Rozdzielacz gniazda zapalniczki to niewielkich rozmiarów akcesorium samochodowe, które pozwala na uzyskanie z jednego samochodowego gniazda zapalniczki kilku gniazd. W autach zazwyczaj jest tylko jedno takie wejście, a czasami zachodzi potrzeba podłączenia kilku różnych urządzeń. Są to tablety, smartfony, nawigacje GPS, lodówki turystyczne itd. Dlatego warto zaopatrzyć się w rozdzielacz, który z jednego zrobi dwa lub trzy gniazdka zapalniczki. Zdarzają się też rozdzielacze pełniące jednocześnie funkcję przedłużacza.

Najlepsze rozdzielacze gniazda zapalniczki – ranking

W samochodach coraz częściej trudno obyć się bez wielu różnych urządzeń elektrycznych, które wymagają ładowania. Dlatego warto zaopatrzyć się w niepozorne akcesorium zwane rozdzielaczem gniazda zapalniczki. Jaki rozdzielacz gniazda zapalniczki warto kupić dla siebie? Z pomocą przyjdzie z pewnością nasz ranking rozdzielaczy gniazda zapalniczki, który zawiera najpopularniejsze urządzenia tego typu na rynku.

 1. Rozdzielacz gniazda zapalniczki Maclean Mce218

  Rozdzielacz gniazda zapalniczki Maclean Mce218
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej o estetycznym wyglądzie. Dlatego dobrze prezentuje się w każdym samochodzie. Posiada zintegrowany woltomierz we wtyczce, co pozwala na kontrolowanie napięcia akumulatora. Oferuje trzy różne gniazda o poborze energii 12-24 V. Urządzenia ma także cztery porty USB. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja plug and play.

 2. Rozdzielacz Hama 88436 1-2/12V

  Rozdzielacz Hama 88436 1-2/12V
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej 12V. Posiada możliwość regulacji kąta w zakresie od 0 do 180 stopni. Urządzenie umożliwia podłączenie do jednego gniazda zapalniczki samochodowej dwóch różnych urządzeń. Maksymalny pobór prądu to łącznie 10A. Rozdzielacz utrzymany jest w klasycznej, czarnej kolorystyce i świetnie sprawdzi się w niejednym aucie.

 3. Savio SA-024

  Savio SA-024
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej renomowanego producenta. Maksymalna moc zasilanych urządzeń to w tym przypadku 120W. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przepięciem i zwarciem. O jego pracy informuje niewielka dioda ledowa. Rozdzielacz utrzymany jest w klasycznej, czarnej kolorystyce. Oferuje trzy gniazda ładowarki oraz dwa gniazda USB. Sprawdzi się doskonale w niejednym samochodzie.

 4. Rozdzielacz gniazda zapalniczki Qoltec 12-24V | 34W | 2.4A | 2xUSB | USB QC 3.0

  Rozdzielacz gniazda zapalniczki Qoltec 12-24V | 34W | 2.4A | 2xUSB | USB QC 3.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Samochodowy rozdzielacz gniazda zapalniczki, który świetnie sprawdza się na co dzień. Jest nieoceniony podczas różnego rodzaju podróży. Oferuje standard Qualcomm Quick Charge 3.0. To szansa na szybkie ładowanie urządzeń. Wyposażony jest w ochronę przeciw przeciążeniom, zwarciom i przepięciom oraz ochronę termiczną. Za sprawą wbudowanego kabla z rozdzielacza skorzystać mogą także osoby siedzące z tyłu samochodu. To urządzenie wydajne, które cechuje się niskim zużyciem energii. Oferuje 2 gniazda zapalniczki, 2 gniazda USB i jedno gniazdo USB QC 3.0. Producent udziela na sprzęt dwuletniej gwarancji.

 5. Rozdzielacz LTC rozgałęziacz gniazda zapalniczki Car Fire 3x gniazda 2x USB 1A Biały

  Rozdzielacz LTC rozgałęziacz gniazda zapalniczki Car Fire 3x gniazda 2x USB 1A Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w dość nietypowej, bo białej kolorystyce rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej. Posiada trzy gniazda zapalniczki oraz dwa gniazda USB. Dzięki temu podłączyć do niego można niemal wszystkie urządzenia elektroniczne korzystające z takiego zasilania. Są to ładowarki to telefonów i tabletów, zasilacze do laptopów itd. Urządzenie prezentuje się bardzo estetycznie.

Jaki rozdzielacz gniazda zapalniczki kupić?

Rozdzielacz gniazda zapalniczki to nieodłączny kompan długich podróży samochodowych. Dzięki niemu ładować można jednocześnie wiele urządzeń. Jaki rozdzielacz gniazda zapalniczki warto kupić? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Ilość gniazd – warto postawić na model z minimum dwoma gniazdami, ale jeszcze lepiej sprawdzają się rozdzielacze z trzema lub większą ilością portów. Oczywiście nie muszą być one regularnie wykorzystywane, ale jest to zapas, który warto mieć na wszelki wypadek.
 • Średnica wewnętrzna gniazd wyjściowych – co ciekawe, mogą się one nieznacznie różnić. Wówczas niemożliwe jest dopasowanie urządzeń, które mają zostać wpięte go gniazdka. Standardowo gniazda mają średnicę 21 mm.
 • Typ – do wyboru są rozdzielacze wpinane bezpośrednio w gniazdo zapalniczki oraz urządzenia wyposażone w przewód. Te pierwsze bywają niekiedy problematyczne w montażu. Czasami nie mieszczą się w małej przestrzeni ograniczonej kokpitem. W przypadku rozdzielaczy na kablu spore znaczenie ma długość przewodu. Jeśli jest on długi, może plątać się w środku samochodu. Z kolei przewód zbyt krótki będzie mało funkcjonalny.
 • Napięcie wejściowe – to bardzo ważny parametr techniczny. Większość klasycznych rozdzielaczy samochodowych w standardzie obsługuje dwa napięcia, a więc 12 i 24V napięcia stałego płynącego z akumulatora auta. Czasami jednak niektóre rozdzielacze prawidłowo funkcjonują tylko na 12 lub 24V.
 • Natężenie prądu ładowania – im wartość ta jest większa, tym rozdzielacze  po wpięciu do nich ładowarek, mogą sprawniej ładować dane urządzenia elektroniczne. W praktyce wartość prądu ładowania jest mocno zróżnicowana. Są modele o prądzie od zaledwie 5 do nawet 30 Amperów. Jednak trzeba pamiętać o tym, że prąd jest dzielony zawsze na ilość gniazd. Dlatego jeśli gniazda są trzy, a prąd wynosi 30A, w każdym gniazdku jest jedynie 10A.

Czy warto kupić rozdzielacz gniazda zapalniczki?

Generalnie rozdzielacze gniazda zapalniczki, zwłaszcza te z portami USB, są gadżetami, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Są nieocenione przede wszystkim w przypadku podróży, gdy jednocześnie rozładuje się kilka różnych urządzeń elektrycznych. Mając na wyposażeniu auta rozdzielacz można szybko naładować swój tablet czy smartfon. Za sprawą dostępny do portów USB i zapalniczkowych można posiadanym sprzętom zapewnić przez cały czas dostęp do energii.

Okazuje się też, że rozdzielacze gniazd zapalniczek przydatne są też osobom, które mają dzieci. Nie da się ukryć, że długa trasa potrafi być męcząca. Wówczas trzeba maluchom zapewnić rozrywkę np. poprzez puszczanie bajek na smartfonie czy telefonie. Bez rozdzielacza gniazda zapalniczki ani rusz.

Rozdzielacze gniazd zapalniczek samochodowych są jednak przeznaczone nie tylko dla osób prywatnych, ale i firm. Przewoźnicy, kurierzy też mają niekiedy problem z rozładowującymi się urządzeniami elektronicznymi. To bardzo duży kłopot, gdy trzeba wykorzystać nawigację czy skontaktować się z kimś. Wówczas dobrej jakości rozdzielacz gniazda zapalniczki jest wręcz na wagę złota.

Popularni producenci rozdzielaczy gniazda zapalniczki

 • Maclean
 • Hama
 • Savio

Podsumowanie rankingu rozdzielaczy gniazda zapalniczki

Rozdzielacz gniazda zapalniczki to niepozorne urządzenie samochodowe. Służy do rozdzielania jednego gniazda zapalniczki samochodowej na kilka gniazd. To bardzo przydatne rozwiązanie w XXI, gdy urządzenia elektroniczne towarzyszą człowiekowi przez cały czas. Dzięki temu może je bez problemu naładować w czasie długiej podróży samochodowej. W wyborze odpowiedniego urządzenia powinien pomóc przygotowany przez nas ranking rozdzielaczy gniazda zapalniczki prezentujący najpopularniejsze modele na rynku.