Ogrodowy basen stelażowy doskonale sprawdza się latem w czasie upalnych dni, gdy każdy marzy o chwili ochłody. Dzięki basenowi jest to łatwiejsze niż może się wydawać. Modele stelażowe są proste w montażu i łatwe w transporcie. Można bez obaw przenosić je z miejsca na miejsce. Jednocześnie baseny tego rodzaju są bardzo wytrzymałe i żywotne. Pod tym względem przewyższają modele dmuchane czy rozporowe. Wynika to z zastosowania metalowego stelaża chroniącego całą konstrukcję przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Ranking basenów ogrodowych stelażowych

 1. Bestway Basen Stelażowy 404X201X100 Ratan 10W1 56721
  Bestway Basen Stelażowy 404X201X100 Ratan 10W1 56721
  Sprawdź aktualną cenę
  Basen stelażowy o sporych wymiarach i pojemności  6470 l. Wyróżnia się oryginalnym designem imitującym rattan. Z tego powodu doskonale prezentuje się w każdym ogrodzie. Jest to model odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Całość wykonana jest z konstrukcji metalowej odpornej na deszcz i wiatr, którą pokrywa trójwarstwowa warstwa PCV. Basen uzupełnia wygodna drabinka pozwalająca na łatwe wychodzenie i wchodzenie.
 2. Intex Basen Ogrodowy Stelażowy 457X122Cm 28242
  Intex Basen Ogrodowy Stelażowy 457X122Cm 28242
  Sprawdź aktualną cenę
  Duży basen stelażowy sprzedawany w o komplecie m.in. z pompą filtrującą Hydro Aeration, filtrem do pompy, pokrywą basenową, matą pod basen, wężami do pompy czy metalową drabinką. Jest bardzo łatwy w montażu i niezwykle stabilny. Dzięki nowoczesnej pompie woda przez cały czas pozostaje czysta i przejrzysta. Dodatkowa pokrywa chroni wnętrze basenu przed ewentualnymi zabrudzeniami. Dodatkowym atutem jest ułatwiająca wchodzenie do basenu drabinka montowana na zaczepach. Pojemność to16807 litrów wody.
 3. Bestway Basen Ze Stelażem 56438 457X122cm
  Bestway Basen Ze Stelażem 56438 457X122cm
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości stelażowy basen ogrodowy z antykorozyjną konstrukcją. Wykonany jest z wytrzymałego, trójwarstwowego PCV, a więc materiału odpornego na wilgoć, chlor, uszkodzenia natury mechanicznej itd. Pojemność basenu to 16 107 litrów wody. Dzięki specjalnej pompie filtrującej z filtrem pozostaje ona przez cały czas czysta i przejrzysta. W skład zestawu wchodzi również drabinka.
 4. Intex Basen Stelażowy 450X220Cm 28273
  Intex Basen Stelażowy 450X220Cm 28273
  Sprawdź aktualną cenę

  Ogrodowy basen stelażowy wykonany w całości z wytrzymałego materiału winylowego. Posiada stabilny i żywotny metalowy stelaż, a jego rozłożenie nie zajmuje więcej niż pół godziny. Jest dokładnie opisany w załączonej instrukcji obsługi. Dodatkowo misa basenu wyposażona jest w otwory na pompę basenową razem z zatyczkami. Pojemność tego modelu wynosi 7127 l. Zaleca się go wypełnić wodę w około 90%.
 5. Bestway stelażowy 366cm 56418
  Bestway stelażowy 366cm 56418
  Sprawdź aktualną cenę
  Okrągły basen stelażowy o pojemności ponad 9100 litrów z pompą filtrującą. Wykonany jest z wytrzymałego materiału PVC odpornego na chlor i różnego rodzaju warunki pogodowe. Całość znajduje się na łatwym w montażu i stabilnym stelażu odpornym na korozję. W skład zestawu wchodzi dodatkowo drabinka pozwalająca dzieciom na szybkie wchodzenie i wychodzenie z wody. Poziom wody w basenie uzupełnia się za pomocą standardowego węża, na który zakłada się odpowiedni zawór. Na produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.

Jaki basen ogrodowy kupić?

Kąpiel w przydomowym basenie to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, przede wszystkim w okresie letnim. Jest to nie lada atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla osób dorosłych. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Czym warto się w  tym przypadku kierować?

 • Wymiary – baseny stelażowe miewają dość zróżnicowane wymiary. Zakupić można zarówno modele bardzo małe, jak i ogromne, odpowiednie dla kilkunastu osób. Warto przed zakupem sprawdzić, ile faktycznie miejsca na basen w ogrodzie można przeznaczyć.
 • Kształt – nie mniejsze znaczenie niż wymiary ma kształt basenu. Do wyboru są modele okrągłe, prostokątne czy kwadratowe. Tutaj także warto wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca.
 • Głębokość – to kwestia bardzo istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i funkcjonalności danego basenu. W modelach głębokich pływanie jest o wiele wygodniejsze, zwłaszcza dla osób dorosłych. Jednak wchodzenie do takiego basenu bywa trudne, a koszty jego utrzymania są większe. Im więcej wody, tym wyższe są koszty napełniania basenu, a także chlorowania czy filtrowania samej wody.
 • Typ konstrukcji stelażowej – do wyboru są baseny w wersji lekkiej, gdzie konstrukcja posiada stelaż wsuwany do tuneli na tkaninie oraz panelowej – konstrukcja sztywna, która obudowana jest panelami imitującymi drewno bądź samym drewnem. Te drugie uważane są za bardziej wytrzymałe.
 • Wyposażenie dodatkowe – coraz częściej wysokiej jakości baseny stelażowe są sprzedawane w komplecie z pompą filtrującą oraz akcesoriami potrzebnymi do montażu. Czasem w skład kompletu wchodzą dodatkowo filtry, maty pod basen, pokrywy, metalowe drabinki itd. Są to wbrew pozorom elementy bardzo potrzebne. Pokrywa chroni powierzchnię wody przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Drabinka umożliwia z kolei wygodne wchodzenie i wychodzenie z basenu. To podstawa, gdy do czynienia ma się z modelem dość wysokim, a więc o wysokości minimum 80 cm.

Czy warto kupić stelażowy basen ogrodowy?

Baseny ogrodowe są doskonałym rozwiązaniem w letnie, upalne dni. Co więcej korzystać z nich mogą nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni model np. basen stelażowy. Tego typu baseny są większe niż klasyczne modele dmuchane czy rozporowe. Pomieścić więc mogą nawet kilka czy kilkanaście osób. Są przy tym bardzo wytrzymałe i stabilne. Wymagają jedynie nieco wolnej przestrzeni w ogrodzie do ich rozłożenia.

Z założenia baseny stelażowe wyposażone są w ścianki usztywnione metalową konstrukcją, a więc tzw. stelażem. Nie oznacza to jednak, że są  mało estetyczne pod względem wizualnym. Jest wręcz przeciwnie – coraz więcej modeli dostępnych na rynku posiada efektowne wykończenia np. imitujące naturalne drewno czy rattan.

Baseny stelażowe są dość głębokie i duże, co pozwala na komfortowe pływanie czy nurkowanie. Dzięki metalowym drabinkom wchodzenie i wychodzenie z wody nie jest jednak trudne, także dla dzieci. Są także łatwe w montażu. Na ogół można je rozłożyć bez większego problemu nawet w ciągu 30 minut.

Popularni producenci basenów ogrodowych

Sklepy z basenami ogrodowymi warte uwagi