Glebogryzarka elektryczna to niepozorne urządzenie, które na pierwszy rzut oka przypomina standardową kosiarkę. Służy jednak do spulchniania oraz napowietrzania gleby za pomocą specjalnych ostrzy. W ten sposób można szybko i bezproblemowo przygotować podłoże pod siew lub założenie trawnika. Taka gleba o wiele łatwiej chłonie tlen i cenne składniki odżywcze, zapewniając roślinom najlepsze warunki do rozwoju. Przy okazji ostrza niszczą także niepożądane chwasty.

Ranking glebogryzarek elektrycznych

Jaką glebogryzarkę elektryczną kupić? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden ogrodnik – amator i profesjonalista. Okazuje się bowiem, że jest to urządzenie w ogrodzie niezwykle przydatne. Pozwala na kompleksowe przygotowanie podłoża pod siew czy założenie trawnika. Dlatego postanowiliśmy przygotować ranking glebogryzarek elektrycznych, uwzględniając w nim sprzęt cieszący się zdecydowanie największą popularnością wśród internautów.

 1. Glebogryzarka elektryczna Daewoo Power Products Dat 2000E

  Glebogryzarka elektryczna Daewoo Power Products Dat 2000E
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości glebogryzarka elektryczna o znacznej wydajności. Posiada szerokość roboczą na poziomie 40 cm i silnik o mocy 1500W. Doskonale radzi sobie z glebą każdego rodzaju. Urządzenie nie emituje żadnych toksycznych spalin i radzi sobie także pod osłonami. Posiada kierownicę regulowaną w pionie i przekładnię spalinową. Waży nieco ponad 12 kg. Obudowa glebogryzarki jest pyłoszczelna i wodoodporna.

 2. Glebogryzarka Hecht 745

  Glebogryzarka Hecht 745
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna glebogryzarka elektryczna z silnikiem o mocy 1500W. Posiada szeroki wał napędowy o szerokości 40 cm i sześć wysokiej jakości noży. Głębokość robocza to w tym przypadku 22 cm. Noże osłonięte są przez metalową obudowę. Tym samym operator jest zabezpieczony przed odpryskami kamieni. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany w tym przypadku zdejmowany uchwyt, który ułatwia przechowywanie urządzenia. Całość waży ponad 11,5 kg.

 3. Geko Glebogryzarka Elektryczna Kultywator 1400W

  Geko Glebogryzarka Elektryczna Kultywator 1400W
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze glebogryzarka elektryczna z wałem napędowym o szerokości 32 cm. Wyposażona jest w cztery noże. Błyskawicznie spulchnia ziemię, rozdrabnia ją i miesza. Metalowa osłona skutecznie chroni operatora przed odpryskami kamieni. Urządzenie jest mobilne, co jest wynikiem zastosowania dwóch kół. Urządzenie pracuje z prędkością obrotową 380 obrotów na minutę. Posiada certyfikat CE.

 4. Glebogryzarka elektryczna Nac Tie75-S 750W

  Glebogryzarka elektryczna Nac Tie75-S 750W
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna glebogryzarka elektryczna z silnikiem o mocy 750W. Cechuje się bardzo małym użyciem prądu. Posiada szerokość roboczą na poziomie 36 cm. Doskonale nadaje się do spulchniania gleby czy rozprowadzania nawozów. Wyposażona jest w cztery komplety noży, które są osadzone na obrotowym wale. Ergonomiczne rączki sprawiają, że praca jest lekka i bezproblemowa.

 5. Glebogryzarka Fieldmann Fzk 2002-E

  Glebogryzarka Fieldmann Fzk 2002-E
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny kultywator elektryczny z silnikiem o mocy 750W. Posiada cztery stalowe noże wysokiej jakości i składany uchwyt ułatwiający przechowywanie urządzenia. To urządzenie, które doskonale sprawdzi się w niejednym ogrodzie. Zakres pracy to w tym przypadku 32 cm. Glebę można w ten sposób spulchniać do głębokości 20 cm. Metalowe pokrycie skutecznie chroni przed odpryskami kamieni.

Jaką glebogryzarkę elektryczną kupić?

Niewątpliwie glebogryzarka elektryczna to urządzenie, które w ogrodzie może się okazać na wagę złota. Pozwala na spulchnienie gleby i jej napowietrzenie, co jest świetnym rozwiązaniem przed przystąpieniem do samego siewu. Na jaki sprzęt warto w tym przypadku postawić? Co wziąć pod uwagę przy zakupie glebogryzarki elektrycznej?

 • Moc – od tego zależy efektywność pracy urządzenia. Spore znaczenie ma tutaj wielkość ogrodu. Im moc jest większa, tym większe możliwości ma dana glebogryzarka elektryczna. Te o mocy 200W są doskonałym rozwiązaniem nawet w przypadku większych działek.
 • Szerokość robocza – określa ona, jak dużą powierzchnię glebogryzarka jest w stanie obrobić w czasie jednego przejazdu. Spore znaczenie ma tutaj wielkość ogrodu i jego forma. Jeśli są to niewielkie grządki, duża szerokość robocza może być przeszkodzą. Najmniejsze urządzenia mają zaledwie 16-23 cm szerokości roboczej. Za sprzęt uniwersalny uchodzą glebogryzarki elektryczne o szerokości roboczej 30-45 cm. Są one najpopularniejsze. Są jednak i urządzenia z większą szerokością roboczą. Okazują się być nieocenione np. podczas zakładania trawnika. Niektóre modele oferują poza tym regulację szerokości roboczej.
 • Głębokość robocza – podobnie jak szerokość robocza, może być ona regulowana. Wówczas jest to sprzęt naprawdę wielofunkcyjny i praktyczny. Są jednak i sprzęty pozbawione regulacji. Standardowa głębokość pracy małych glebogryzarek to około 15 cm. Są one dobrym wyborem na małych powierzchniach. W sprzedaży znaleźć też można urządzenia z głębokością roboczą 20-35 cm. Mają one też wyższą moc. Pozwalają na prace  bardziej zaawansowane.
 • Waga – nie da się ukryć, że im urządzenie jest lżejsze, lepiej się nim manewruje. Najmniejsze sprzęty ważą około 8 kg. Są bezproblemowe w użytkowaniu i bardzo praktyczne. Mają kompaktową formę, a więc nie sprawiają problemów w transporcie i przechowywaniu.
 • Koła – im są one większe i szersze, tym glebogryzarka elektryczna jest bardziej praktyczna, łatwiejsza w obsłudze.
 • Funkcje dodatkowe – od nich w dużej mierze zależy funkcjonalność urządzenia i komfort jego obsługi. Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zmiany prędkości ostrzy. W ten sposób parametry pracy można dopasować do potrzeb danego podłoża. Jeśli kluczowe znaczenie ma manewrowanie glebogryzarką, warto postawić na model z regulowanym uchwytem.

Czy warto kupić glebogryzarkę elektryczną?

Chyba każdy właściciel działki czy ogrodu chce, aby była ona zadbana i piękna. Jak można to osiągnąć? Trzeba oczywiście sporych nakładów pracy i odpowiedniego sprzętu. Podstawa to zakup kosiarki czy glebogryzarki elektrycznej.

Glebogryzarka to niepozorne urządzenie, które odpowiedzialne jest za mechaniczne spulchnianie ziemi. Przyda się z pewnością w każdym ogrodzie czy sadzie. Podstawowym elementem glebogryzarki są noże zawieszone na obrotowych tarczach. To one wbijają się w ziemię, spulchniając ją w ten sposób. Ich szybkość często można regulować, co pozwala na dopasowanie sposobu pracy do potrzeb podłoża. Glebogryzarki elektryczne nie są najczęściej urządzeniami dużymi. Dlatego bez problemu mieszczą się w garażu czy schowku.

Sprzęty tego typu są naprawdę wydajne, a przy tym dość ciche. Wymagają podłączenia do zasilania, muszą więc posiadać dość długi kabel. Glebogryzarki elektryczne są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Nie emitują bowiem szkodliwych spalin.

Popularni producenci glebogryzarek elektrycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu glebogryzarek elektrycznych

Wraz z nadejściem wiosny sporo osób zaczyna myśleć o pielęgnacji swojego ogrodu czy działki. W XXI wieku na szczęście z pomocą przychodzi wiele urządzeń elektrycznych. Doskonałym przykładem może być glebogryzarka, która spulchnia ziemię i napowietrza ją. Świetnie przygotowuje podłoże pod siew czy założenie trawnika. Warto zadać sobie tutaj pytanie, jakie urządzenie wybrać dla siebie. W podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej na pewno nieco pomoże nasz ranking glebogryzarek elektrycznych.