Samochód zdalnie sterowany to zabawka typu rc (z ang. remote control), która od lat cieszy się wśród dzieci (i dorosłych) dużą popularnością. Taki pojazd to gwarancja świetnej zabawy i to niezależnie od wieku użytkownika. Każde auto zdalnie sterowane zbudowane jest w określonej skali. Początkowo sprawdzi się model niewielki, dopiero z czasem można stawiać na samochody nieco większe. Zdalne sterowanie autem odbywa się na falach radiowych.

Ranking samochodów zdalnie sterowanych

 1. Samochód zdalnie sterowany Overmax Monster 3.0 53765

  Samochód zdalnie sterowany Overmax Monster 3.0 53765
  Sprawdź aktualną cenę

  Zdalnie sterowany samochód sporych rozmiarów o zasięgu 100 metrów. Osiąga prędkość do 45 km/h i bez konieczności ładowania jeździ przez 40 minut. Posiada zawieszenie, które sprawdza się na nawierzchni różnego typu, a także napęd 4×4. Na uwagę zasługują także wysokiej klasy opony zapewniające odpowiednią amortyzację. Pojazd wykonany jest z materiałów o dużej wytrzymałości. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 2. Overmax Samochód Rc X-Rally 2.0 (Ovxrally20)

  Overmax Samochód Rc X-Rally 2.0 (Ovxrally20)
  Sprawdź aktualną cenę

  Sporych rozmiarów zdalnie sterowany samochód, który osiąga prędkość do 45 km/h. Zasięg jego działania to 100 metrów. Działa bez konieczności ładowania nawet przez 40 minut. Pojazd doskonale sprawdza się na powierzchniach różnego rodzaju. To zasługa odpowiedniego zawieszenia i niezależnego napędu 4×4. Całość uzupełniają wysokiej jakości opony zapewniające dodatkową amortyzację. W skład zestawu wchodzi także kontroler zasilany bateryjnie.

 3. Samochód Leantoys Auto Zdalnie Sterowane Monster Truck Na Resorach Zielony

  Samochód Leantoys Auto Zdalnie Sterowane Monster Truck Na Resorach Zielony
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy samochód zdalnie sterowany w wersji terenowej. To model wykonany w skali 1:8, który prezentuje się bardzo efektownie. Posiada spore koła, amortyzatory oraz rajdową konstrukcję. Doskonale radzi sobie na podłożu różnego typu. Dołączony do zestawu pilot odbiera na częstotliwości 2,4 G. Wyposażony jest w pokrętło, które pozwala na poruszanie pojazdu. Auto odpowiednie jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

 4. Samochód zdalnie sterowany Chicco Billy Bigwheels

  Samochód zdalnie sterowany Chicco Billy Bigwheels Czerwony
  Sprawdź aktualną cenę

  Zdalnie sterowany samochód dla dzieci o intensywnej, czerwonej kolorystyce. Posiada czuły na ruch pilot w formie kierownicy, który służy do sterowania pojazdem. Co więcej, w momencie naciśnięcia na pilocie odpowiedniego przycisku, zapalają się kierunkowskazy w danym kierunku. Ciekawym rozwiązaniem jest także przycisk klaksonu wydający dźwięki ostrzegawcze. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Pojazd i pilot działają na baterie.

 5. Samochód ATA Traktor na radio URSUS C-360 czerwony E357-003 2.4GHz Double Eagle

  Samochód ATA Traktor na radio URSUS C-360 czerwony E357-003 2.4GHz Double Eagle
  Sprawdź aktualną cenę

  Zdalnie sterowany traktor w skali 1:10. Utrzymany jest w intensywnej, czerwonej kolorystyce. Zasięg jego działania to około 25 metrów. Maksymalna prędkość wynosi do 2,5 km/h, a czas pracy po naładowaniu akumulatora to 20 minut. Akumulator ładuje się 4-5 godzin. Pojazd posiada funkcję demo (pokaz funkcji zabawki) i funkcję auto off – po 50 sekundach bezczynności automatycznie się wyłącza. Traktor jest kompatybilny z akcesoriami takimi jak przyczepa czy beczkowóz.

Jaki samochód zdalnie sterowany kupić?

Samochody zdalnie sterowane to zabawki, za którymi dzieci wręcz przepadają i to niezależnie od wieku. Chętnie sięgają po nie niekiedy także osoby dorosłe. Na jaki pojazd rc warto postawić? Czym sugerować się przy wyborze samochodu zdalnie sterowanego?

 • Skala pojazdu – ten parametr informuje o wielkości modelu w stosunku do oryginalnego pojazdu. Skala mówi o tym ile razy mniejsza jest zabawka od standardowego samochodu. Generalnie zdalnie sterowane auta są przeznaczone do zabawy w domu lub na równej powierzchni np. w ogrodzie. Są zazwyczaj niewielkie i nie sprawdzają się np. na trawie. Skala zazwyczaj wynosi 1:43, ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Samochody zdalnie sterowane przeznaczone np. dla profesjonalistów mają skalę nawet 1:10. Są one odpowiednie dla osób bardziej doświadczonych.
 • Zasięg i sterowanie – zasięg to odległość, na którą pojazd może odjechać od osoby sterującej nim. Po przejechaniu x metrów samochód przestaje działać. W samochodach dla dzieci jest to często około 10 metrów. Warto tutaj wspomnieć także o sterowaniu pojazdem. Odbywa się ono za pomocą specjalnego pilota. Działa on na określonej częstotliwości radiowej. Na ogół jest to 2,4 GHZ. Pilot służący do zdalnego sterowania może mieć różne kształty – kierownicy, pistoletu, pada do gier konsolowych itd. W przypadku dzieci największą popularnością cieszą się piloty w formie kierownicy. Posiadają często specjalny przycisk, którego naciśnięcie powoduje wydawanie dźwięków imitujących klakson samochodowy.
 • Zasilanie i prędkość pojazdu – samochody zdalnie sterowane przeznaczone dla dzieci są zasilane bateriami lub akumulatorami. W przypadku zasilania bateryjnego są to na ogół baterie AA. Baterie znajdują się zarówno w samym pojeździe, jak i w pilocie. Jeśli samochód zasilany jest akumulatorem w skład zestawu wchodzi na ogół także odpowiednia ładowarka. Samochody RC dla dzieci nie osiągają na ogół zawrotnych prędkości.

Czy warto kupić samochód zdalnie sterowany?

Samochód zdalnie sterowany to niewątpliwie świetna zabawa, a przy okazji i doskonały trening koordynacji. Niewielkie rozmiarowo samochody dla dzieci sprawdzają się przede wszystkim w warunkach domowych i wcale nie są bardzo kosztowne. Kolorowy pojazd wykonany z tworzywa sztucznego z pilotem i klaksonem zapewnia zabawę na wiele godzin. To propozycja skierowana do najmłodszych dzieci. Starsze maluchy sięgają już raczej po modele, które wiernie odwzorowują pierwowzory. Ich budowa jest już bardziej zaawansowana, a ich możliwości większe.

Są samochody zdalnie sterowane, które wykorzystywać można z powodzeniem także na zewnątrz i to na powierzchni różnego rodzaju. Posiadają one mocniejsze zawieszenie, zasięg nawet 100 metrów i osiągają większe prędkości. Oczywiście im większe możliwości pojazdu, tym większa jest i jego cena. To jednak inwestycja długoterminowa, gdyż samochody rc to zabawki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Często sięgają po nie także osoby dorosłe. Zabawka zdalnie sterowana jest niewątpliwie doskonałym pomysłem na prezent.

Popularni producenci samochodów zdalnie sterowanych