Przedłużacz bębnowy to bęben kablowy z gniazdkami. Przydaje się z pewnością zarówno w domu, jak i w ogrodzie czy warsztacie. Przedłużacze bębnowe są bardzo wygodne w użyciu. W dużej mierze poprawiają komfort pracy. Pozwalają bowiem na szybkie rozwinięcie i zwinięcie kabla bez względu na jego długość. Konstrukcja przedłużaczy bębnowych nie jest zbyt skomplikowana. Niektóre modele mają dodatkowo zamiast uchwytu służącego do ręcznego zwijania specjalne przyciski.

Ranking przedłużaczy bębnowych

Jaki przedłużacz bębnowy kupić? Warto się nad tym zastanowić, bo jest to produkt przydatny w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko. Jest powszechnie wykorzystywanych na działkach, w warsztatach i na placach budowy. Postanowiliśmy więc przygotować kompletny ranking przedłużaczy bębnowych, bazując na opiniach internautów w tym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z nim i zakupu odpowiedniego dla siebie sprzętu.

 1. Przedłużacz bębnowy Elgotech z Zabezpieczeniem Termicznym

  Przedłużacz bębnowy Elgotech z Zabezpieczeniem Termicznym
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy przedłużacz bębnowy o długości 50 metrów. Posiada czterokrotne uziemienie i gumowy przewód. Jest zgodny z międzynarodową normą PN-IEC 60884-1. Przedłużacz ma bęben umieszczony na metalowym stojaku z rączką gumową. Doskonale sprawdza się w różnych warunkach – nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i warsztatach czy na placach budowy.

 2. Przedłużacz F-Elektro na Bębnie Metalowym

  Przedłużacz F-Elektro na Bębnie Metalowym
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezawodny i bardzo praktyczny przedłużacz bębnowy renomowanej producenta. Doskonale sprawdzi się w każdym miejscu, ułatwiając codzienną pracę. To świetny wybór do domu, mieszkania, ogrodu, na działkę czy do warsztatu. Produkt jest wykonany w całości z solidnych i wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Dlatego jest trwały i niezwykle użyteczny. Użytkować go można przez długie lata.

 3. Vorel Przedłużacz bębnowy 40m

  Vorel Przedłużacz bębnowy 40m
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny przedłużacz bębnowy o długości 40 metrów wyposażony w metalowy stelaż, na który jest nawinięty przewód o średnicy 1 mm2. Dodatkowo przewód jest otoczony gumową izolacją. Na stelażu wysokiej jakości znajduje się gumowy uchwyt ułatwiający przenoszenie przedłużacza z miejsca na miejsce. Produkt wyposażony jest w cztery gniazda z uziemieniem. Ma także praktyczny bezpiecznik termiczny.

 4. Przedłużacz bębnowy Yato 20m

  Przedłużacz bębnowy Yato 20m
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości przedłużacz bębnowy o długości 20 metrów wyposażony w cztery gniazda. Przewód jest w tym przypadku wykonany z trzech żył miedzianych. Jednocześnie do urządzenia podłączyć można cztery sprzęty, co w wielu sytuacjach jest nieocenione. Przewody są dodatkowo pokryte specjalną izolacją z gumy naturalnej odporną na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki pogodowe. Produkt jest zgodny z normą IP44. Stosowany może być więc zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 5. Przedłużacz Pawbol Rozgałęźnik Na Bębnie

  Przedłużacz Pawbol Rozgałęźnik Na Bębnie
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny rozgałęźnik bębnowy z czterema gniazdami przeznaczony do przygotowania przedłużacza prądowego. Gniazda mają klapki, co zapewnia ochronę na poziomie IP44. Duża średnica bębna umożliwia nawinięcie na niego nawet 50 metrów przewodu Produkt przyda się z pewnością w niejednym gospodarstwie domowym czy na placu budowy. Do jego produkcji wykorzystano materiały wysokiej jakości.

Jaki przedłużacz bębnowy kupić?

Przedłużacz bębnowy to niepozorny produkt, który przyda się w wielu sytuacjach. Wykorzystywany jest chętnie w domach, mieszkaniach, ogrodach czy na placach budowy. Jaki model wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie przedłużacza bębnowego?

 • Wytrzymałość elektryczna – w przedłużaczach bębnowych stosowane są zazwyczaj dość grube przewody, ale warto i tak sprawdzić parametry szczegółowe. Nie zawsze trzeba znać średnicę przewodu, ale dla profesjonalistów może mieć to spore znaczenie. Łatwiej jest sprawdzić moc maksymalną urządzenia, które do przedłużacza można podpiąć lub obciążalność prądową (często jest to 16A). Im te wartości są wyższe, tym dany przewód można mocniej obciążyć bez ryzyka jego uszkodzenia.
 • Izolacja – przedłużacze bębnowe są wytrzymalsze niż standardowe przedłużacze. Ich izolacja jest często wykonana z gumy. Musi być to powłoka odporna na niskie i wysokie temperatury, a także na zanieczyszczenia czy intensywne promieniowanie słoneczne. Powinna też stanowić dobre zabezpieczenie przed wilgocią.
 • Zabezpieczenia – stosuje się w tym przypadku kilka rodzajów zabezpieczeń. Gniazda często wyposażone są w klapki, które zasłaniają wnętrze przed rozchlapaną wodą lub błotem czy innymi zanieczyszczeniami. Jednak nie każdy przedłużacz bębnowy jest równocześnie zabezpieczony bezpiecznikiem termicznym chroniącym przed nadmiernym rozgrzaniem. Warto ponadto sprawdzić zabezpieczenie przed wilgocią i kurzem, a więc klasę IP. Obecnie stosuje się klasę podstawową IP20 i IP44 – takie przedłużacze stosować już można na zewnątrz budynków.
 • Długość – przedłużacze bębnowe mogą mieć od 10 do nawet 100 metrów długości. Największą popularnością cieszą się jednak te o długości 25 i 40 metrów. W teorii, im przedłużacz dłuższy, tym lepiej. Ma wówczas więcej zastosowań, ale większa ilość kabla oznacza również większą masę urządzenia. Dodatkowo bardzo długi przedłużacz wcale nie jest wygodny w użytkowaniu, bo o nadmiar kabla można się np. potknąć. Ewentualnie pokusić się można o zakup dłuższego przedłużacza bębnowego ze specjalną blokadą ustawianą na danej długości przewodu. Nie pozwala ona na przypadkowe rozwinięcie jego większej ilości.

Czy warto kupić przedłużacz bębnowy?

W przedłużacz bębnowy jak najbardziej warto się zaopatrzyć. Jest to sprzęt bardzo praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Kabel nawinięty  na bęben nie plącze się, a kolorowa obudowa zapewnia urządzeniu estetyczny wygląd. Taki produkt przyda się nie tylko w gospodarstwie domowym, ale i w niejednym warsztacie czy na placu budowy.

Czym przedłużacz bębnowy różni się od zwykłego przedłużacza? Jest to kabel zwinięty na bębnie umieszczonym na specjalnym stelażu. W bębnie mieszczą się na ogół gniazdka, do których wkłada się wtyczki. Liczba gniazdek może być różna. Najczęściej można się jednak spotkać z przedłużaczami z czterema gniazdkami. Przedłużacze bębnowe można zwijać ręcznie przy pomocy pewnego mechanizmu lub automatycznie.

Nie da  się ukryć, że przedłużacz na bębnie to lepsza forma niż długi kabel i regularne zwijanie go w węzeł. Długie przewody niestety często się plątają, a to wcale nie wpływa pozytywnie na ich żywotność. Taki kabel może łatwo ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu.

Popularni producenci przedłużaczy bębnowych

Podsumowanie rankingu przedłużaczy bębnowych

Przedłużacz bębnowy to świetna alternatywa dla klasycznego przedłużacza. Dotyczy to przede wszystkim modeli długich. W ich przypadku zwijanie w węzeł może być prawdziwym koszmarem. Dzięki specjalnemu bębnowi przewód o długości kilkudziesięciu metrów można łatwo zwinąć i w estetyczny sposób go przechowywać. W wyborze odpowiedniego produktu z całą pewnością pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking przedłużaczy bębnowych oparty na opiniach internautów.