Zestaw garnków na indukcję to komplet  naczyń różnej wielkości, które mogą być stosowane do gotowania na płytach indukcyjnych. Wykonane są one ze specjalnych materiałów ferromagnetycznych, dzięki czemu indukcja jest w stanie je wykryć. Zestawy garnków na indukcję są oznaczone symbolem indukcji, a wiec zwojnicą. Taki symbol znajduje się na dnie naczyń lub na ich opakowaniu. Garnki na indukcję to na ogół garnki stalowe, które niekiedy pokryte są dodatkową powłoką np. ceramiczną lub emaliowaną.

Ranking zestawów garnków na indukcję

 1. Zestaw garnków na indukcję WMF 0760046380

  Zestaw garnków na indukcję WMF 0760046380
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny zestaw garnków na indukcję wykonanych z wysokiej klasy stali nierdzewnej Cromargan. Pokrywy wykończone są silikonem, co znacznie ułatwia gotowanie. Są one dodatkowo odporne na wysokie temperatury. Atutem naczyń są nienagrzewające się uchwyty. W skład kompletu wchodzą garnki o pojemności 2,5 l, 1,9 l, 3,9 l oraz 5,4 l z pokrywkami.

 2. Tescoma Komplet garnków ze stali nierdzewnej Ultima z pokrywkami 10 el 780610

  Tescoma Komplet garnków ze stali nierdzewnej Ultima z pokrywkami 10 el 780610
  Sprawdź aktualną cenę

  Składający się z 10 elementów zestaw garnków ze stali nierdzewnej na indukcję. Posiadają one wygodne uchwyty z tworzywa sztucznego wysokiej jakości i energooszczędne dno trójwarstwowe. Nadają się także do kuchenek gazowych czy elektrycznych. Na cały zestaw udzielana jest pięcioletnia gwarancja producenta. Naczynia można bez obaw myć w zmywarce.

 3. Gerlach zestaw garnków Superior 10 el

  Gerlach zestaw garnków Superior 10 el
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości zestaw garnków na indukcję. To naczynia z grubym, trójwarstwowym dnem, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Posiadają funkcję odcedzania, są więc bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyróżniają się nowoczesnym designem. Ciekawym rozwiązaniem jest skala, która ułatwia odmierzanie płynów. Na zestaw udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. W jego skład wchodzą garnki o pojemności 1,5l, 2,5l, 2,5l, 4l i 5l wraz z pokrywkami.

 4. Zestaw garnków na indukcję Tefal DUETTO 10-częściowy A705SC85

  Zestaw garnków na indukcję Tefal DUETTO 10-częściowy A705SC85
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancki zestaw garnków na indukcję, które wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Posiadają gruby spód kapsułowy, który jest odporny na odkształcenia. Na uwagę zasługuje ergonomiczny kształt rączek i dziurkowane wypustki w pokrywkach ułatwiające odlewanie wody. Garnki nadają się do użytkowania w piekarniku. Udzielana jest na nie 10-letnia gwarancja producenta.

 5. Ambition Urban Garnki 13 Elementów 68880

  Ambition Urban Garnki 13 Elementów 68880
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonane ze stali nierdzewnej 18/0 garnki na indukcję wyróżniające się nowoczesnym designem. Posiadają efektownie wykończone gałki i szklane pokrywki. Na uwagę zasługuje także grube dno, które równomiernie się rozgrzewa. Naczynia są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo praktyczne. Udzielana jest na nie dwuletnia gwarancja producenta. W skład zestawu wchodzą rondel 16 cm ze szklaną pokrywą, garnki 16 cm, 18cm, 24 cm ze szklaną pokrywą, wkład do gotowania na parze oraz dwie podkładki pod garnek.

 6. Kinghoff zestaw garnków kh-4448

  Kinghoff zestaw garnków kh-4448
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zestaw garnków na indukcję ze stali chromowo-niklowej 18/10. To produkt nierdzewny i bardzo wytrzymały. Nie sprawia problemów w czyszczeniu i wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi. Naczynia wchodzące w skład zestawu są delikatnie matowane INOX. W środku garnków znajduje się praktyczna miarka. W skład zestawu wchodzą mały garnek z pokrywą 2,1l, garnek średni z pokrywą 2,9l, garnek średni z pokrywą 3,9l oraz garnek duży z pokrywą 6,6l.

Jaki garnek na indukcję kupić?

W coraz większej liczbie polskich i domów stosowane są płyty indukcyjne. Wymagają one jednak zastosowania odpowiednich naczyń. Jak wybrać garnki na indukcję? Co w tym przypadku ma kluczowe znaczenie?

 • Rodzaj – do wyboru są oczywiście nie tylko klasyczne garnki, ale i rondle, patelnie, specjalne garnki do mleka czy makaronu. Na ogół najlepiej zakupić większy zestaw garnków na indukcję.
 • Średnica – gotowanie na indukcji polega w praktyce na przenikaniu energii do środka naczynia poprzez jego podstawę. Powinna być więc ona w teorii jak największa, o ile koła wytyczone na kuchence nie są zbyt małe. Warto mieć w domu garnki o różnych rozmiarach i średnicach, ale o prostym kształcie. Lepiej unikać naczyń o wąskim dnie, które rozszerza się ku górze.
 • Pojemność – garnki na indukcję mają różnorodne pojemności. Wybór w tym przypadku to w dużej mierze kwestia indywidualna. Warto jednak mieć na wyposażeniu naczynia o zróżnicowanej wielkości.
 • Możliwość mycia w zmywarce – cześć naczyń na indukcję można myć w zmywarce, ale nie wszystkie. Dla osób, które posiadają zmywarkę i z niej regularnie korzystają, lepsze są oczywiście te pierwsze garnki.
 • Estetyka i jakość wykonania – generalnie naczynia powinny być estetycznie wykonane i pasować do aranżacji danej kuchni.
 • Możliwość użytkowania na innych kuchenkach – garnki na indukcję są na ogół dość uniwersalne i wiele z nich użytkować można także na kuchenkach innego rodzaju, warto jednak to sprawdzić przed zakupem.
 • Uchwyty i pokrywki – warto postawić na garnki, które posiadają uchwyty nieprzewodzące ciepła. Ciekawym  rozwiązaniem są uchwyty odczepiany, które pozwalają oszczędzić w szafce sporo miejsca. Poza tym takie garnki mogą być używane także w piekarniku. Uchwyty powinny być wykonane z materiałów, które nie nagrzewają się. Dobrze, gdy przykrywki mają otwory odprowadzające parę.

Czy warto kupić zestaw garnków na indukcję?

Płyty indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością. Wymagają jednak zastosowania odpowiednich naczyń. Posiadając taką kuchnię, warto od razu zakupić większy zestaw garnków na indukcję, który składać się będzie z co najmniej kilku garnków różnej wielkości razem z pokrywkami.

W kuchni przydatne są naczynia różnej wielkości – małe, średnie i duże. Kupując gotowy zestaw garnków na indukcję, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oferta w tym zakresie jest ponadto bardzo szeroka. Do wyboru są naczynia o różnorodnych kształtach i designie, które bez problemu można dopasować do aranżacji swojej kuchni.

Trzeba pamiętać, że garnki na indukcję są na ogół bardzo uniwersalne. W większości przypadków sprawdzą się także na kuchence elektrycznej czy gazowej. To produkty wysokiej jakości, które często można myć w zmywarce. Nie sprawiają więc problemów w utrzymaniu w czystości.

Popularni producenci garnków na indukcję

Sklepy warte uwagi