Uchwyt na telefon do samochodu to gadżet ułatwiający korzystanie z telefonu w samochodzie. Powinien zapewniać bezpieczeństwo jego użytkowania i jednocześnie zapewniać komfortowy dostęp do smartfonu, który w aucie służy jako nawigacja, narzędzie do odtwarzania ulubionej muzyki czy po prostu wykorzystywany jest do odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych. Wybór uchwytu pod względem sposobu montażu czy estetyki to kwestia indywidualnych upodobań kierowcy.

Ranking uchwytów na telefon do samochodu

 1. Uchwyt na telefon Xblitz G650 Pro

  Uchwyt na telefon Xblitz G650 Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym zbliżeniowym technologią QI Xblitz G650. To sprzęt wygodny w montażu, prosty w obsłudze i niezwykle funkcjonalny. Proces ładowania w tym przypadku odbywa się poprzez umieszczenie telefonu w uchwycie ładowarki. Podstawa jest regulowana, co pozwala na dopasowanie urządzenia do każdego modelu smartfonu. Ramię ładowarki zamontować można na różnych powierzchniach. O stanie naładowania telefonu informuje dioda LED.

 2. Uchwyt Navitel SH1000 Pro

  Uchwyt Navitel SH1000 Pro
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny uchwyt na telefon z ładowaniem bezprzewodowym. Ładuje urządzenia w oparciu o standard Q1 do 15W i pozwala w krótkim czasie na pełne naładowanie baterii telefonu. Sprzęt jest kompatybilny z większością urządzeń na rynku o szerokości od 52 do 82 mm. Automatycznie rozpoznaje telefon i dostosowuje się do jego szerokości. Uchwyt umieścić można na kratce nawiewu w aucie za pomocą dołączonego do zestawu klipsa. W skład opakowania wchodzą też kabel USB i nakrętka do uchwytu.

 3. Samsung Vehicle Dock EE-V200S Czarny

  Samsung Vehicle Dock EE-V200S Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny uchwyt do samochodu zapewniający łatwy dostęp do mobilnych urządzeń marki Samsung o przekątnej od 4 do 5,7 cali. Skutecznie zabezpiecza urządzenia w czasie długich podróży samochodem. Uchwyt przymocować można do deski rozdzielczej lub szyby i dopasować odpowiedni dla siebie kąt ustawienia. Za sprawą dedykowanych aplikacji funkcje nawigacji satelitarnej GPS są zoptymalizowane.

 4. Uchwyt na telefon Baseus Gravity Car Mount Black

  Uchwyt na telefon Baseus Gravity Car Mount Black
  Sprawdź aktualną cenę

  Grawitacyjny uchwyt na telefon do samochodu z bezprzewodową ładowarką Qi. Montowany jest na kratce wentylacyjnej i posiada diodę LED. Jest to model kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu od 4 o 6,5 cala. W skład zestawu wchodzi kabel USB/micro USB. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy odłożyć na niego smartfon, a szczęki zamykają się samoistnie, ściskając telefon. Całość wykonana jest z materiałów wysokiej jakości – PC i TPE.

 5. Uchwyt Baseus Magnetyczny Uniwersalny 360 Na Taśmie Srebrny

  Uchwyt Baseus Magnetyczny Uniwersalny 360 Na Taśmie Srebrny
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie magnetyczny uchwyt na telefon do samochodu. Wykonany jest z PC, ABS i aluminium. Zamontować go można na każdej płaskiej powierzchni. Utrzymany jest w eleganckiej, srebrnej kolorystyce. Sprawdza się w przypadku każdego telefony z metalową płytką bądź odpowiednim etui. W skład zestawu poza samym uchwytem wchodzą dwie metalowe płytki w różnych rozmiarach i dwustronna taśma klejąca. Uchwyt można regulować, w tym obracać o 360 stopni.

Jaki uchwyt na telefon kupić do samochodu?

Uchwyt na telefon to nieodłączny element wyposażenia wielu samochodów. Przydaje się, gdy smartfon służy jako nawigacja lub wykorzystywany jest do nawiązywania i odbierania połączeń w czasie jazdy autem. Jaki sprzęt wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie uchwytu na telefon do samochodu?

 • Sposób montażu – to podstawowy parametr, który trzeba mieć na uwadze. Nie każdemu podoba się bowiem montaż na szybie, który jest najpopularniejszy i najwygodniejszy w obsłudze. Z czasem jednak taki uchwyt może się obluzowywać. Z drugiej strony jest stabilny. Inną opcją są modele montowane na kratce, które szybciej się łamią, bo nie wytrzymują czasem obciążenia smartfonu. Pogarszać mogą też wentylację w aucie. Innym rozwiązaniem są uchwyty magnetyczne na kabinę. Można je zamontować w dowolnym miejscu, nawet przy siedzeniu pasażera. Najmniej popularne są maty antypoślizgowe, których mocowanie pozostawia sporo do życzenia.
 • Materiał – od zastosowanego materiału zależy jakość wykonania uchwytu na telefon. Najtańsze modele produkowane są z kiepskiej jakości plastiku, co w przypadku cięższych telefonów nie sprawdza się zbyt dobrze.
 • Uniwersalność – wybrany uchwyt musi pasować oczywiście do posiadanego modelu telefonu. Wiele osób decyduje się na zakup sprzętu dedykowanego do danej marki. Jednak w przypadku zakupu nowego smartfona może się on okazać nieprzydatny. Warto więc postawić na uchwyt uniwersalny z możliwością regulacji.
 • Możliwość ładowania telefonu – ciekawym rozwiązaniem są niewątpliwie uchwyty na telefon, które w tym samym czasie dają możliwość ładowania urządzenia. To rozwiązanie bardzo wygodne, chociaż takie uchwyty są nieco droższe niż modele najprostsze. Obecnie cieszą się dużą popularnością.
 • Możliwość regulacji – w praktyce uchwyty z opcją regulacji są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Wiele modeli dostępnych obecnie na rynku można na przykład obracać o 360 stopni, dostosowując je w ten sposób do własnych potrzeb.

Czy warto kupić samochodowy uchwyt do telefonu?

Uchwyt na telefon do samochodu to gadżet, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym zresztą dziwnego. Uchwyt nie przyda się tylko tym osobom, które autem jeżdżą rzadko i pokonują krótkie dystanse. Inaczej jest w przypadku kierowców, którzy za kółkiem spędzają sporo czasu np. z uwagi na wykonywany na co dzień zawód. Wówczas dzięki uchwytowi na smartfon można w czasie jazdy samochodem prowadzić rozmowy telefoniczne. To rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa. Zresztą warto pamiętać o tym, że trzymanie telefonu w dłoni w czasie jazdy autem jest karane mandatem i punktami karnymi.

Warto więc zainwestować w uchwyt do telefonu. W tym przypadku liczy się jakość wykonania. Droższe uchwyty są na ogół bardziej wytrzymałe i niezawodne. Wykorzystywać je można przez długi czas. Najlepiej zakupić model uniwersalny z możliwością regulacji, który sprawdzi się przy różnych modelach smartfonów. Wówczas zmieniając telefon na inny, nie trzeba za każdym razem kupować od razu nowego uchwytu samochodowego.

Popularni producenci uchwytów na telefon do samochodu

Sklepy warte uwagi