Domek ogrodowy dla dzieci to świetne uzupełnienie przydomowego ogrodu, o ile w domu mieszkają małe dzieci. Maluchy często lubią się bawić w różnego rodzaju domkach i podobnych budowlanych. W tym przypadku do wyboru są modele różnej wielkości, przeznaczone zarówno dla bardzo małych, jak i dla nieco starszych dzieci. Zabawa w takim domku to ogromna frajda i możliwość spędzania czasu na zewnątrz nawet przy nieco gorszej pogodzie.

Ranking domków ogrodowych dla dzieci

 1. Domek ogrodowy dla dzieci Smoby Domek na Palach plac zabaw Zjeżdżalnia 150cm

  Domek ogrodowy dla dzieci Smoby Domek na Palach plac zabaw Zjeżdżalnia 150cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie domek ogrodowy na palach wykonany z wysokiej klasy tworzywa sztucznego pokrytego dodatkowo warstwą anti-UV. Do środka prowadzi drabinka z antypoślizgowymi schodkami. Ponadto od werandy odchodzi zjeżdżalnia o długości aż 150 cm. Domek posiada jedno okrągłe i dwa prostokątne okienka. Dodatkowo dwa z nich są wyposażone w przesuwane okiennice w kolorze czerwonym. W razie gorszej pogody można je więc po prostu zamknąć.

 2. Domek ogrodowy 4Iq Group Drewniany Domek Tomek Ze Ślizgiem

  Domek ogrodowy 4Iq Group Drewniany Domek Tomek Ze Ślizgiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości domek ogrodowy, który ucieszy niejedno dziecko. To produkt prosty w montażu o konstrukcji modułowej. Większość elementów, a więc drzwi, okna, ściany czy barierki jest już zmontowana. Domek można samodzielnie wykończyć i pomalować na wybrany kolor. Całość jest impregnowana bezchromowym środkiem, który nie wchodzi w reakcje z innymi preparatami do drewna. Domek jest niezwykle wytrzymały i estetycznie wykonany.

 3. Smoby Domek Friends House z dzwonkiem i ogródkiem

  Smoby Domek Friends House z dzwonkiem i ogródkiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Kolorowy i funkcjonalny domek ogrodowy dla dzieci. Posiada otwierane okna i drzwi z dzwonkiem oraz skrzynkę na listy. Konstrukcję uzupełnia stolik z ławeczkami, który zamontować można zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domku. Na płotku lub w oknie umieścić można kwiaty. Domek w całości wykonany jest z materiałów wysokiej jakości. Jest tym samym bezpieczny dla dzieci. Cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała i odporna na różnego rodzaju warunki atmosferyczne.

 4. Domek ogrodowy dla dzieci Little Tikes Domek Piknikowy Z Magicznym Dzwonkiem

  Domek ogrodowy dla dzieci Little Tikes Domek Piknikowy Z Magicznym Dzwonkiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalny domek piknikowy z magicznym dzwonkiem. Wydobywa on sześć zabawnych dźwięków. Drzwi wejściowe kryją niewielkich rozmiarów szczelinę na listy. W środku domek ma wszystkie podstawowe sprzęty dogotowania np. kuchenkę z palnikami. Przez szerokie okienko można bez problemu wyglądać na zewnątrz i wydawać posiłki na połączony z domkiem stół piknikowy. Konstrukcja świetnie sprawdzi się nawet w niewielkim ogrodzie.

 5. Domek ogrodowy Mochtoys Domek Mały ze Stolikiem

  Domek ogrodowy Mochtoys Domek Mały ze Stolikiem
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczony dla dzieci domek ogrodowy ze stolikiem utrzymany w stonowanej, delikatnej kolorystyce. Posiada otwierane okiennice i drzwi. W skład zestawu wchodzi również krzesełko do siedzenia. Domek nie jest trudny w montażu. Tworzy stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która jest odporna na różnego rodzaju warunki pogodowe. Domek trzymać można zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a prezentuje się naprawdę estetycznie.

Jaki domek ogrodowy dla dziecka kupić?

Chyba każde dziecko lubi wiosną i latem bawić się w ogrodzie. Pomoże w tym z pewnością odpowiedni domek ogrodowy. Jaki model wybrać dla swojej pociechy? Czym należy się sugerować przy zakupie domku ogrodowego dla dziecka?

 • Materiał wykonania – do wyboru są oczywiście domki drewniane i plastikowe. Modele z naturalnego drewna są estetyczne i stabilne. Mogą mieć spore rozmiary. Wymagają jednak systematycznej konserwacji. Domki z tworzywa sztucznego są kolorowe i mają różnorodne kształty. Jednocześnie są wytrzymałe i nie wymagają konserwacji. Należy je jedynie od czasu do czasu czyścić. Można je też przenosić z miejsca na miejsce, bo są na ogół dość lekkie. Z drugiej strony mogą się nagrzewać od słońca.
 • Bezpieczeństwo – domek ogrodowy dla dzieci powinien posiadać podstawowe certyfikaty bezpieczeństwa np. TUV. Tanie konstrukcje mogą ich nie posiadać, co sprawia, że są niebezpieczne w czasie zabawy. Podczas rozpakowywania konstrukcji trzeba sprawdzić czy nie posiada ona wystających czy ostrych elementów. Domek warto ustawić tak, aby był on przez cały czas pod nadzorem osób dorosłych.
 • Wielkość i kształt – warto zastanowić się nad tym, jak długo domek ma maluchowi posłużyć. Domki ogrodowe bywają  mniejsze i większe. Mają też różnorodne kształty – posiadają podwyższenia, huśtawki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Tym samym niekiedy są niewielkim placem zabaw. Oczywiście im starsze jest dziecko, tym większego najczęściej domku potrzebuje. Ciekawie prezentują się więc konstrukcje modułowe, które z czasem można stopniowo rozbudowywać.
 • Rodzaj –  domki wolnostojące to najbardziej klasyczne rozwiązanie. Wyglądają one jak zwykłe domy, mają okna i drzwi. Kolejnym rodzajem są domki modułowe, które dorastają razem z dziećmi i wraz z nimi się zmieniają. Ciekawie prezentują się też domki na słupach. To imitacja domków na drzewie. Posiadają na ogół w zestawie drabinkę, która pozwala na dostanie się do środka.

Czy warto kupić dziecięcy domek ogrodowy?

Rodzice na ogół chcą, aby ich dzieci spędzały sporo czasu na świeżym powietrzu, a nie przed telewizorem czy komputerem. Warto je do tego odpowiednio zachęcić np. kupując wysokiej jakości dziecięcy domek ogrodowy, który posłuży przez wiele lat.

Obecnie żyjemy w czasach dużego rozwoju technologicznego. Kontakt z nim mają już małe dzieci, które sporo czasu spędzają z nosem w telefonie czy przed komputerem. To nie jest zdrowe dla ich oczu czy kręgosłupa. Warto je zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz, organizując ciekawe atrakcje. Niewątpliwie domek ogrodowy to nie lada gratka zarówno dla małych, jak i dla nieco większych dzieci. Na ogół lubią one chować się w takich budowlach i spędzać w nich czas.

Do wyboru są domki ogrodowe różnego rodzaju. Bywają plastikowe lub drewniane. Do wyboru są konstrukcje o różnorodnych kształtach i kolorystyce. Niektóre domki są piętrowe, a inne zbudowane są na palach. Niektóre posiadają dodatkowo zjeżdżalnię czy ściankę wspinaczkową. Wybór na rynku jest tak ogromny, że finalnie usatysfakcjonowane zakupem powinno być każde dziecko.

Popularni producenci domków ogrodowych dla dzieci

Sklepy warte uwagi