Dzieciom często kupuje się prezenty i to z różnych okazji. Szczególnym dniem dla malucha, ale przede wszystkim jego rodziców są pierwsze urodziny malucha. Prezent na roczek dla chłopca z pewnością powinien być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jednak wcale nie musi być to zabawka. Do wyboru jest całkiem poro różnego rodzaju upominków. Co zatem można podarować chłopczykowi, który kończy pierwszy rok swojego życia? Z czego ucieszą się jego rodzice?

Ranking prezentów na roczek dla chłopca

 1. Klocki – świetny prezent dla małego budowniczego

  Klocki – świetny prezent dla małego budowniczego

  Klocki to zdecydowanie zabawka ponadczasowa, która świetnie sprawdzi się też w roli prezentu na roczek dla chłopca. Wbrew pozorom klocki to zabawka, która nie nudzi szybko malucha. Trzeba jednak postawić na produkt odpowiedni do wielu dziecka. Dla rocznego chłopca odpowiednia są duże klocki, które dziecko może bez problemu chwycić w ręce. Nie mogą one posiadać ostrych krawędzi i muszą być łatwe do utrzymania w czystości. Dzieci przepadają za klockami, z których tworzyć mogą różne konstrukcje.

 2. Zabawka interaktywna – doskonały upominek, który bawi i uczy

  Zabawka interaktywna – doskonały upominek, który bawi i uczy

  Zabawki edukacyjne i interaktywne to świetny prezent na pierwsze urodziny chłopca. Dzieci za nimi przepadają, a przy okazji produkty te pozytywnie wpływają na ich rozwój. Dziecko bawiąc się zabawką interaktywną, rozwija się, uczy kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. Ćwiczy swoją motorykę i pamięć. Oferta zabawek edukacyjnych i interaktywnych na rynku jest obecnie ogromna. Wybierać jest więc w czym.

 3. Jeździk / pchacz – zabawka, która zadowoli każdego malucha

  Jeździk / pchacz – zabawka, która zadowoli każdego malucha

  Dzieci roczne są już ruchliwe i nawet, gdy jeszcze nie chodzą samodzielnie, to próbują się przemieszczać. Dlatego też świetny pomysłem na prezent dla rocznego dziecka jest jeździk lub pchacz. Taka zabawka przyczynia się do rozwoju ruchowego malucha i uczy go utrzymywania równowagi. Jeździk sprawdzi się świetnie nie tylko w domu, ale i w ogrodzie czy na placu zabaw. Wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę duży. Pchacze i jeździki mogą mieć postać np. ulubionego zwierzątka czy samochodu.

 4. Pościel – praktyczny prezent dla dziecka

  Pościel – praktyczny prezent dla dziecka

  Pościel dla malucha to prezent z kategorii praktycznych. Ucieszą się z niego przede wszystkim rodzice dziecka. Warto w tym przypadku postawić na produkt wysokiej jakości uszyty z naturalnych materiałów np. bawełny. Dobrze sprawdzi się pościel zapinana na zamek błyskawiczny. Najlepsze produkty posiadają oczywiście stosowne certyfikaty. Pościel dla malucha musi być kolorowa. Może przedstawiać np. postacie z ulubionych bajek dziecka.

 5. Sesja zdjęciowa – wspaniała pamiątka dla malucha i rodziców

  Sesja zdjęciowa – wspaniała pamiątka dla malucha i rodziców

  Ciekawym pomysłem na prezent na roczek dla chłopca jest profesjonalna sesja zdjęciowa. To bowiem świetna pamiątka dla rodziców i samego malucha. Oczywiście jest to już nieco większy wydatek, ale zawsze na sesję złożyć się może więcej niż jedna osoba. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że pierwsze urodziny dziecka to chwila wyjątkowa i dobrze jest to uwiecznić, upamiętnić. Zdjęcia z sesji można po wszystkim wywołać i umieścić w pamiątkowym albumie.

Jaki prezent kupić na roczek dla chłopca?

Zakup prezentu na roczek dla chłopca to dla wielu osób spore wyzwanie. Czym kierować się przy jego wyborze? Jakie zabawki lubią tak małe dzieci, a za czym nie przepadają? Ile kosztuje odpowiedni prezent dla dziecka?

Przede wszystkim pierwsze urodziny dziecka to na ogół spore wydarzenie dla rodziny. Maluch nie jest jeszcze tego świadomy, ale za to sporo radości mają jego rodzic, dziadkowie, rodzice chrzestni, wujkowie itd. Dziecko mające rok nie jest już niemowlakiem i wkracza w kolejny etap swojego życia. Warto z tej okazji obdarować go naprawdę wyjątkowym prezentem. Dla tak małych dzieci zabawka musi być interesująca. Większość z nich to produkty uniwersalne, a więc nie nastawione na konkretną płeć, co nieco ułatwia sprawę.

Nie da się ukryć, że roczne dzieci są bardzo ciekawe świata i chętnie wszystkiego dotykają, wkładają do buzi. Tymczasem niepozorny przedmiot może być dla nich bardzo groźny. Oczywiście teoretycznie wszystkie zabawki sprzedawane w sklepach powinny być dla dzieci bezpieczne, przejść badania i mieć certyfikaty. Jednak niestety nie zawsze tak jest. Warto więc przed zakupem przeczytać dokładnie ulotkę, dowiedzieć się z czego zabawka jest wykonana i w jakim kraju. Unikać należy elementów bardzo małych, które są łatwe do połknięcia czy ostrych krawędzi.

Dobrym pomysłem jest zapytanie rodziców, co można kupić w prezencie na roczek małemu chłopcu. Oni powinni wiedzieć to najlepiej. Są dzieci, które w tym wieku mają już pewne zainteresowania. Zamiast więc kupować prezent w ciemno, można zapytać u źródła, co sprawdzi się najlepiej. Zresztą nie zawsze małemu dziecku w prezencie kupuje się zabawki – klocki, pchacze itd. Niekiedy równie dobrze zakupić można pościel do łóżeczka czy zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową, która będzie świetną pamiątką na długie lata.

Generalnie w przypadku małych dzieci propozycji prezentów jest całkiem sporo. Zabawek nigdy nie za wiele, a w tym zakresie wybór w sklepach jest wręcz ogromny.