Automatyczny ekspres do kawy to urządzenie, które pozwala na szybkie i bezproblemowe przygotowanie idealnej kawy – espresso czy napojów mlecznych na jego bazie. Ekspresy automatyczne są urządzeniami prostymi w obsłudze. W większości przypadków wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy. Niektóre, bardziej rozbudowane modele posiadają wbudowany młynek, programator czasowy czy dysze do spieniania mleka.

Ranking automatycznych ekspresów do kawy

 1. Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW

  Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny ekspres automatyczny do kawy o efektownym designie. To urządzenie proste w obsłudze, które jednocześnie przygotować może dwie filiżanki kawy. Posiada funkcję autoMilk Clean, a więc automatyczne czyszczenie spieniacza po zaparzeniu kawy mlecznej. Model ten wyposażony jest w funkcjonalny młynek ceramiczny ceramDrive. Inteligentny system sensoFlow pozwala na parzenie kawy w odpowiedniej temperaturze. Aby utrzymać ekstra mocną kawę wystarczy wykorzystać funkcję aromaDouble Shot.

 2. Automatyczny ekspres do kawy De’Longhi ECAM 350.55.B

  Automatyczny ekspres do kawy De'Longhi ECAM 350.55.B
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny automatyczny ekspres do kawy renomowanego, włoskiego producenta. To idealne rozwiązanie dla miłośników dobrej kawy we włoskim stylu. Urządzenie przygotowuje wiele rodzajów kaw i napojów na bazie kawy i mleka. Można je przy tym dopasować do swoich potrzeb za sprawą funkcji Moja Kawa. Model oferuje 10 przepisów na doskonałą kawę. Jest to urządzenie proste w obsłudze za sprawą intuicyjnego wyświetlacza ledowego.

 3. Ekspres do kawy Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851

  Ekspres do kawy Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości automatyczny ekspres do kawy do użytku domowego i firmowego. Wyróżnia się efektownym designem oraz sporą pojemnością. Posiada duży wyświetlacz i nie sprawia większych problemów w obsłudze. Wyposażone jest w ceramiczny młynek. Ciekawym rozwiązaniem jest także wyjmowany moduł zaparzający. Moduł pannarello pozwala na przygotowywanie napojów na bazie mleka i kawy. Model ten jest prosty w obsłudze. To zasługa intuicyjnego wyświetlacza.

 4. Automatyczny ekspres do kawy Philips 3200 LatteGo Premium EP3241/50

  Automatyczny ekspres do kawy Philips 3200 LatteGo Premium EP3241/50

  Sprawdź aktualną cenę
  Prosty w obsłudze automatyczny ekspres do kawy z dotykowym panelem sterowania. Dzięki funkcji Moja Kawa można dopasować ilość kawy i mleka odpowiednio do swoich potrzeb. Do wyboru są trzy różne ustawienia. System Aroma Extract zapewnia równowagę między temperaturą parzenia oraz ekstrakcją aromatu. Urządzenie wykorzystuje wytrzymałe ceramiczne młynki oferujące do wyboru 12 grubości mielenia ziaren. Filtr AquaClean usuwa z wody wapń i zapobiega osadzaniu się w ekspresie kamienia.

 5. Ekspres do kawy KRUPS Evidence EA8901

  Ekspres do kawy KRUPS Evidence EA8901
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny automatyczny ekspres do kawy, który jednocześnie przygotowuje nawet dwie filiżanki aromatycznego naparu. Urządzenie wyposażone jest w funkcjonalny wyświetlacz OLED, co czyni je bardzo prostym w obsłudze. Na uwagę zasługuje również nowoczesne wykończenie ekspresu, który doskonale prezentuje się w każdej kuchni. Oferuje aż 15 automatycznych programów do wyboru. Również i utrzymanie ekspresu w czystości nie jest zbyt czasochłonne. To zasługa automatycznego cyklu płukania dyszy spieniającej mleko.

Jaki automatyczny ekspres do kawy kupić?

Automatyczne ekspresy do kawy cieszą się coraz większą popularnością. Nie brakuje bowiem miłośników świeżej, aromatycznej kawy. Jakie urządzenie wybrać jednak do swojego domu czy mieszkania? Na co w tym przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 • Rodzaj kawy – dobrze jest sprawdzić czy dany ekspres poza młynkiem (najlepiej, gdy jest to młynek ceramiczny) pozwala na wykorzystywanie kawy już zmielonej. Niektóre modele oferują regulację, dzięki czemu dopasować można smak kawy do swoich preferencji.
 • Ciśnienie – w przypadku ekspresów automatycznych ciśnienie powinno wynosić minimum 12 barów. Od tego zależy w dużej mierze szybkość przygotowywania kawy oraz jej smak i aromat.
 • Spienianie mleka – do wyboru są ekspresy automatyczne z dyszą do spieniania mleka lub posiadające wbudowany pojemnik na mleko. Te drugie rozwiązanie wiąże się z koniecznością częstszego czyszczenia ekspresu. Z drugiej strony w tym przypadku mleko jest lepiej spienione.
 • Pojemność zbiornika na wodę – to element wbrew pozorom bardzo istotny. Warto postawić na urządzenie z pojemnikiem na wodę o pojemności minimum 1,5 l. Woda w końcu wykorzystywana jest nie tylko do parzenia kawy, ale i spieniania mleka czy czyszczenia ekspresu po jego użyciu.
 • Programowanie temperatury napoju – nowsze, bardziej rozbudowane ekspresy pozwalają na wybranie temperatury przygotowywanego napoju. W ten sposób można zaparzyć kawę, która od razu będzie nadawać się do picia.
 • Możliwość programowania rodzaju kawy – niektóre automatyczne ekspresy do kawy oferują możliwość zaprogramowania kawy według swoich potrzeb, oczekiwań. Można poza tym zmienić proporcje pomiędzy mlekiem i kawą.
 • Napoje dodatkowe  – obecnie na rynku dostępne są ekspresy do kawy, które pozwalają na przygotowywanie różnego rodzaju napojów dodatkowych np. spienionego mleka. Przydatna okazuje się także funkcja podawania wrzącej wody, co pozwala na szybkie przygotowanie herbaty.

Sprawdź również:

Ranking przelewowych ekspresów do kawy

Ranking ekspresów kolbowych

Czy warto kupić automatyczny ekspres do kawy?

Automatyczny ekspres do kawy to doskonałe urządzenie dla każdego miłośnika aromatycznej, smacznej kawy. Popularność ekspresów tego typu wynika z pewnością z łatwości ich obsługi. Są to modele w zasadzie niezawodne i bezawaryjne. Aby przygotować kawę wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk i podłożyć kubek. Resztą zajmuje się ekspres.

Ekspresy automatyczne pozwalają na przygotowywanie wielu różnych rodzajów kaw. Jest to nie tylko espresso. Wiele modeli wyposażonych jest w dyszę do spieniania mleka bądź inny system spieniający. W ten sposób przygotować można także kawy mleczne np. latte czy cappuccino. Dodatkowo w wielu przypadkach ustawienia można dostosować odpowiednio do swoich potrzeb.

Co ciekawe, wbrew powszechnemu przekonaniu, ekspresy automatyczne wcale nie są trudne do utrzymania w czystości. Jednak i one wymagają regularnego czyszczenia. Posiadają specjalne wskaźniki, które informują, kiedy urządzenie należy wyczyścić czy odkamienić. Większość modeli posiada dodatkowo funkcję automatycznego czyszczenia. Dzięki temu fusy po kawie od razu trafiają do odpowiedniego pojemnika.

Popularni producenci automatycznych ekspresów do kawy

Sklepy warte uwagi