Często mówi się, że życie naprawdę zaczyna się po trzydziestce. Rzeczywiście 30 lat to symboliczny wiek, który oznacza koniec szalonej młodości i wejście na dobre w świat dorosłości. Nie da się ukryć, że 30. urodziny często są najbardziej hucznie obchodzone. Wymagają więc zakupu odpowiedniego prezentu dla jubilata. Co zatem sprezentować osobie, która właśnie kończy magiczną trzydziestkę? Czy znaczenie ma w tym przypadku płeć jubilata?

Ranking prezentów na 30 urodziny

 1. Voucher na przeżycie (np. wizyta na strzelnicy, nurkowanie) – niezapomniany prezent

  Voucher na przeżycie (np. wizyta na strzelnicy, nurkowanie) – niezapomniany prezent

  30. urodziny to okazja wyjątkowa, a więc warto postawić na nietuzinkowy, nietypowy prezent, który na długo pozostanie w pamięci. Popularne od jakiegoś czasu są np. vouchery prezentowe na przeżycia. Solenizantowi lub solenizantce podarować można tym samym wizytę na strzelnicy, skok na bungee, degustację wina czy nurkowanie. Propozycji nie brakuje – odważnych i tych mniej odważnych. Dla każdego można więc znaleźć coś ciekawego.

 2. Książka – świetny upominek dla zapalonego bibliofila

  Książka – świetny upominek dla zapalonego bibliofila

  Książka to dobry pomysł na prezent w każdej sytuacji, zwłaszcza w przypadku zapalonego bibliofila. Trzeba jedynie znać literacki gust solenizanta bądź solenizantki. Miłośnikowi kryminałów nie ma co kupować książek fantastycznych i odwrotnie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup pięknie wydanego albumu, książki kucharskiej czy po prostu aktualnego bestsellera obyczajowego. Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszy się również różnego rodzaju poradniki.

 3. Personalizowany kubek – zabawny i wyjątkowy podarunek dla solenizanta

  Personalizowany kubek – zabawny i wyjątkowy podarunek dla solenizanta

  Prezenty personalizowane zawsze są w cenie. To sygnał, że osobie kupującej na solenizancie czy solenizantce naprawdę zależy. Postawić można w tym przypadku np. na kubek, których w domu nigdy nie ma za wiele. Ozdobić go można wybraną fotografią czy napisem. Możliwości jest całkiem sporo. Kubek może być klasyczny lub termiczny. To drugie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę, gdy obdarowywana osoba dużo czasu spędza np. w podróży samochodem itd.

 4. Zestaw kosmetyków – praktyczny prezent dla 30-latka

  Zestaw kosmetyków – praktyczny prezent dla 30-latka

  Kosmetyki zawsze są sprawdzonym pomysłem na prezent, także w przypadku 30. urodzin. Podarować je można zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Niejedna kobieta ucieszy się nawilżającego balsamu do ciała czy olejku do kąpieli. Postawić można też na krem do twarzy bądź enzymatyczny peeling. W sklepach spotkać można całe zestawy kosmetyków bądź skomponować je samodzielnie. W wielu drogeriach nie ma też problemu z zakupem wysokiej jakości kosmetyków dla mężczyzn.

 5. Alkohol w personalizowanej skrzynce – jedyny w swoim rodzaju podarunek

  Alkohol w personalizowanej skrzynce – jedyny w swoim rodzaju podarunek

  Na 30. urodziny zawsze też można podarować alkohol, ale powinien być on naprawdę wysokiej jakości. Dobrze jest mieć w tym przypadku na uwadze preferencje solenizanta czy solenizantki. Jeśli dana osoba pije tylko wino, nie należy jej kupować whisky, nawet najlepszego i odwrotnie. Alkohol dodatkowo umieścić można w ozdobnej, personalizowanej skrzynce okraszonej ciekawym napisem czy cytatem. Taki prezent będzie pamiątką na długie lata, a przecież o to chodzi.

Jaki prezent kupić na trzydziestkę?

30. urodziny to pewnego rodzaju fenomen i dla wielu osób bardzo ważne wydarzenie w życiu. Wynikać to może z kultury, w jakiej żyjemy. Od osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy ukończyli 30 lat często wymaga się już pewnej stabilizacji życiowej – stałej pracy, małżeństwa, dzieci, własnego mieszkania itd. Oczywiście granica między młodością a dorosłością jest coraz bardziej płynna i stabilność życiowa wcale nie oznacza rezygnacji z pasji, zabawy, beztroski. Lepiej więc 30. urodziny potraktować jako rozpoczęcie nowego, ale wcale nie gorszego etapu w życiu. Człowiek w końcu z wiekiem jest mądrzejszy o różnego rodzaju doświadczenia i warto to wykorzystać.

Mimo to 30. urodziny to zwykle okazja do doskonałej zabawy. Nie należy się ich bać – człowiek po trzydziestce wcale nie jest inny niż wcześniej. Wciąż może korzystać z życia w 100%. Jubilata czy jubilatkę warto wesprzeć i podarować mu wyjątkowy prezent, aby 30. urodziny należycie uczcić. To świetny pretekst do imprezy i zabawy w gronie znajomych oraz przyjaciół.
W praktyce na 30. urodziny można podarować w zasadzie wszystko. Trzeba w tym przypadku oczywiście pod uwagę wziąć charakter, osobowość czy zainteresowania jubilata bądź jubilatki. Nie bez znaczenia są też możliwości finansowe. Czasem, gdy jest taka możliwość, dobrze jest zebrać się w kilka osób i kupić jeden, bardziej okazały upominek. Nie jest to jednak przymus. Dobrze sprawdzą się tutaj prezenty klasyczne, a więc dobry alkohol, kubek z grawerem lub zestaw ulubionych kosmetyków. Pokusić się można także o coś bardziej szalonego. W końcu dobrze, aby trzydziestka na długo pozostała w pamięci.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się różnego typu vouchery na przeżycia. Wybór w tym zakresie jest całkiem i spory i bez problemu można znaleźć propozycję odpowiednią dla każdego. Degustacja wina, wizyta w salonie masażu, strzelanie na strzelnicy, rajd po torze wyścigowym – to tylko niektóre z opcji.