Prezent na roczek dla dziewczynki powinien być wyjątkowy i to z wielu względów. Przede wszystkim pierwsze urodziny dziecka są zazwyczaj najhuczniej obchodzone. To ważny moment dla malucha i jego rodziców. Z drugiej strony mały człowiek nie zdaje sobie z tego za bardzo sprawy i na prezenty nie oczekuje. Warto jednak mu coś podarować. Można tę kwestię oczywiście przedyskutować z rodzicami, którzy wiedzą najlepiej, czego ich dziecko potrzebuje.

Ranking prezentów na roczek dla dziewczynki

 1. Lalka – atrakcyjna zabawka dla każdej dziewczynki

  Lalka – atrakcyjna zabawka dla każdej dziewczynki

  Lalka to świetny prezent dla rocznej dziewczynki. Nie powinna być ona jednak wykonana z tworzywa sztucznego. Lepszym wyborem będzie lalka z tkaniny, najlepiej miękkiej w dotyku. Taki produkt nie posiada bowiem ostrych czy niewielkich elementów i dziecko może się nim samodzielnie bawić. Szmaciana lalka to prezent na długie lata. Do wyboru są modele o różnym kolorze skóry, stroju czy włosów. Z takiego prezentu ucieszy się chyba każda dziewczynka.

 2. Rowerek biegowy – prezent na niedaleką przyszłość

  Rowerek biegowy – prezent na niedaleką przyszłość

  Dla każdego ruch to zdrowie, nie inaczej jest w przypadku dzieci. Maluchy mają sporo energii do spożytkowania. Dlatego też świetnym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki może być rowerek biegowy wysokiej jakości. To zabawka na wiele lat. Wspiera ona ogólny rozwój ruchowy malucha, uczy do utrzymywania równowagi czy orientacji przestrzennej. Warto postawić oczywiście na pojazd certyfikowany, który zapewni dziecku 100% bezpieczeństwa. Do rowerku warto zakupić od razu odpowiedni kask.

 3. Książeczka sensoryczna – podarunek, który cieszy i uczy

  Semilac Cążki Do Skórek 5Mm

  Książki powinny odgrywać w życiu dziecka istotną rolę. Oczywiście rocznej dziewczynce należy zakupić nie powieść, ale prostą książeczkę sensoryczną. Dzięki takim zabawkom dzieci odkrywają świat, rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się kreatywnego myślenia itd. Książeczka sensoryczna pozwoli maluchowi otworzyć się na świat i doskonalić jego umiejętności komunikacyjne czy językowe. To produkt, który zapoznaje dziecko z kolorami, dźwiękami, nazwami zwierząt, roślin itd.

 4. Huśtawka domowa – idealna alternatywa dla placu zabaw

  Huśtawka domowa – idealna alternatywa dla placu zabaw

  Huśtawka domowa pozwala na stworzenie w warunkach domowych chociażby namiastki placu zabaw. To pewnego rodzaju nowość na rynku, która już zdobyła sporą popularność. Huśtawka zapewnia dziecku świetną zabawę. Dodatkowo bujanie się przynosi maluszkowi uspokojenie, wyciszenie. Warto zakupić produkt wysokiej jakości np. wykonany z naturalnego drewna. Do wyboru są różne warianty kolorystyczne i stylistyczne.

 5. Stolik edukacyjny – funkcjonalna zabawka, która jednocześnie uczy

  Stolik edukacyjny – funkcjonalna zabawka, która jednocześnie uczy

  Stolik edukacyjny to strzał w dziesiątkę jeśli mowa o prezencie na roczek dziecka. To produkt, który nie tylko bawi, ale i rozwija dziecko. Posiadać może naprawdę sporo różnego rodzaju funkcji. Za jego pomocą roczne dziecko może nauczyć się nazw owoców i warzyw, liczb itd. Taka zabawka rozwija przy okazji wyobraźnię.To bardzo istotne, gdyż małe dzieci zawsze uczą się poprzez zabawę. Kupując stolik edukacyjny, warto postawić na model kolorowy i wydający różne dźwięki.

Jaki prezent kupić na roczek dla dziewczynki?

Pierwsze urodziny dziecka to zawsze ważne święto. Z tej okazji rodzice, dziadkowie, chrzestni czy wujkowie chcą na ogół podarować maluchowi prezent – najlepiej oryginalny i wyjątkowy. Oczywiście powinien być on dostosowany do wieku dziecka, rozwijać go i być po prostu przydatny. W sklepach propozycji różnego rodzaju nie brakuje. Warto jednak zachować resztki zdrowego rozsądku i zastanowić się na spokojnie, co maluszkowi i jego rodzicom przyda się.

Kluczowe znaczenie ma dopasowanie prezentu na roczek do wieku dziecka. Co ciekawe, jest to podstawowy błąd popełniany przez wielu kupujących. Maluszkowi, który ma dopiero rok nie należy kupować np. zabawek składających się z wielu małych elementów czy posiadających ostre krawędzie. To jest zbyt niebezpieczne. Ponadto idealny upominek na roczek dla dziewczynki powinien być dopasowany do niej samej. Warto zastanowić się nad tym czy dziecko jest raczkuje, a może nawet chodzi. W tym czasie maluchy najczęściej doskonalą dużą motorykę, a więc ogólnie rozumianą sprawność fizyczną całego ciała. Uczą się też mówić.

Bezwzględnie przy zakupie zabawek należy sprawdzać ich oznaczenie. Podstawa to zawsze znak CE, który mówi, że dany wybór spełnia wymagania stawiane przez dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia czy środowiska. Innym istotnym znakiem jest czerwono-biały symbol ostrzegawczy, który pokazuje dla dzieci w jakim wieku nadaje się zabawka. Kupując prezent na roczek dla dziewczynki warto to sprawdzić na samym początku.

Okazuje się, że zakup mądrej, praktycznej i bezpiecznej zabawki dla rocznego dziecka jest zadaniem trudnym. Są jednak prezenty, które można nazwać w tym przypadku uniwersalnymi. Generalnie problemu z wyborem upominku nie powinna mieć żadna osoba, niezależnie od budżetu jakim dysponuje. Na roczek dziewczynce kupić można szmacianą lalkę, funkcjonalny rowerek biegowy, kolorową książeczkę sensoryczną, stolik edukacyjny czy domową huśtawkę.