Zestaw narzędziowy to zazwyczaj rozbudowany zestaw różnego rodzaju narzędzi, które warto mieć w swoim domu i nie tylko. Są one umieszczone w jednym miejscu np. w walizce i nie trzeba ich kupować osobno. Wielokrotnie takie zestawy składają się z kilkudziesięciu elementów. Są więc chętnie wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Przychodzą z pomocą podczas remontów, napraw czy prac wykończeniowych.

Ranking zestawów narzędziowych

 1. Zestaw narzędziowy Neo Tools Walizka Elektryka 108EL 01-310

  Zestaw narzędziowy Neo Tools Walizka Elektryka 108EL 01-310
  Sprawdź aktualną cenę

  Kompletna walizka zawierająca aż 108 narzędzi przydatnych dla elektryka. Sprawdzi się świetnie w przypadku większości prac elektrycznych. W jej skład wchodzą m.in. obcinak kabli, szczypce uniwersalne, szczypce wydłużone proste, ręczny ściągacz izolacji, automatyczny ściągacz izolacji, wkrętaki płaskie i krzyżowe, próbnik instalacji elektrycznej, nóż do ściągania izolacji, para szczypiec do zasikania końcówek, grzechotki, nasadki CRV sześciokątne, uchwyt bitów i wiele innych.

 2. Zestaw Yato 1/4″, 3/8″ I 1/2″ Kpl 216 Szt.

  Zestaw Yato 1/4
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zestaw narzędziowy przeznaczony w dużej mierze dla pracowników serwisów samochodowych i zakładów mechanicznych. W jego skład wchodzą klucze nasadowe i napęd nasadek wykonane z wytrzymałej stali chromowo-wanadowej. Nasadki są wykonane metodą kucia matrycowego. Wykorzystują system AS-Drive, który zwiększa maksymalny moment o 25% przy pełnej ochronie obrzeży nasadek. W skład zestawu wchodzą też bity ze stali S2.

 3. Hogert Zestaw Narzędzi 222 elementy

  Hogert Zestaw Narzędzi 222 elementy
  Sprawdź aktualną cenę

  Profesjonalny zestaw narzędzi liczący 222 elementy. W jego skład wchodzi komplet kluczy nasadowych z 3 różnymi rozmiarami grzechotek i zestaw nasadek, końcówek, akcesoriów. Wszystkie elementy wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która jest odporna na korozję i odkształcenia. Całość mieści się w wygodnej walizce, która pozwala na łatwe transportowanie narzędzi z miejsca na miejsce.

 4. Zestaw narzędziowy Topex 56 Szt.

  Zestaw narzędziowy Topex 56 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny zestaw narzędzi, który składa się z aż 56 elementów umieszczonych w walizce z tworzywa sztucznego. Całość wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Taki zestaw przyda się w przypadku różnych prac montażowych czy podczas naprawiania pojazdów i maszyn. Zawiera m.in. klucze płasko-oczkowe, wkrętaki, szczypce uniwersalne, szczypce do rur, grzechotkę, liczne nasadki, uchwyt pokrętło do bitów i bitów na nasadkach, bity na nasadkach, klucze sześciokątne, nasadkę do świec czy młotek.

 5. Zestaw Top Tools 73 Szt.

  Zestaw Top Tools 73 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Podręczny zestaw narzędziowy, który składa się z 73 elementów w rozmiarach 1/4 i 3/8. Zawiera m.in. pełen pakiet nasadek sześciokątnych, grzechotkę i inne akcesoria potrzebne do przeprowadzania wielu prac mechanicznych. W walizce znaleźć można również klucze płasko-oczkowe, młotek stolarski, wkrętaki czy klucze sześciokątne. Walizka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Zestaw świetnie sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty, jak i amatora.

Jaki zestaw narzędziowy kupić?

Zestaw narzędziowy składający się z kilkudziesięciu czy nawet kilkuset elementów sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko. W jaki komplet warto zainwestować? Jaki zestaw narzędziowy kupić i czym kierować się przy jego wyborze?

 • Ergonomia – narzędzia powinny być dopasowane do rąk – muszą dobrze w nich leżeć i nie powodować uczucia dyskomfortu. Im lepiej korzysta się z danego narzędzia, tym szybciej idzie praca.
 • Jakość wykonania – warto postawić na narzędzia wysokiej jakości, które będzie można wykorzystywać przez długi czas. Zakup kiepskich produktów się po prostu w dłuższej perspektywie czasu nie opłaca. Obecnie dużą popularnością cieszą się  narzędzia wykonane z odpornej na korozję i odkształcenia stali chromowo-wanadowej CrV.
 • Praktyczność – zestaw narzędzi powinien być oczywiście praktyczny. Dobrze, gdy walizka jest wytrzymała i łatwa do przenoszenia z miejsca na miejsce. Powinna dlatego posiadać odpowiednio wyprofilowaną rączkę.
 • Wyposażenie – zestawy narzędziowe składają się zarówno z kilkudziesięciu, jak i kilkuset elementów. Na ogół wchodzą w ich skład narzędzia podstawowe i nieco rzadziej użytkowane. Spotkać się w sklepach można z zestawami narzędzi dedykowanych np. elektrykom czy pracownikom zakładów mechanicznych. Oczywiście im większe wyposażenie, tym droższy jest cały zestaw. Z drugiej strony nie trzeba wówczas samodzielnie go kompletować. Dodatkowo całość schowana jest w podręcznej walizce, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.
 • Obszar zastosowań – związany jest on nierozerwalnie z wyposażeniem zestawu narzędziowego. Zakupić można komplet narzędzi uniwersalnych lub dedykowanych do prac elektrycznych czy hydraulicznych. Warto więc zastanowić się, do czego zestaw ma finalnie służyć i na tej podstawie dokonać wyboru.

Czy warto kupić zestaw narzędziowy?

Zestaw narzędziowy to świetne rozwiązanie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dobrze wyposażona walizka z narzędziami przyda się w przypadku wielu prac domowych czy w przydomowym warsztacie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się podstawowy sprzęt. Narzędzia umieszczone w podręcznej skrzynce pozwalają na zachowanie porządku. Dodatkowo łatwo je można wówczas przenosić z miejsca na miejsce. Dla mechaników, elektryków czy hydraulików pracujących zawodowo ma to ogromne znaczenie.

Niewątpliwie dobrej jakości zestaw narzędziowy poprawia ogólną efektywność pracy. Dzięki niemu podstawowy sprzęt jest zawsze pod ręką, co znacznie oszczędza czas i pozwala na bezproblemowe wykonywanie wielu czynności. Warto przy tym postawić na narzędzia naprawdę wysokiej klasy. Obecnie na topie są zestawy ze stali chromowo-wanadowej, która jest odporna na odkształcenia i korozję.

Przy zakupie zestawu narzędzi pod uwagę trzeba wziąć ilość elementów, które wchodzą w jego skład. Tutaj należy się więc zastanowić, co walizce musi się znaleźć. Ponadto dobrze jest sprawdzić wagę całego zestawu i to, czy na narzędzia udzielana jest gwarancja. Można też przy okazji zobaczyć, czy klucze i grzechotki dobrze leżą w dłoni.

Popularni producenci zestawów narzędziowych

Sklepy warte uwagi