Przelewowy ekspres do kawy to urządzenie pozwalające na przygotowanie dużej porcji kawy w krótkim czasie. Proces ten polega na przelewaniu gorącej wody przez zmieloną wcześniej kawę. W ekspresach przelewowych wykorzystywane są filtry (papierowe lub metalowe), które sprawiają, że do naparu nie trafiają fusy. Ekspresy przelewowe po latach zapomnienia wracają zdecydowanie do łask. Przygotowywana w nich kawa smakuje naprawdę doskonale.

Ranking przelewowych ekspresów do kawy

 1. Przelewowy ekspres do kawy De’Longhi BCO 411.B
  Przelewowy ekspres do kawy De'Longhi BCO 411.B
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości, łatwy w obsłudze ekspres do kawy z wyświetlaczem LCD. To jednocześnie ekspres przelewowy i kolbowy. W skład zestawu wchodzą filtry pozwalające na przygotowanie różnego rodzaju kaw. Atutem tego modelu jest System Cappuccino, który pozwala przygotowywać kawy z mleczną pianką. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,2l. Można go zdemontować i łatwo napełnić.
 2. Ekspres do kawy Amica CD4011
  Ekspres do kawy Amica CD4011
  Sprawdź aktualną cenę

  Przelewowy ekspres do kawy oferujący aż 5 poziomów zmielenia kawy. Ciekawym rozwiązaniem jest podgrzewanie dzbanka. Dzięki temu napar jest zawsze aromatyczny i ciepły. Jednocześnie w ekspresie zaparzyć można do sześciu filiżanek kawy. Wyjmowany zbiornik na wodę ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Ikony LED informują o mocy i ilości przygotowywanej kawy.
 3. Przelewowy ekspres do kawy Russell Hobbs Allure 20060-56
  Przelewowy ekspres do kawy Russell Hobbs Allure 20060-56
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny, przelewowy ekspres do kawy o dużej wydajności. W zbiorniku mieści się aż 250 ziaren kawy. Zbiornik na wodę ma z kolei pojemność 1,4l. Pozwala to przygotować jednocześnie nawet 10 filiżanek kawy. Z boku urządzenia znajduje się także wskaźnik poziomu wody. Do wyboru w tym przypadku jest 9 grubości mielenia. Ustawić można również oczekiwany aromat kawy. Ciekawą opcją jest także 24-godzinny programator czasowy.
 4. Ekspres do kawy Siemens TC86303
  Ekspres do kawy Siemens TC86303
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowny wizualnie przelewowy ekspres do kawy o mocy 1160W. Posiada dość dużą pojemność – 1,25l, co pozwala na przygotowanie w tym samym czasie kawy dla kilkunastu osób. Nowoczesne sensory zapewniają kawie odpowiednią temperaturę parzenia – AromaSensePlus. Urządzenie wyposażone jest w timer z zegarem oraz funkcją pamięci. Po dwóch godzinach automatycznie przechodzi w tryb gotowości Stand-by.
 5. Przelewowy ekspres do kawy Bosch TKA8631
  Przelewowy ekspres do kawy Bosch TKA8631
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny ekspres przelewowy do kawy o mocy 1100W. Dzięki funkcji AutoOff urządzenie automatycznie się wyłącza. Produkt posiada ponadto zabezpieczenie przeciwko kapaniu. W ten sposób płyta grzewcza jest zawsze czysta. Rozwiązanie DualHeating to podwójny system podgrzewania oraz utrzymywania temperatury. Aroma VolumeAutomatic sprawia, że kawa zawsze smakuje doskonale.
 6. Ekspres do kawy PHILIPS CAFE GAIA HD7546/20 METAL
  Ekspres do kawy PHILIPS CAFE GAIA HD7546/20 METAL
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości ekspres do kawy, który za sprawą termicznego dzbanka utrzymuje wysoką temperaturę naparu do 2 godzin. Dzbanek z podwójną ścianką ze stali szlachetnej sprawia również, że kawa cały czas smakuje tak samo dobrze. Urządzenie wyposażone jest w blokadę przeciwko kapaniu. Wygodnym rozwiązaniem jest także funkcjonalny schowek na przewód zasilający. Sam ekspres jest modelem łatwym w obsłudze.

Sprawdź również:

Ranking automatycznych ekspresów do kawy

Ranking ekspresów kolbowych

 

Jaki przelewowy ekspres do kawy kupić?

Przelewowy ekspres do kawy to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki świeżo zaparzonej kawy. Jak wybrać urządzenie odpowiednie dla siebie? Na co zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

 • Moc – im jest ona wyższa, tym szybciej następuje podgrzanie wody do określonej temperatury. Tym samym skróceniu ulega czas oczekiwania na kawę.
 • Pojemność – to parametr, który ma znaczenie dla posiadaczy dużej rodziny czy osób, które na co dzień przyjmują wielu gości.  W sprzedaży dostępne są ekspresy z dzbankami pozwalającymi na przygotowanie nawet 12 czy 15 filiżanek kawy.
 • Dysza – mowa w tym przypadku o otworze, przez który kawa trafia z filtra do dzbanka. Eksperci zalecają, aby wybierać urządzenia z kilkoma wylotami. W przeciwnym przypadku kawa może być gorzka i niesmaczna.
 • Płyta grzewcza – obecnie coraz częściej stosowane są płyty z panelem grzewczym, który sprawia, że kawa jest ciepła przez dłuższy czas po przygotowaniu. Podobne działanie ma dzbanek w formie termosu.
 • Blokada kapania – w przypadku tego typu funkcjonalności, nie ma ryzyka, że dojdzie do zalania i uszkodzenia systemu grzewczego zlokalizowanego w płycie.
 • Wymiary – ekspresy do kawy są dość zróżnicowane pod względem wielkości. Warto na samym początku zastanowić się nad tym, gdzie docelowo znajdować się będzie urządzenie. Generalnie jednak ekspresy przelewowe są mniejsze niż modele ciśnieniowe.
 • Sygnalizacja po zakończeniu parzenia – to rozwiązanie niezwykle istotne, o czym jednak wiele osób zapomina. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej sygnalizacji, w czasie parzenia kawy można zająć się czymś innym. Ekspres poinformuje bowiem o zakończeniu parzenia. Wiele nowoczesnych ekspresów posiada także funkcję timera. W ten sposób można ustawić określoną godzinę uruchomienia się urządzenia.

Czy warto kupić przelewowy ekspres do kawy?

Ekspres przelewowy do kawy to urządzenie, które po latach zapomnienia zdecydowanie wróciło do łask. Sprawdzi się świetnie wszędzie tam, gdzie zachodzi często potrzeba jednoczesnego przygotowania kilku filiżanek kawy. Z tego powodu ekspresy przelewowe często spotkać można w biurach. Takie urządzenie to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które piją dużo kawy w sporych ilościach.

Ekspresy przelewowe są urządzeniami, które mają naprawdę sporo zalet. Są to przede wszystkim sprzęty stosunkowo niedrogie. Pod tym względem znacznie przewyższają ekspresy ciśnieniowe. Pozwalają także na przygotowanie ulubionej kawy. Nie trzeba ograniczać się bowiem tylko do określonych kapsułek. Koszt zaparzenia jednej kawy w tym przypadku jest bardzo niski. Za sprawą często stosowanej w ekspresach przelewowych, funkcji podgrzewania, przez wiele godzin można cieszyć się ciepłą i aromatyczną kawą. Jednorazowo można też przygotować większą ilość naparu kawowego.

Ekspres przelewowy to urządzenie, z którego ucieszy się każdy fan klasycznej, czarnej kawy. Sam proces przygotowania napoju jest w tym przypadku szybki i nieskomplikowany. Każdy więc powinien poradzić sobie z obsługą takiego urządzenia.

Popularni producenci przelewowych ekspresów do kawy

Sklepy z ekspresami do kawy warte uwagi