Bateria bidetowa to niezwykle praktyczny dodatek do standardowych baterii łazienkowych. Dzięki niej można zachować wysoki poziom higieny osobistej. Dodatkowo taka bateria przychodzi z pomocą w przypadku wielu czynności domowych mających związek ze sprzątaniem. Baterie bidetowe mają różny design, długość węża czy sposób montażu. Są to modele jedno uchwytowe i dwuuchwytowe – jednootworowe oraz trójotworowe. Niektóre można zamontować podtynkowo.
Ranking baterii bidetowych
-
Bateria bidetowa Kludi Zenta SL 489980565
Wysokiej klasy wylewka wannowa przeznaczona do montażu naściennego. Wyposażona jest w funkcjonalny perlator i rozetę maskującą. Utrzymana jest w standardowej, chromowanej kolorystyce i świetnie pasuje do różnego rodzaju aranżacji. To produkt o znacznej wytrzymałości, który nie sprawia problemów w montażu.
-
Bateria Omnires Y System Bidetowy Podtynkowy Chrom Sysybi2Cr
Bardzo nowoczesny podtynkowy system bidetowy w kolorze chromu. To produkt jednofunkcyjny. W skład zestawu wchodzą bateria podtynkowa bidetowa oraz element natynkowy. Całość wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu. Taki produkt sprawdzi się z pewnością w niejednej łazience – mniejszej lub większej.
-
Hansgrohe Focus E2 Bidette 31926000
Funkcjonalny produkt, który współpracuje z przepływowymi podgrzewaczami wody. Oferuje przepływ na poziomie 5 litrów na minutę przy ciśnieniu 3 bar. Wyróżnia się dużą ekonomicznością i ekologicznością działania. Posiada przydatną funkcję szybkiego usuwania kamienia. Można go po prostu zetrzeć ręką. Tym samym produkt ten przez lata prezentuje się jak nowy i tak samo działa.
-
Bateria bidetowa Deante Alpinia (BGA_034M)
Wysokiej jakości zestaw podtynkowy pasujący głównie do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych. Wyróżnia się wytrzymałością – wykonany jest z mosiądzu. Głowice są z kolei wyprodukowane z płytek ceramicznych. Bateria objęta jest aż siedmioletnią gwarancją producenta. Za sprawą minimalistycznego kształtu całość można łatwo utrzymać w czystości.
-
Bateria Rea Loop Bidetta Chrom REAB4106
Wygodny w użytkowaniu zestaw podtynkowy utrzymany w klasycznej kolorystyce chromu. Głowica jest ceramiczna, a wąż ma około 150 cm długości. Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej i mosiądzu o dużej wytrzymałości. Produkt świetnie sprawdzi się w każdej łazience. Prezentuje się nienagannie przez wiele lat użytkowania. Zestaw ten jest wydajny i nie sprawia problemów w zakresie utrzymania w czystości.
-
Hansgrohe Logis chrom 71204000
Nowoczesna i funkcjonalna bateria bidetowa, która świetnie sprawdzi się w niejednej łazience. Jest prosta do utrzymania w czystości. Udzielana jest nią długa, pięcioletnia gwarancja producenta. To produkt wyposażony w perlator z przegubem kulkowym, który współpracować może z powodzeniem z podgrzewaczem wody. Jego wydajność to 7,2l wody w ciągu minuty przy ciśnieniu 3 bar. Mieszacz ceramiczny to gwarancja precyzyjnej regulacji wody. Technologia AirPower sprawia, że strumień jest dobrze napowietrzony. Z kolei funkcja QuickClean pozwala na błyskawiczne usuwanie z dysz kamienia.
Jakie baterie do bidetu kupić?
W coraz większej liczbie polskich domów spotkać można bidety. To element pozwalający zachować higienę osobistą na najwyższym poziomie. Nieodłącznym jego elementem jest oczywiście bateria bidetowa. Jaka powinna być? Czym warto sugerować się przy jej zakupie?
- Rodzaj montażu – wyróżnia się tutaj baterie podtynkowe i natynkowe. Co ciekawe, nie każdy bidet pozwala na montaż baterii natynkowej. Baterie podtynkowe są trudniejsze w naprawie. W praktyce więc są droższe. Modele natynkowe są tańsze,ale zajmują więcej miejsca.
- Wykończenie – najpopularniejsze są baterie chromowane. Rzadziej spotkać się można z modelami niklowanymi, mosiężnymi czy białymi. W praktyce większe znaczenie ma linia stylistyczna i jakość powłoki wykończeniowej. Baterie chromowe są najbardziej neutralne. Posiadają niezłe parametry ochronne. Baterie białe to rozwiązanie wybierane głównie do aranżacji nowoczesnych.
- Typ – baterie bidetowe do WC to baterie, które przeznaczone są do bidetów łączących w sobie też funkcję muszli ustępowej. Zastępują one niejako spłuczkę. Baterie bidetowe ścienne zajmują niewiele miejsca. Można je zainstalować nie tylko nad bidetem, ale i obok bidetu. Baterie bidetowe stojące też są ustawiane obok miski bidetowej. Sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.
- Ciśnienie wody – baterię do bidetu należy dobrać do poziomu ciśnienia wody w danym gospodarstwie domowym. Chociaż wiele nowoczesnych modeli funkcjonuje bezproblemowo z dowolnym ciśnieniem.
- Konstrukcja – baterie bidetowe z podwójnymi pokrętłami, jak sama nazwa wskazuje, maja dwa pokrętła, które dają pełną kontrolę nad temperaturą. Są wygodne w użytkowaniu. Baterie bidetowe jednouchytowe są jednak obecnie popularniejsze i bardziej funkcjonalne. Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Mogą mieć różny kształt i design, który można dopasować do swoich potrzeb.
Czy warto kupić droższe baterie do bidetu?
Generalnie urządzając pomieszczenie takie jak łazienka nie warto zbytnio oszczędzać. Remontu nie przeprowadza się bowiem w tym przypadku zbyt często, a każda awaria oznacza na ogół spore wydatki.
W coraz większej liczbie polskich domów i mieszkań spotkać się można z bidetami. Ułatwiają one zachowanie higieny osobistej na najwyższym poziomie. Są estetyczne i proste w obsłudze. Współpracują z odpowiednimi bateriami bidetowymi, które nieco przypominają klasyczne baterie wannowe czy umywalkowe. Są to elementy montowane natynkowo lub podtynkowo, jedno lub dwuuchwytowe.
Kupując baterię bidetową warto postawić od razu na droższy model renomowanego producenta. Takie produkty są bowiem mniej awaryjne i objęte kilkuletnią gwarancją. Nie trzeba się tym samym martwić ewentualnymi awariami. Dotyczy to przede wszystkim modeli podtynkowych, których naprawy są problematyczne. Wymagają bowiem kucia ścian i innego rodzaju elementów. Droższe modele baterii bidetowych są ponadto produktami niewrażliwymi na ciśnienie wody. Działają zarówno przy niskim, jak i wysokim ciśnieniu wody w instalacji.