W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Z tej okazji warto tatę obdarować nawet niewielki, symbolicznym upominkiem, aby okazać swoją miłość i przywiązanie. Co ciekawe, święto to zostało wprowadzone po dużym sukcesie, który w USA odniósł Dzień Matki. Po raz pierwszy obchodzone było w roku 1910. Zainicjowała je córka weterana wojny secesyjnej, która w ten sposób chciała podziękować swojemu ojcu za trud wychowania. W Polsce od roku 1965 roku Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca, niemal miesiąc po Dniu Matki.

Ranking prezentów na Dzień Ojca

 1. Skrzynka na narzędzia – super upominek dla taty-majsterkowicza

  Skrzynka na narzędzia – super upominek dla taty-majsterkowicza

  Skrzynka na narzędzia czy generalnie same narzędzia sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca w przypadku panów, którzy są zapalonymi majsterkowiczami czy tzw. złotymi rączkami. Dzięki podręcznej skrzynce można mieć zawsze w jednym miejscu najpotrzebniejsze, najbardziej podstawowe narzędzia. Taki zestaw przyda się w przypadku niewielkich remontów czy sytuacji awaryjnych. Kupując skrzynkę na narzędzia z drewna, pokusić się można dodatkowo o jej wygrawerowanie.

 2. Zestaw kosmetyków – sprawdzona rzecz dla każdego mężczyzny

  Zestaw kosmetyków – sprawdzona rzecz dla każdego mężczyzny

  Panowie coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu i zaczynają naprawdę o siebie dbać. Dlatego też na Dzień Ojca dobrym pomysłem na prezent może być zestaw kosmetyków np. pielęgnacyjnych. W jego skład wchodzić może krem nawilżający, woda po goleniu, żelowy peeling czy olejek do ciała. Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się głównie kosmetyki naturalne, ekologiczne i rzeczywiście są one warte uwagi.

 3. Whisky – coś dla konesera trunków

  Whisky – coś dla konesera trunków

  Alkohol to świetny pomysł na prezent dla niejednego mężczyzny, oczywiście o ile osoba wręczająca go jest pełnoletnia. Wielu panów przepada np. za dobrym whisky. Dla konesera butelka wysokiej jakości alkoholu jest zawsze miłą niespodzianką. Whisky czy wino warto przy tym ładnie zapakować i dołożyć do nich kartkę z serdecznymi życzeniami. Alkohol postawić można w barku i raczyć się nim od czasu do czasu np. podczas specjalnych okazji.

 4. Powerbank – idealny podarunek dla fana technologii

  Powerbank – idealny podarunek dla fana technologii

  To ciekawy pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca. Taki gadżet przyda się niejednej osoby korzystającej na co dzień ze smartfona czy innego urządzenia mobilnego, które niekiedy wymaga ładowania poza domem, gdzie nie zawsze jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Przy zakupie powerbanka dla ojca warto zwrócić szczególną uwagę na jego pojemność, maksymalny prąd wyjściowy czy liczbę wyjść. Dla wielu osób znaczenie ma też wielkość urządzenia i jego estetyka wykonania.

 5. Spinki do mankietów – stylowy prezent dla taty

  Cążki Top Choice Pielęgnacja i zdobienie paznokci 76541

  Garnitur to ubiór bardzo elegancki, ale potrzebuje oczywiście odpowiedniej oprawy. Jednym z popularniejszych dodatków są w tym przypadku stylowe spinki do mankietów. To także świetny pomysł na prezent na Dzień Ojca dla taty, który lubi eleganckie garnitury. Postawić można na spinki srebrne ozdobione np. grawerem czy innymi ozdobami, chociaż raczej stonowanymi. Bardziej szaloną propozycją są spinki nawiązujące do motoryzacji czy sportu. Wybór jest całkiem spory.

Jaki prezent kupić na Dzień Ojca?

Zakup prezentu na Dzień Ojca bywa naprawdę sporym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy odkłada się to na ostatnią chwilę. Aby uniknąć stresu i pośpiechu warto o upominku dla taty pomyśleć odpowiednio wcześniej. Na starcie trzeba się jednak zastanowić nad kilkoma kwestiami.

Pierwszą są zainteresowania ojca. Co sprawia mu na co dzień najwięcej radości i jakie jest jego hobby? Warto postawić na prezent, który będzie nawiązywać do pasji taty – sportu, turystyki, literatury, motoryzacji itd. Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Drugim istotnym elementem jest to, ile pieniędzy można na prezent przeznaczyć. Dostępny budżet warto na samym początku przemyśleć, gdyż na tej podstawie można od razu wiele propozycji odrzucić. Trzeba jednak pamiętać, że dobry prezent wcale nie musi być bardzo d rogi. Na końcu dobrze jest zastanowić się nad tym, co tacie może się po prostu przydać i spodobać. Wielu mężczyzn preferuje podarunki praktyczne. Nie muszą być one efektowne czy dekoracyjne, ale po prostu przydatne. Należy sprawdzić, czego ojciec używa na co dzień i na tej podstawie zakupić prezent.

Najlepiej upominek na Dzień Ojca kupować mając na uwadze zainteresowania, upodobania czy charakter taty. Osoba, która lubi nowinki technologiczne ucieszy się np. z pojemnego powerbanka. Miłośnikowi dobrych alkoholi można zakupić z kolei wysokiej jakości whisky. Oczywiście mężczyźnie, który na co dzień ubiera się na sportowo, nie ma sensu kupować spinek do mankietów itd. Tak samo osobie, która na co dzień nie pija alkoholu nie kupuje się wina czy koniaku. Kluczem do sukcesu jest poznanie preferencji swojego ojca w tym zakresie.

Większość osób stawia na upominki praktyczne lub zabawne. Na pewno niejeden pan ucieszy się z grawerowanej skrzynki na narzędzia czy zestawu kosmetyków do pielęgnacji. Są to bowiem przedmioty, które zawsze się przydadzą. Nie oznacza to jednak, że kupując prezent na Dzień Ojca nie można nieco zaszaleć. Najważniejsza jest i tak pamięć o drugiej osobie.