pistolet zraszający oferujący aż pięć rodzajów strumienia. Delikatna mgiełka jest idealna do podlewania sadzonek, a strumień punktowy pozwala na umycie danej powierzchni. Producent udziela na pistolet pięciu lat gwarancji. Nie jest to model zbyt trudny w obsłudze. Wykonany jest z miękkiego plastiku i wyposażony w zintegrowaną blokadę pracy ciągłej. Nie sprawia też dużych problemów w zakresie utrzymania w czystości. Jego filtr można bezproblemowo zdjąć i wyczyścić.

 2. Gardena Comfort pistolet zraszający

  Gardena Comfort pistolet zraszający
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze pistolet zraszający, który nadaje się zarówno do podlewania, jak i do mycia powierzchni. Pozwala na regulowanie strumienia wody od delikatnej mgiełki aż do strumienia punktowego. W dużej mierze wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Na uwagę zasługuje jego ergonomiczny uchwyt i wyzwalacz impulsowy. Na produkt udzielane jest aż 5 lat gwarancji.

 3. Pistolet do zraszania Ferro 6-cio funkcyjny ze złączkami

  Pistolet do zraszania Ferro 6-cio funkcyjny ze złączkami
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle funkcjonalny pistolet zraszający oferujący aż sześć różnych funkcji. Działa na szybkozłącze – współpracuje z trzema złączami. Są to szybkozłącze, szybkozłącze z zaworem stopowym oraz przyłącze zaworu. Produkt tego typu na pewno doskonale sprawdzi się w niejednym ogrodzie. Pozwala zachować trawnik czy inne rośliny w odpowiedniej kondycji, także upalnym latem.

 4. Pistolet zraszający Fieldmann

  Pistolet zraszający Fieldmann
  Sprawdź aktualną cenę

  Nieoceniony w każdym ogrodzie pistolet zraszający wysokiej jakości. Posiada zawór sterujący przepływem i oferuje aż dziesięć różnych pozycji. W zależności od aktualnych potrzeb zdecydować się można na jeden z kilku rodzajów strumienia wody np. delikatną mgiełkę czy strumień punktowy. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałych materiałów. Doskonale sprawdza się przez długie lata.

 5. Pistolet do zraszania 7-funkcyjny zebra

  Pistolet do zraszania 7-funkcyjny zebra
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny pistolet zraszający siedmiofunkcyjny wykonany w dużej mierze z metalu wysokiej jakości. Pozwala na podlewanie różnymi strumieniami wody, do delikatnej mgiełki do mocno skoncentrowanego strumienia. Ma nowoczesny i ergonomiczny kształt. Dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się w czasie podlewania. Oferuje blokadę pracy ciągłej na wybranym strumieniu. To sprzęt niezawodny w działaniu.

Jaki pistolet zraszający kupić?

O ogród czy trawnik trzeba regularnie dbać. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim latem, gdy temperatury na zewnątrz są wysokie, a opady deszczu rzadkie. Podlewanie to w zasadzie norma. Na jaki sprzęt warto się w tym przypadku zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie pistoletu zraszającego?

 • Materiał – wybór w tym zakresie jest dość spory. Nie da się ukryć, że dobry pistolet zraszający musi być solidny i wytrzymały. Modele plastikowe są lekkie, a więc w pracy nie sprawiają większych problemów. Jednak plastik może dość szybko pękać i przepuszczać wodę bokiem. Takie pistolety niekiedy bywają dość awaryjne. Nie są natomiast zbyt drogie. Pistolety metalowe są znacznie cięższe, ale za to mniej awaryjne. Wykorzystywać je można z powodzeniem przez wiele lat. Ich największą wadą jest dość wysoka cena.
 • Wymienne końcówki – w wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem są pistolety zraszające z końcówkami wymiennymi, które pozwalają na podlewanie naprawdę sporych obszarów. Wiele z nich pozwala na szybkie zatrzymanie strumienia wody. To dobry wybór, gdy istnieje ryzyko przypadkowego oblania dziecka lub innej osoby.
 • Ilość i rodzaj strumieni – warto zdecydować się na model, który oferuje co najmniej kilka różnych strumieni wody. Wówczas można efektywnie wyczyścić narzędzia ogrodowe czy podlać w bezpieczny sposób delikatne rośliny. Delikatna mżawka nadaje się do zraszania nasadzeń i roślin. Natrysk jest odpowiedni do standardowego podlewania rabat i grządek. Strumień płaski pozwala na bezproblemowe napełnianie wodą wiader i konewek. Strumień zraszający jest najlepszym wyborem w przypadku spłukiwania i mycia tarasów, rowerów czy samochodów. Strumień punktowy z kolei jest najlepszym wyborem jeśli mowa o usuwaniu silnych zanieczyszczeń.

Czy warto kupić pistolet zraszający?

Ogród to przysłowiowe oczko w głowie niejednego posiadacza domu. Jego odpowiednia pielęgnacja nie jest jednak zadaniem łatwym. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór solidnego, funkcjonalnego i wytrzymałego pistoletu zraszającego. Znalezienie takiego modelu na rynku nie jest proste.

Nie da się ukryć, że każda roślina potrzebuje wody. Dotyczy to przede wszystkim lata, gdy temperatury na zewnątrz są wysokie, a deszcz pada rzadko. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest właśnie pistolet zraszający. Oczywiście jest to element przytwierdzany do węża, przez który płynie woda. Na ogół pobierana jest ona ze studni lub jest to woda wodociągowa prosto z sieci. Pistolet musi być zawsze dobrze dobrany do rodzaju węża, szybkości przepływu wody i do średnicy węża. Trzeba pamiętać o tym, że operowanie ciężkim wężem bywa kłopotliwe i trudne. Dlatego dobrze jest zakupić końcówkę wysokiej jakości, która pozwala na odpowiednie ustawienie strumienia wody.

Aby ogród ładnie się prezentować, należy o niego dbać. To zabiera sporo czasu i energii z czego warto zdawać sobie sprawę od samego początku. Można to sobie jednak nieco ułatwić, sięgając po odpowiedni sprzęt. O czym w tym przypadku mowa? Przede wszystkim o długich wężach ogrodowych i końcówkach do nich przeznaczonych. Podstawa to funkcjonalny, ergonomiczny i prosty w obsłudze pistolet zraszający. Na szczęście tego typu sprzętów na rynku zdecydowanie nie brakuje.

Popularni producenci pistoletów zraszających

Podsumowanie rankingu pistoletów zraszających

Pistolet zraszający to niepozorny element wykorzystywany razem z wężem ogrodowym. Pozwala na podlewanie roślinności oraz utrzymanie w czystości mebli ogrodowych, podjazdów, samochodów czy narzędzi ogrodniczych. Przyda się więc z pewnością w niejednym ogrodzie czy na działce. Do działania potrzebuje podłączenia do źródła wody. Może być to sieć wodociągowa lub zwykła studnia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem pistoletów zraszających. Prezentujemy w nim ciekawe propozycje produktów renomowanych producentów.