Szklanka termiczna to produkt wykonany z dwóch warstw szkła borokrzemowego, które jest oddzielone od siebie przestrzenią wypełnioną powietrzem. Szkło borokrzemowe, które stopniowo wypiera z rynku szkło sodo-wapniowe cechuje się niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej. Dzięki temu jest odporne na duże skoki temperatur. Takie szkło nie pęka, gdy wleje się do niego wrzątek, a potem lodowatą wodę. Szklanki termiczne są odporne na niskie i wysokie temperatury.

Ranking szklanek termicznych

 1. Szklanka termiczna De’Longhi Zestaw Do Latte Macchiato

  Szklanka termiczna De'Longhi Zestaw Do Latte Macchiato
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zestaw dwóch szklanek termicznych do latte macchiato o pojemności 220ml. To świetna propozycja dla każdego pasjonata kawy. Naczynia wykonane są ze szkła borowo-krzemowego i posiadają podwójne ścianki. Dzięki temu utrzymują odpowiednią temperaturę napoju – zimnego lub ciepłego. Można je bez obaw trzymać w ręce, bo nie powodują oparzeń. Nadają się do mycia w zmywarce.

 2. Szklanka Vialli Termiczne Kawa Drinki 350Ml 6 Szt

  Szklanka Vialli Termiczne Kawa Drinki 350Ml 6 Szt
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie szklanki termiczne do serwowania latte. W skład zestawu wchodzi sześć szklanek o pojemności 350ml każda. Są to naczynia dość wysokie, wyposażone w podwójne ścianki. Skutecznie utrzymują temperaturę napoju – ciepłego lub zimnego. Nie parzą dłoni i są niezwykle praktyczne. Z uwagi na sporą pojemność nadają się do serwowania wielu napojów. Wykonane są z wysokiej jakości szkła. Nie nadają się do mycia w zmywarce.

 3. Lamart Vaso Szklanki termiczne do kawy cappuccino 2 szt. 270ml

  Lamart Vaso Szklanki termiczne do kawy cappuccino 2 szt. 270ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyróżniające się nietuzinkowym designem szklanki termiczne do serwowania cappuccino. Wykonane są ze szkła borokrzemowego i wyposażone w podwójne ścianki TERMO. Ich pojemność to 270 ml. Szklanki zaprojektowane są w nowoczesnej stylistyce. Cechują się dużą wytrzymałością na niskie i wysokie temperatury. Nie są podatne na odkształcenia – wykorzystywać je można w zmywarce czy kuchence mikrofalowej. Szkło borokrzemowe jest też odporne na zarysowania czy działanie środków chemicznych.

 4. Szklanka termiczna Orion Z Podwójną Ścianką Do Kawy 0,43

  Szklanka termiczna Orion Z Podwójną Ścianką Do Kawy 0,43

  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości szklanki termiczne z podwójną ścianką, które wyróżniają się nowoczesnym designem. Cechują się dużą odpornością na niskie i wysokie temperatury. Wytrzymują od -10 do nawet 210 stopni Celsjusza. Są też odporne na pęknięcia, zarysowania czy działanie różnorodnych środków chemicznych. To wszystko za sprawą zastosowania szkła borokrzemowego.

 5. Szklanka Ambition Mia Komplet 350ML

  Szklanka Ambition Mia Komplet 350ML
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo eleganckie szklanki termiczne z wygodnymi uchwytami. Wykonane są ze szkła borokrzemowego. Posiadają podwójne ścianki i długo utrzymują odpowiednią temperaturę. W skład zestawu wchodzą dwie szklanki idealne do serwowania napojów ciepłych i zimnych. Można je myć w zmywarce czy wykorzystywać w kuchence mikrofalowej. Są bardzo estetycznie wykonane. Pojemność każdej ze szklanek to 350 ml.

Jakie szklanki termiczne kupić?

Szklanki termiczne to na rynku wciąż pewnego rodzaju nowość. Jednak nie da się ukryć, że cieszą się one coraz większą popularnością, głównie wśród miłośników kawy. Na jaki produkt warto w tej sytuacji postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie szklanek termicznych?

 • Rodzaj – szklanki termiczne mają różnorodne kształty, kolorystykę czy pojemności. Zakupić można specjalne szklanki do kawy, herbaty, piwa, whisky czy drinków. Szklanki termiczne bywają wysokie lub niskie. Ich pojemność waha się od 80 do nawet 350 ml. Największą popularnością cieszą się modele dedykowane do serwowania latte, cappuccino czy espresso.
 • Uchwyt – szklanki termiczne sprzedawane są w wersji z uchwytem lub bez uchwytu. Oba typu są wygodne  w użytkowaniu, gdyż w przypadku szklanek termicznych z podwójnymi ściankami nie trzeba bać się ich nagrzewaniem. Uchwyty bywają różne, w zależności od wybranego modelu. Niektóre prezentują się klasycznie, ale mogą być też bardziej oryginalne – kwadratowe czy owalne.
 • Dno – szklanki termiczne są same w sobie bardzo wytrzymałe, ale mimo wszystko warto zwrócić uwagę na dno – jego grubość i kształt. Wiele osób preferuje szklanki z dość szeroką podstawą, która zapewnia naczyniu stabilność i zapobiega jego wywracaniu się na stole.
 • Pojemność –  generalnie najlepiej sprawdzają się szklanki, które nie są ani za duże, ani za małe. Zbyt mała pojemność sprawia, że naczynie jest mało funkcjonalne. W praktyce największą popularnością cieszą się szklanki termiczne o pojemności 200-300 ml. Mogą być jednak o wiele większe, co jest propozycją skierowaną do osób, które na co dzień piją sporo napojów. Mimo wszystko duże szklanki wcale nie muszą być ciężkie.

Czy warto kupić szklankę termiczną?

Szklanki termiczne cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Są estetyczne i bardzo funkcjonalne. Długo utrzymują temperaturę przygotowanego napoju. Dodatkowo nie są zbyt podatne na zarysowania i nie tłuką się zbyt szybko. Produkowane są głównie ze szkła borokrzemowego, które cechuje się niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej. Dzięki temu szklanki termiczne są  odporne na nagłe zmiany temperatury. Można więc do nich bez obaw wlać wrzątek, a potem lodowatą wodę. Są one też zaskakująco lekkie i cienkie, chociaż bardzo wytrzymałe.

Szklanki termiczne zbudowane są zazwyczaj z dwóch warstw szkła, które oddziela od siebie pusta przestrzeń wypełniona powietrzem. Dzięki temu napoje wolniej stygną lub wolniej się nagrzewają. Oprócz tego nie ma ryzyka poparzenia się, a samo naczynie nie pęka. Nic więc dziwnego w tym, że szklanki termiczne są obecnie coraz bardziej popularne.

Są to naczynia, które prezentują się niezwykle elegancko. Każdy napój wygląda jakby był w nich zawieszony. W takich szklankach serwować można nie tylko kawę, ale i herbatę, lemoniadę czy sok. Za sprawą odpowiedniego wyprofilowania, szklanki termiczne świetnie leżą w dłoni. W sklepach zresztą zakupić można modele o różnorodnych kształtach czy zróżnicowanej pojemności. Warto od razu zainwestować w cały zestaw szklanek termicznych, które z pewnością przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym czy niewielkim biurze.

Popularni producenci szklanek termicznych

Sklepy warte uwagi