Podkaszarka akumulatorowa to sprzęt, który na pewno przyda się w niejednym ogrodzie. Pozwala na skuteczne wykoszenie trawy z trudniej dostępnych miejsc. Sięga bowiem tam, gdzie standardowa kosiarka się nie zmieści. Tym samym umożliwia dokładne skoszenie trawy przy drzewach czy pod krzewami. Podkaszarki akumulatorowe są zasilane energią elektryczną, ale nie wymagają bez przerwy podłączenia do źródła zasilania. Wystarczy je bowiem naładować przed pracą.

Ranking podkaszarek akumulatorowych

Pytanie jaką podkaszarkę akumulatorową kupić zadaje sobie wielu właścicieli ogrodów i działek. W końcu trudno jest sobie wyobrazić urządzenie, które będzie lepiej usuwać trawę z trudniej dostępnych miejsc. W podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej na pewno pomoże nasz ranking podkaszarek akumulatorowych. Podczas jego tworzenia sugerowaliśmy się produktami cieszącymi się największą popularnością wśród internautów.

 1. Podkaszarka akumulatorowa Bosch Universal GrassCut

  Podkaszarka akumulatorowa Bosch Universal GrassCut
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna podkaszarka akumulatorowa, która z pewnością świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Wykonana została w technologii litowo-jonowej. To przekłada się na krótki czas ładowania akumulatora. Dodatkowo operatora w czasie pracy nie ogranicza żaden przewód zasilający. Atutem omawianego urządzenia jest również uchwyt teleskopowy. Podkaszarka jest bezproblemowa w obsłudze.

 2. Podkaszarka Makita Dur181Z

  Podkaszarka Makita Dur181Z
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy akumulatorowa podkaszarka stanowiąca świetny wybór w zasadzie do każdego ogrodu. Jest to urządzenie, które z powodzeniem dotrze w trudniej dostępne miejsca np. pod krzewy czy w okolice drzew. Zasilane jest akumulatorowo. Wymaga więc ładowania, ale za to operator nie musi przejmować się długim i często niewygodnym przewodem zasilającym.

 3. Worx Wg163E.9

  Worx Wg163E.9
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wydajna podkaszarka akumulatorowa o wadze 2,6 kg (bez baterii). Jest to jednocześnie krawędziarka, która dociera w trudniej dostępne miejsca. Regulowany, teleskopowy wał pozwala na zachowanie wygodnej pozycji w czasie pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczny system podawania żyłki i metalowa osłona chroniąca kawy czy ozdoby. W skład zestawu nie wchodzi bateria i ładowarka.

 4. Podkaszarka akumulatorowa Ryobi

  Podkaszarka akumulatorowa Ryobi
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna podkaszarka akumulatorowa z regulowanym uchwytem i teleskopowym drążkiem. Bez problemu można dopasować ją do wzrostu operatora. Innowacyjna funkcja EasyEdge pozwala szybko zmienić tryb pracy z podkaszania na podcinanie krawędzi. Atutem omawianego urządzenia trzy trzypozycyjna ruchoma głowica i automatyczny system podawania żyłki. Sprzęt zasilany jest akumulatorem 18V Lithium+ z technologią IntelliCell. Monitoruje ona ogniwa, wydłużając czas ich pracy.

 5. Podkaszarka Graphite Energy

  Podkaszarka Graphite Energy
  Sprawdź aktualną cenę

  Akumulatorowa podkaszarka o szerokości koszenia 254 mm. Jest to urządzenie praktyczne i funkcjonalne, które sprawdzi się doskonale w każdym ogrodzie. Jest w stanie błyskawicznie wyrównać trawnik do danej wysokości. Sprzęt jest lekki i ergonomiczny. Pozwala na pracę przez długi czas bez większego wysiłku. Poza tym w skład zestawu wchodzą noże zastępcze.

Jaką podkaszarkę akumulatorową kupić?

Chyba każdy właściciel ogrodu wie, że standardowa kosiarka do trawy niestety nie jest w stanie dotrzeć we wszystkie miejsca. Aby nie korzystać z nożyczek, lepiej zainwestować od razu w dobrej jakości podkaszarkę akumulatorową. Jaki model wybrać dla siebie? Co wziąć pod uwagę przy zakupie?

 • Część tnąca – obecnie największą popularnością cieszą się żyłki, noże metalowe i noże plastikowe. Podkaszarki akumulatorowe z żyłką są idealnym rozwiązaniem podczas koszenia cienkich roślin. Zresztą żyłkę można łatwo uzupełnić. Kluczem do sukcesu jest dobranie włókna odpowiedniego do rodzaju kosiarki. Takie informacje powinny znajdować się oczywiście w instrukcji obsługi. Cienkie nici są dobre dla działek porośniętych trawą. Jednak już w przypadku chwastów lepiej postawić na żyłki nieco grubsze. Do wycinania grubszych łodyg lepsze są noże metalowe i plastikowe. Są one w stanie przeciąć niemal wszystkie rodzaje roślin. Noże z tworzywa sztucznego są tanie i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak to noże metalowe są bardziej wytrzymałe, chociaż ich konserwacja jest bardziej skomplikowana. Można je bez problemu naostrzyć.
 • Kształt głowicy – najlepsze podkaszarki akumulatorowe radzą sobie bez problemu nawet z twardymi łodygami. Jednak muszą one posiadać odpowiednią głowicę. Do wyboru są końcówki okrągłe i trójkątne. Głowice okrągłe są delikatniejsze, przeznaczone do trawy i mniejszych roślin. Wykonują płynne obroty i nie generują bardzo dużego hałasu. Głowice trójkątne wykorzystywane są do trudniejszych zadań. Mają dużą siłę działania i radzą sobie doskonale z grubymi łodygami. Są też bardzo dokładne w działaniu. Z drugiej strony takie głowice szybciej zużywają żyłkę i tępią noże.
 • Akumulator – to niezwykle istotny element podkaszarki akumulatorowej i trudno się temu dziwić. Od niego zależy, czy prace w ogrodzie będą przebiegać sprawnie i szybko. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, jak długo dane urządzenie się ładuje i na jak długo w pełni naładowany akumulator starcza. W nowoczesnych podkaszarkach akumulatorowych montowane są baterie, które pozwalają na nieprzerwane koszenie przez około godzinę. Oczywiście przy założeniu, że wszystko pójdzie bezproblemowo, są one w ciągu 60 minut w stanie skosić dość sporo ogrodu. Sporo zależy od umiejętności samego operatora. Czas ładowania akumulatora to około trzy godziny.

Czy warto kupić podkaszarkę akumulatorową?

Wielu osobom prace w ogrodzie czy na działce kojarzą się ciężką i czasochłonną pracą, która zabiera sporo energii. Rzeczywiście trawa przy murze czy grube chwasty to spore problemy i ich usunięcie wcale nie jest łatwe. Zwykła kosiarka w tym przypadku raczej się niestety nie sprawdza. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się na rynku urządzenia do zadań specjalnych. Jednym z nich jest na pewno podkaszarka akumulatorowa.

Podkaszarki akumulatorowe są sprzętem wyjątkowym. Są to bowiem urządzenia beprzewodowe, które nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Tym samym operator nie musi przejmować się długim kablem czy kupować zapasu paliwa. Podkaszarkę tego typu wystarczy bowiem co jakiś czas naładować. Pracuje ona przez około godzinę. W tym czasie można uporządkować naprawdę sporą część działki lub ogrodu. Oczywiście kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniego dla siebie modelu. Warto postawić na urządzenie o sporej mocy, które nie będzie wymagało zbyt częstego ładowania. Do wyboru są podkaszarki z żyłkami, nożami metalowymi lub nożami plastikowymi.

Popularni producenci podkaszarek akumulatorowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu podkaszarek akumulatorowych

Podkaszarka akumulatorowa to urządzenie, które cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Dociera bowiem wszędzie tam, gdzie nie ma szansy zmieścić się zwykła kosiarka do trawy. Jednocześnie jest to świetna alternatywa dla podkaszarek elektrycznych czy podkaszarek spalinowych. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno nieco pomoże nasz ranking podkaszarek akumulatorowych. Uwzględniliśmy w nim sprzęty najwyższej jakości, które cieszą się bardzo  dużym uznaniem ze strony internautów.