Amica to polski producent sprzętu AGD. Od lat słynie z produkcji wysokiej klasy pralek, proponując ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Nowoczesne pralki Amica wykorzystują np. technologię Add+, która pozwala na wkładanie do środka kolejnych brudnych ubrań w czasie prania. To rozwiązanie komfortowe i lubiane przez użytkowników pralek Amica. Niektóre modele oferują ponadto możliwość konfigurowania programu w zależności od stopnia zabrudzeń. Pralki Amica to zarówno modele ładowane od frontu, jak i od góry.

Najlepsza pralka Amica – ranking

Jaką pralkę Amica kupić? Które urządzenia tej polskiej marki cieszą się największym uznaniem ze strony internautów? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Tak powstał nasz kompleksowy ranking pralek Amica. Prezentujemy w nim urządzenia najlepsze na rynku – wysokiej klasy, funkcjonalne, żywotne i proste w obsłudze. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem i dokonywania zakupów.

 1. Pralka Amica WA2S814BKiSVH
  Pralka Amica WA2S814BKiSVH

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna pralka Amica, która oferuje UV Hygiene Technology. Skutecznie likwiduje różnego rodzaju drobnoustroje przy pomocy światła UV. Zabija 99,9 % wirusów i 96,2% bakterii. Na początku cyklu prania generuje parę, która dezynfekuje ubrania. Zostało to potwierdzone licznymi badaniami. Atutem pralki Amica jest innowacyjny silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0. Zapewnia wysoką efektywność prania nawet przy krótkich programach. To urządzenie, które nie generuje wysokich rachunków za prąd.

 2. Pralka Amica TWA1T610DLS
  Pralka Amica TWA1T610DLS

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pralka Amica ładowana od góry. Wykorzystuje funkcję SteamPower Pro. Generowana na początku procesu prania para zabija 99,9% wirusów i 97% bakterii – potwierdziły to liczne badania. Przy okazji przekłada się to na łatwiejsze prasowanie ubrań. Ciekawym rozwiązaniem jest program Sterylizacja 70 stopni Celsjusza. Zgodnie z zaleceniami WHO utrzymuje przez pół godziny temperaturę powyżej 60 stopni Celsjusza. Pralka reprezentuje wysoką klasę efektywności energetycznej.

 3. Pralka Amica WA1S610CLiSH
  Pralka Amica WA1S610CLiSH

  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna pralka marki Amica z funkcją SteamPower Pro. Dzięki temu ubrania są idealnie czyste i zdezynfekowane. Nie ma też dużego problemu z ich prasowaniem. Nowoczesny silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0 pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności prania także przy krótkich programach. Jednocześnie urządzenie reprezentuje wysoką klasę efektywności energetycznej. Nie generuje wysokich rachunków za prąd.

 4. Pralka Amica WA1S712CLiSMG
  Pralka Amica WA1S712CLiSMG

  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie pralka Amica z systemem SteamPower Pro. Skutecznie dezynfekuje ubrania, zabijając większość wirusów i bakterii. Potwierdzone zostało to licznymi badaniami. Wysokiej klasy silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0 zapewnia urządzeniu wysoką wydajność w każdych warunkach. Jednocześnie pralka nie generuje wysokich rachunków za prąd. Funkcja OptiTime ozwala na dostosowanie parametrów prania do swoich potrzeb.

 5. Pralka Amica WA2S612BKISJH
  Pralka Amica WA2S612BKISJH

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pralka marki Amica – wykorzystuje technologię SteamPower Pro. Dzięki temu usuwa większość szkodliwych wirusów i bakterii. To świetna informacja dla rodziców małych dzieci czy osób ze skłonnością do alergii. Innowacyjny silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0 sprawia, że pralka jest wydajna, efektywna w działaniu i skuteczna. Jednocześnie wcale nie generuje wysokich rachunków za energię elektryczną.

Szukasz modeli innych producentów? Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek.

Jaką pralkę firmy Amica kupić?

Pralki Amica są bardzo popularne. Nie należą do urządzeń drogich, a przy tym są funkcjonalne i zużywają stosunkowo niewiele energii elektrycznej. Na jaki model się zdecydować i co warto w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Design -oczywiście nie jest to kwestia najważniejsza, ale dla wielu osób ma spore znaczenie. Najnowsze pralki Amica pod wieloma względami zachwycają. Mogą być w 100% białe, ale spotkać się też można z modelami z czarnym panelem i drzwiami. Do wyboru są pralki z programatorami dotykowymi i tymi opartymi na przyciskach fizycznych.
 • Wielkość – tutaj trzeba mieć na względzie wielkość swojej łazienki i miejsce, które można na pralkę przeznaczyć. Dzisiaj do wyboru są nie tylko standardowe pralki o szerokości 60 cm, ale i modele mniejsze. Co ciekawe, mogą one być naprawdę pojemne.
 • Silnik – to bardzo ważny element pralki. Starsze modele Amica miały silnik inwerterowy LogicDrive 2.0. Dzisiaj marka stawia na nowszy wariant – bezszczotkowy silnik LogicDrive 3.0. Są one ciche i wydajne.
 • Klasa energetyczna – od tego zalezą w dużej mierze wydatki za energię elektryczną. Pralki Amica wypadają pod tym względem naprawdę dobrze. Reprezentują w większości przypadków klasę energetyczną B. Do klasy A należy dzisiaj (po zmianach przepisów) naprawdę niewiele sprzętów AGD.
 • Funkcjonalność – nowoczesne pralki Amica mają w tym zakresie całkiem sporo do zaoferowania. UV Hygiene Technology to wykorzystanie lampy UV wewnątrz bębna do likwidacji wirusów i bakterii. SteamPower Pro to wydajne programy parowe usuwające bakterie i wirusy. Program Pupil skierowany jest do posiadaczy zwierząt, a Antyroztocza do alergików. OptiTime pozwala na skrócenie czasu prania o 44%. OptiDose Pro to ulepszony system autodozowania detergentu. BabyPro to program przeznaczony dla rodziców małych dzieci. Warto też wspomnieć o sterylizacji 70 stopni. Funkcja Add+ pozwala na dodawanie prania w trakcie działania pralki. W niektórych pralkach zainstalowana została też funkcja CleanReminder przypominająca o potrzebie wyczyszczenia urządzenia.

Czy warto kupić pralkę marki Amica?

Amica to marka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na rynku działa nieprzerwanie od roku 1945. Produkuje nie tylko pralki, ale i inne sprzęty AGD. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień Marki Godnej Najwyższego Zaufania. Działą na wielu rynkach zagranicznych – w około 60 krajach.

Pralki Amica od wielu lat należą do najpopularniejszych urządzeń tego typu na rynku. To urządzenia wysokiej jakości – efektowne wizualnie i bardzo funkcjonalne. Nie są trudne w obsłudze, a przy tym cechują się wysoką żywotnością.  Na jaki model się zdecydować? To zależy od dwóch rzeczy – posiadanego budżetu i oczekiwań wobec pralki.

Szczególną uwagę warto zwrócić na najnowsze pralki marki Amica. To sprzęt, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Najlepsze pralki Amica są energooszczędne, wydajne i żywotne. Często wykorzystują programy parowe – likwidujące większość bakterii i wirusów. To gratka dla rodziców małych dzieci i alergików. Większość modeli pozwala na dokładnie do środka ubrań w trakcie prania czy na skracanie sumarycznego czasu prania (to zmniejsza również i koszty).

Podsumowanie rankingu pralek Amica

Pralki Amica nieustannie są bardzo popularne. Trudno się dziwić temu, że eksportuje się je obecnie do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. To sprzęty atrakcyjne cenowo, skuteczne w działaniu, proste w obsłudze i naprawdę mało awaryjne. Czego więcej oczekiwań od urządzeń AGD? W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking pralek Amica. Prezentujemy w nim urządzenia cieszące się największą  popularnością wśród internautów. Zachęcamy do dokonywania zakupów – stacjonarnie i online.