Wentylator biurkowy to wentylator w mniejszej wersji, stawiany na ogół na biurku. Jest to świetny wybór, które każdego dnia wiele godzin spędzają przy komputerze. Wentylatory są nieocenione w letnie upalne dni, gdy w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji. Ustawione na biurku chłodzą osobę przy nim siedzącą oraz inne, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Wentylatory biurkowe wyróżniają się kompaktową budową. Są mniejsze niż standardowe wentylatory stojące.

Ranking wentylatorów biurkowych

 1. Wentylator biurkowy Sencor SFE 4040SL

  Wentylator biurkowy Sencor SFE 4040SL
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielkich rozmiarów wentylator biurkowy z chromowanym wykonaniem. To model z unikatowym kształtem łopatek, które zapewniają dużą wydajność i cichą pracę. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Ma średnicę 40 cm i oferuje automatyczny obrót w poziomie pod kątem 90 stopni. Ma regulowany kąt nachylenia i 3 prędkości pracy. Atutem wentylatora jest zabezpieczenie przed przegrzaniem i stabilna, gumowa podstawa.

 2. Wentylator Xiaomi Solove F5 White

  Wentylator Xiaomi Solove F5 White
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo cichy wentylator biurkowy, który świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. To urządzenie bardzo proste w obsłudze, które wyróżnia się solidną konstrukcją. Można je błyskawicznie naładować za pomocą kabla USB. Wentylator oferuje 60-stopniowy kąt obrotu i 27-kątowy kąt poruszania się góra/dół. Posiada bezszczotkowy silnik z rdzeniem miedzianym. Utrzymany jest w uniwersalnej, białej kolorystyce.

 3. Sencor SFE 4037WH

  Sencor SFE 4037WH
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w stonowanej, białej kolorystyce wentylator biurkowy wysokiej jakości z zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Posiada trzy prędkości pracy oraz funkcję oscylacji w zakresie 90 stopni. Na uwagę zasługują także metalowa kratka ochronna oraz antypoślizgowa podstawa. Wentylator stołowy o mocy 50W świetnie sprawdzi się w niejednym domu czy biurze. To dobra propozycja dla tych osób, które każdego dnia spędzają wiele godzin przed ekranem komputera np. pracując.

 4. Wentylator biurkowy MPM MWP-16/C

  Wentylator biurkowy MPM MWP-16/C
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny wentylator biurkowy w kolorze czarnym. Pozwala ochłodzić się nawet w najbardziej upalne dni. Posiada trzystopniową regulację prędkości, co pozwala na dopasowanie nawiewu do swoich potrzeb i oczekiwań. Nachylenie czaszy urządzenia jest regulowane. Dlatego strumień powietrza można skierować w określonym kierunku. Ciekawym rozwiązaniem jest antypoślizgowa podstawa, która zapewnia wentylatorowi odpowiednią stabilność. Urządzenie posiada moc na poziomie 40W.

 5. Wentylator Adler AD 7303

  Wentylator Adler AD 7303
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wydajny wentylator biurkowy z mocą 70W. Pozwala ochłodzić pomieszczenie w gorące dni. Ma stabilną podstawę, a więc ustawić go można również na niezbyt równej powierzchni. Za sprawą obrotowej głowicy, skutecznie schładza większy obszar. Dodatkowo urządzenie posiada regulację kąta nachylenia, co pozwala na pionową zmianę kierunku nadmuchu. To wentylator o średnicy 30 cm z trzema prędkościami pracy. Nie generuje dużego hałasu w czasie użytkowania – maksymalnie 52 dB.

Jaki wentylator biurkowy kupić?

Wentylator biurkowy wykorzystywany jest na ogół tam, gdzie nie ma miejsca na wentylator standardowych rozmiarów. To świetne rozwiązanie w wielu biurach i mieszkaniach. Często na zakup takiego urządzenia decydują się osoby pracujące na co dzień przy komputerze. Czym kierować się przy wyborze wentylatora biurkowego?

 • Funkcjonalność – panuje błędne przekonanie, że wentylatory biurkowe są mało wytrzymałe i niezbyt wydajne. Nie jest to prawda. Nowoczesne urządzenia biurkowe posiadają na ogół stabilną, niekiedy gumową podstawę. Dzięki temu nie ma ryzyka ich wywrócenia się. Niektóre modele można nawet zamontować na ścianie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, o ile wiatrak ma się znaleźć w danym pomieszczeniu na stałe.
 • Moc – wydajność jest w tym przypadku bardzo istotna. Dobrej klasy wentylatory biurkowe skutecznie chłodzą naprawdę sporą przestrzeń. Jednak moc nie zawsze przekłada się na wydajność. Są bowiem urządzenia o stosunkowo niewielkiej mocy, a jednocześnie bardzo dużej wydajności. Generalnie wentylatory biurkowe mają moc na poziomie kilkudziesięciu watów.
 • Hałas –  wentylatory biurkowe bardzo często wykorzystywane są w biurach. Dlatego tak duże znaczenie ma hałas przez nie generowany. Nikt nie chce, aby hałas przeszkadzał mu w pracy czy porozumiewaniu się z innymi osobami. Co ciekawe, nie zawsze niewielkie wymiary idą w parze z cichą pracą.
 • Wygląd – jest to istotne, bo wentylator stoi na ogół na biurku i jest dobrze widoczny. Powinien więc stanowić wizualne dopełnienie całego wnętrza. Od jakiegoś czasu producenci wentylatorów biorą pod uwagę także dzieci i wypuszczają na rynek urządzenia kolorowe lub o ciekawe formie.
 • Regulacja prędkości – to funkcja bardzo przydatna, bo pozwala ustawić prędkość pracy urządzenia odpowiednio do własnych potrzeb i natężenia upału. Przydatna jest też możliwość obrotu głowicy z wirnikiem, chociaż generalnie wentylatory biurkowe można łatwo ustawić w dowolny sposób.

Czy warto kupić wentylator biurkowy?

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wentylator biurkowy w 100% nie jest w stanie zastąpić wentylatora  podłogowego. Jest to bowiem urządzenie o mniejszej mocy, mniejsze rozmiarowo i mniej wydajne. Jednak na pewno jest to urządzenie praktyczne i przydatne, zwłaszcza gdy z różnych względów nie można sobie pozwolić na zakup wentylatora standardowego.

Nawet niewielki wentylator biurkowy przynosi ulgę w letnie dni. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które sporo czasu spędzają przed ekranem komputera. Są to urządzenia proste w obsłudze i niedrogie. Z uwagi na kompaktowe rozmiary można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Wybór na rynku w tym przypadku jest coraz większy. Wentylator biurkowy w okresie letnim zakupić można często nawet w dyskoncie. Przy zakupie spore znaczenia ma moc urządzenia oraz jego wydajność. Warto też zwrócić uwagę na hałas, który generuje włączony wentylator. Urządzenie nie może być zbyt głośne i utrudniać pracy. Na samym końcu jest kwestia designu. Na szczęście nowoczesne wentylatory biurkowe to coraz częściej sprzęty efektowne wizualnie i ładnie się prezentujące.

Popularni producenci wentylatorów biurkowych

Sklepy warte uwagi