Karbownica do włosów to urządzenie, które nadaje fryzurze bujności. Dzięki niemu włosy stają się gęste i pokręcone, co przywodzi nieco na myśl fryzury popularne w latach 80. XX wieku. Kluczowym elementem każdej karbownicy, podobnie jak w przypadku prostownicy do włosów, jest płyta grzewcza. Pozwala ona uzyskać wygląd dziewczęcy, raczej niewinny. W tym przypadku loki są mniejsze i bardziej niezobowiązujące niż ma to miejsce przy stosowaniu klasycznych lokówek.

Ranking karbownic do włosów

 1. Karbownica do włosów BaByliss BAB2658EPCE
  Karbownica do włosów BaByliss BAB2658EPCE
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna karbownica do włosów zapewniająca długotrwałe efekty stylizacji. Dodatkowo włosy przez cały czas pozostają gładkie i błyszczące. Urządzenie posiada samoregulującą grzałkę Advanced Heat Management, która kontroluje temperaturę. Płytki mają z kolei równomierny rozkład  ciepła. Sprawdzają się w przypadku włosów dowolnej długości. Na bezpieczeństwo użytkowania karbownicy wpływa dodatkowo specjalny system blokujący.
 2. Karbownica Remington Ceramic Crimp 220 S3580
  Karbownica Remington Ceramic Crimp 220 S3580
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości karbownica do włosów z ceramiczną powłoką turmalinową, która zapewnia idealne przesuwanie po włosach i jest antystatyczna. Dodatkowo pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła, zmniejszając liczbę ewentualnych zahaczeń. Umożliwia tworzenie fryzur ładnie wyglądających i efektownych. Urządzenie do pełnego nagrzania się potrzebuje zaledwie 30 sekund. Za pomocą pokrętła zmiany temperatury można łatwo ustawić odpowiedni jej poziom. Dodatkowo karbownica posiada matę odporną na ciepło. Sama wyłącza się po 60 minutach.
 3. Karbownica do włosów Valera Wave Master 647.03
  Karbownica do włosów Valera Wave Master 647.03
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna karbownica do włosów za ośmiostopniową regulacją temperatury i nowoczesnym, cyfrowym wyświetlaczem. Zakres temperaturowy w tym przypadku to 140-210 stopni Celsjusza. Tym samym można łatwo dobrać poziom ciepła do włosów. Za sprawą technologii PTC System urządzenie utrzymuje stałą temperaturę. Dodatkowo posiada funkcję jonizacji Ionic Care i Colour Care. Włosy w czasie modelowania nie elektryzują się, a przy tym nie tracą swojego koloru. Karbownica posiada również blokadę zamykania.
 4. Karbownica do włosów BaByliss BAB2151E
  Karbownica do włosów BaByliss BAB2151E
  Sprawdź aktualną cenę
  Klasyczna karbownica do włosów o efektownym designie i wysokiej funkcjonalności. Dzięki niewielkim wymiarom doskonale mieści się nawet w damskiej torebce. Pozwala na modelowanie włosów w zasadzie w każdych warunkach. Za sprawą płytek karbujących o szerokości 13 mm o powłoce ceramicznej skutecznie zwiększa objętość fryzury. Szybko nagrzewa się do temperatury nawet 200 stopni Celsjusza. Posiada specjalne antypoślizgowe uchwyty, które pozwalają na jej pewne trzymanie.
 5. Karbownica do włosów SATURN STHC0306
  Karbownica do włosów SATURN STHC0306
  Sprawdź aktualną cenę
  Efektowna pod względem wizualnym karbownica do włosów z ceramicznymi, wymiennymi płytkami. Bardzo szybko się nagrzewa, a przy tym cechuje się niskim stopniem zużycia energii elektrycznej. Na uwagę zasługuje również obrotowy przewód zasilający, który w czasie użytkowania urządzenia nie pląta się. Karbownica doskonale nadaje się do codziennego modelowania włosów różnego rodzaju.

Jaką karbownicę do włosów kupić?

Karbownica do włosów to urządzenie, które pod względem wizualnym przypomina prostownicę. Różni się od niej bowiem tylko rodzajem zastosowanych płytek. Sprawia, że włosy stają się pofalowane i bardziej puszyste. Czym jednak należy kierować się przy zakupie karbownicy?

 • Moc – mieści się na ogół w zakresie od 15 do 150W. Od mocy zależy oczywiście szybkość nagrzewania się płytek. Jednak nie zawsze wysoka moc jest dobrym rozwiązaniem. W warunkach domowych najlepiej sprawdzają się modele o średniej mocy, które nie niszczą zbyt mocno włosów.
 • Regulacja temperatury – dobrej jakości karbownice pozwalają na regulację temperatury. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Temperaturę karbownicy trzeba bowiem dostosować do swoich potrzeb i rodzaju posiadanych włosów. Niektóre urządzenia  oferują manualne ustawienie temperatury. Inne z kolei samodzielnie dostosowują temperaturę do włosów. Karbownice mogą mieć też również różny zakres temperaturowy.
 • Rodzaj płytek – to parametr, który ma spore znaczenie. Płytki bowiem bezpośrednio kontaktują się z włosami. Najpopularniejsze są płytki ceramiczne i lustrzane. Nagrzewają się one równomierne i są delikatne dla włosów. Tańsze karbownice posiadają niekiedy płytki teflonowe i tytanowe. Nie nagrzewają się one już tak równomiernie i mogą niszczyć strukturę włosów. Ciekawym rozwiązaniem są także płytki z turmalin, które zapobiegają zjawisku elektryzowania się włosów.
 • Szerokość płytek – szersze płytki, modelują włosy szybciej. Warto jednak w tym przypadku wziąć pod uwagę swoje włosy i ich rodzaj. Do karbowania włosów krótkich lepszym wyborem mogą okazać się bowiem urządzenia z wąskimi płytkami.
 • Obudowa – powinna ona gwarantować wygodę użytkowania karbownicy. To urządzenie, które musi być poręczne i posiadać odpowiednią termoizolację. Dobrym rozwiązaniem są modele z powierzchnią antypoślizgową.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne karbownice coraz częściej posiadają wyświetlacz cyfrowy informując o temperaturze pracy. Z kolei dzięki funkcji jonizacji, włosy nie elektryzują się.

Czy warto kupić karbownicę do włosów?

Karbownica to urządzenie służące do stylizacji włosów, podobnie jak suszarka, lokówka czy prostownica. Tworzy na nich delikatne fale oraz załamania. Pozwala na wykonanie ciekawej fryzury na różnego rodzaju włosach. Włosy karbowane prezentują się naprawdę efektownie, i to zarówno rozpuszczone, jak i spięte. Można z nich stworzyć duży kok, ale równie dobrze wyglądają rozpuszczone na ramionach. Aby nadać im dodatkowo blasku, można je potraktować również specjalnym preparatem nabłyszczającym.

Karbownice to urządzenia mniej popularne niż wspomniane już lokówki i prostownice. Tymczasem pozwalają na wykonanie ciekawych i nietuzinkowych fryzur. Zwłaszcza, że karbowane włosy popularne w latach 80. ubiegłego wieku wracają zdecydowanie do łask. Nowoczesne karbownice są urządzeniami, które szybko się nagrzewają i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Niektóre modele zabrać można ze sobą nawet w torebce do pracy. Są proste w obsłudze, a jednocześnie wcale nie niszczą włosów.

Popularni producenci karbownic do włosów

Sklepy z karbownicami warte uwagi