Wyciskarka wolnoobrotowa to w zasadzie zaawansowany rodzaj prasy. Zbudowana jest z komory wyciskania i ślimaka, który wolno się obraca i za sprawą siły nacisku wyciska z owoców i warzyw sok. Wyciskarki wolnoobrotowej nie należy utożsamiać z sokowirówką, gdyż są to urządzenia o odmiennej zasadzie działania. Wyciskarka bardzo dokładnie wyciska sok, nie pozbawiając go przy tym cennych witamin oraz różnego rodzaju składników odżywczych.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

 1. Wyciskarka wolnoobrotowa KUVINGS EVO820 PLus
  Wyciskarka wolnoobrotowa KUVINGS EVO820 PLus
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości wyciskarka wolnoobrotowa z zestawem sitek deserowych do sorbetów u musów. Pozwala na wygodne i szybkie przygotowanie także koktajli różnego rodzaju, smooothie czy hummusu i masła orzechowego. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałych materiałów pozbawionych szkodliwego BPA. Są tritan i ultem. Sprawne działanie zapewnia bezszczotkowy silnik 240W.
 2. Wyciskarka Philips Viva Collection HR1888/80
  Wyciskarka Philips Viva Collection HR1888/80
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna wyciskarka wolnoobrotowa, która jest w stanie uzyskać nawet 80% zawartości owoców. Dzięki szerokiemu otworowi wlotowego nie potrzebne jest w tym przypadku obieranie czy krojenie produktów na mniejsze elementy. Urządzenie radzi sobie doskonale także  z orzechami i bakaliami. Jest to model bardzo cichy, który nie jest wbrew pozorom trudny do utrzymania w czystości. Aby opłukać podstawowe elementy wystarczy zaledwie 90 sekund.
 3. Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infiny Juice ZC255B38
  Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infiny Juice ZC255B38
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna wyciskarka wolnoobrotowa z dwoma dzbankami. Jeden przeznaczony jest na sok, a drugi na wyciśnięty miąższ. Nowoczesna technologia Infiny Juice pozwala na uzyskanie nawet 2 razy więcej soku niż w przypadku tradycyjnej sokowirówki. Urządzenie pracuje bardzo cicho i jest łatwe w obsłudze. Nie ma też większego problemu z utrzymaniem go w należytej czystości. Posiada ponadto specjalny system zabezpieczający przed kapaniem.
 4. Wyciskarka Amica JSM4012
  Wyciskarka Amica JSM4012
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonana ze stali nierdzewnej wyciskarka wolnoobrotowa. To urządzenie łatwe do utrzymania w czystości i bardzo funkcjonalne. Posiada blokadę kapania, wygodną szczoteczkę do czyszczenia, dwie prędkości pracy, wysokiej jakości popychacz i nóżki antypoślizgowe odpowiedzialne za zapewnienie wyciskarce stabilności. Dołączony do zestawu pojemnik na sok ma pojemność 1 litra.
 5. Wyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP1300B
  Wyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP1300B
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo cicha wyciskarka wolnoobrotowa, która pozwala na przygotowywanie smacznych i zdrowych soków pełnych witamin. Urządzenie posiada sita o dwóch różnych rozmiarach dziur. Dzięki temu można przygotować nie tylko sok, ale i smoothie. Produkt wyposażony jest w cichy silnik. Model ten pracuje przy bardzo wolnej prędkości wyciskania. Jest także estetycznie wykonany.
 6. Wyciskarka Eldom PJ400
  Wyciskarka Eldom PJ400
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna wyciskarka wolnoobrotowa, która nie tnie i nie ściera produktów za pomocą ostrzy, ale powoli je zgniata i miażdży, a następnie przeciska przez sito. Dzięki temu soki są pełne witamin i minerałów. Ich cechą charakterystyczną jest niższa klarowność. Produkt ten jest niemal bezgłośny. Nie sprawia problemów w obsłudze i konserwacji. Wystarczy po zakończonej pracy delikatnie go przepłukać. Całość jest bardzo estetycznie wykonana.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?

Wyciskarki wolnoobrotowe cieszą się coraz większą popularnością.  Pozwalają bowiem na szybkie przygotowywanie zdrowych i smacznych soków, koktajli, smoothie czy nawet lodów. Jak jednak wybrać urządzenie odpowiednie dla siebie? Na co w szczególności zwrócić uwagę?

 • Rodzaj – wyróżnia się tutaj wyciskarki wolnoobrotowe poziome i pionowe. Jeszcze do niedawna większą popularnością cieszyły się te pierwsze. Są to modele prostsze o większej funkcjonalności, bo wiele z nich może jednocześnie pełnić np. funkcję maszynki do mielenie mięsa. Wyciskarki pionowe są mniejsze, cichsze i szybsze. Pod względem jakości przygotowywanego soku nie ustępują modelom poziomym.
 • Moc – im jest większa, tym lepiej. Wówczas można bowiem szybciej przygotować sok nawet z twardych warzyw i owoców. Modele o małej mocy nie radzą sobie z gruszkami czy marchewkami. Wyciskarki o mocy około 100W stosowane są jedynie w przypadku owoców miękkich. Urządzenia o mocy wyższej są bardziej funkcjonalne.
 • Regulacja – nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe posiadają specjalne mechanizmy regulacyjne. Dzięki nim można dostosować moc czy prędkość obrotową do wykorzystywanych produktów spożywczych.
 • Wielkość – to w przypadku małych kuchni parametr bardzo istotny. Wyciskarki pionowe są o wiele mniejsze niż poziome.
 • Odpływ soku – wiele wyciskarek posiada wbudowany pojemnik na sok. W przypadku innych sok trzeba tłoczyć do innego naczynia.
 • Funkcje – ciekawą funkcją dodatkową jest np. tryb samoczyszczenia. Po jego włączeniu, do urządzenia wlewa się wodę, która szybko przepłukuje najważniejsze elementy. Inne dodatkowe funkcjonalności to m.in. automatyczne odprowadzanie miąższu, regulacja gęstości soku, blokada kapania czy gumowe nóżki antypoślizgowe. Niektóre wyciskarki dodatkowo wyposażone są w końcówki do kręcenia makaronu, produkcji lodów, wyciskania oleju czy mielenia kawy bądź mięsa. Są to urządzenia bardzo funkcjonalne.

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. Coraz więcej osób przykłada uwagę do swojej codziennej diety i zdrowia. Picie świeżo wyciskanych soków, smoothie czy koktajli warzywno-owocowych jest jak najbardziej wskazane. W przeciwieństwie do sokowirówek wyciskarki produkują soki pełne witamin i minerałów. Wynika to z zastosowania nie ostrzy, ale specjalnych ślimaków, które powoli tłoczą produkty spożywcze. Tym samym nie są one podgrzewane i pozbawiane cennych składników odżywczych.

Wyciskarki są urządzeniami prostymi w obsłudze, które pozwalają na wykonanie soku czy koktajlu w zaledwie kilka chwil. Wbrew pozorom nie są przy tym bardzo czasochłonne jeśli mowa o utrzymaniu w czystości. Wystarczy opłukać wyjmowane elementy pod bieżącą wodą i gotowe.

Nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe są zresztą urządzeniami wielofunkcyjnymi, które pozwalają niekiedy także na przygotowanie lodów, sorbetów czy zmielenie kawy. Wszystko to za sprawą specjalnych nakładek, które wchodzą w skład zestawu.

Popularni producenci wyciskarek wolnoobrotowych

Sklepy z wyciskarkami wolnoobrotowymi warte uwagi