Maszynka do makaronu to niepozorne, stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenie urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje, pomaga w przygotowywaniu makaronu różnego rodzaju. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników kuchni włoskiej i nie tylko. Przygotowując własnoręczny makaron, można również nieco poeksperymentować. Maszynka do makaronu pozwala na przygotowanie własnego lasagne, spaghetti, fettuccine czy tagliolini. Nie jest przy tym to sprzęt bardzo skomplikowany w obsłudze.

Ranking maszynek do makaronu

 1. Gefu Maszynka do makaronu Pasta Perfetta de luxe 28300
  Gefu Maszynka do makaronu Pasta Perfetta de luxe 28300
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości, estetycznie wykonana maszynka do makaronu. Do jej produkcji wykorzystywana jest wytrzymała stal nierdzewna. Mechanizm zaprojektowany został z myślą o jednocześnie prostym i bezpiecznym użytkowaniu. Do maszynki dodawane są specjalne przystawki. To dzięki nim można wykonać aż sześć rodzajów makaronu, w tym spaghetti, lasagne czy ravioli.
 2. MARCATO ATLAS 150 DESIGN COLOR ARGENTO
  MARCATO ATLAS 150 DESIGN COLOR ARGENTO
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna maszynka do makaronu, która kroi makaron, wałkuje ciasto i kroi je na trzy różne szerokości. Do wyboru są tagliolini, fettucine czy lasagne. Istnieje także możliwość regulacji grubości wałkowanego ciasta w zakresie od 0,6 do 4,8 mm. Do maszynki dokupić można wiele akcesoriów. Cały sprzęt waży około 3 kg i jest bardzo mobilny. W skład zestawu wchodzi maszynka, korbka, przystawka oraz uchwyt montażowy do blatu.
 3. Kuchenprofi Atlas 150 Compact Maszynka Do Makaronu (0801571200)
  Kuchenprofi Atlas 150 Compact Maszynka Do Makaronu (0801571200)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonana ze stali nierdzewnej i gumy maszynka do makaronu. Pozwala na przygotowanie w warunkach domowych wstążek tagliolini i fettuccine oraz makaronowych płatów lasagne, Płaty makaronu przepuszcza się przez maszynkę, kręcąc jednocześnie korbką. Grubość jest regulowania w skali od 1 do 7. Ciasto po przeprasowaniu należy pociąć na  mniejsze kawałki. Produkt jest solidnie wykonany i wytrzymały. Odpowiednio użytkowany posłużyć może przez wiele lat. Wyposażony jest w gumową podstawę.
 4. Tescoma Delicia Maszynka Do Makaronu, 63087200
  Tescoma Delicia Maszynka Do Makaronu, 63087200
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna i prosta w obsłudze maszynka do makaronu, która doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala na szybkie przygotowanie domowego makaronu lasagne, fettuccine czy makaronu do zup. Wyróżnia się masywnym mocowaniem, które pozwala na jej przytwierdzenie do stołu. Urządzenie wykonane jest z metalu, stali nierdzewnej oraz wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Nie nadaje się do mycia w zmywarce.
 5. Kinghoff maszynka do makaronu kh-3113
  Kinghoff maszynka do makaronu kh-3113
  Sprawdź aktualną cenę
  Maszynka do makaronu wykonana ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Składa się z wykrojnika do makaronu oraz z wałkowarki. Pozwala na wałkowanie ciasta o szerokości15 cm i regulowanej grubości (8 poziomów). Umożliwia przygotowanie makaronu nitki i tasiemki.Osobną przystawkę wykorzystać można dodatkowo do przygotowania włoskich pierożków ravioli. Produkt posiada klamrę mocującą w formie podstawki. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Nie sprawia większego problemu w czasie czyszczenia. Całość waży około 3kg.

Jaką maszynkę do makaronu kupić?

Maszynka do makaronu to urządzenie niepozorne, a bardzo funkcjonalne. Pozwala na przygotowywanie w domowych warunkach różnego rodzaju makaronu. Jak wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Rodzaj – najprostsze w obsłudze są maszynki ręczne. To urządzenia niewielkich rozmiarów wyposażone w rączkę/korbkę. To właśnie nią trzeba kręcić, aby uzyskać makaron. Ręczne maszynki stosowane są także jako maglownice do ciasta. Modele elektryczne posiadają już często funkcje dodatkowe. W tym przypadku przygotowanie makaronu jest banalnie proste.
 • Szybkość działania – elektryczne maszynki produkują makaron z  oczywistych względów o wiele szybciej niż te ręczne. Są dobrym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych, w których makaron je się bardzo często.
 • Komfort pracy – niezależnie od rodzaju, maszynka do makaronu powinna zapewniać wysoki komfort pracy. Kluczem do sukcesu jest wytrzymała i stabilna konstrukcja. W przypadku modeli ręcznych dobrym rozwiązaniem są specjalne mechanizmy, które pozwalają na przymocowanie urządzenia do blatu czy stołu. Zapobiegają one bowiem zjawisku ślizgania się maszynki w czasie pracy.
 • Sposób wytwarzania – modele ręczne wymagają już gotowego ciasta, które wcześniej trzeba przygotować. W przypadku maszynek elektrycznych nie ma takiej potrzeby.
 • Materiał wykonania – warto postawić na model wykonany z metalu czy stali nierdzewnej, który posłuży przez wiele lat. Najtańsze maszynki wykonane są z tworzywa sztucznego.
 • Nakładki – to za ich sprawą maszynka pozwala na przygotowanie danego rodzaju makaronu. Najpopularniejsze są nakładki do makaronu typu nitka (klasyczny dodatek do zup), nakładki do spaghetti (długi makaron podawany z sosami), nakładki do lasagne (makaron w formie dużych, prostokątnych płatów do zapiekania) oraz nakładki do ravioli (włoskie pierożki niewielkich rozmiarów, na ogół nadziewane mięsem, serem lub makaronem).

Czy warto kupić maszynkę do makaronu?

Makaron jest popularny nie tylko we Włoszech. Również i w Polsce spożywa się go coraz częściej i pod wieloma postaciami. Dlatego też zakup maszynki do robienia makaronu to nie fanaberia, ale doskonały pomysł w przypadku niemal każdego gospodarstwa domowego.

Przygotowanie własnoręcznego makaronu nie jest wbrew pozorom bardzo skomplikowane, o ile posiada się odpowiednią maszynkę do makaronu. To niewielkich rozmiarów urządzenie, którego obsługa nie jest zbyt trudna. Do wyboru są w tym przypadku, w zależności od osobistych preferencji, modele elektryczne i ręczne. Za ich pomocą przygotować można różnego rodzaju makarony – spaghetti, fettuccine, lasagne i wiele innych. Niektóre modele za sprawą specjalnych nakładek umożliwiają nawet przygotowanie włoskich pierożków ravioli.

Maszynki do makaronu to urządzenia na ogół przytwierdzane do blatu czy stołu za pomocą odpowiednich uchwytów. Dzięki temu są one nieruchome w czasie pracy. Większość z nich posiada możliwość regulacji przygotowywanego makaronu. W ten sposób przygotować można produkt odpowiedni do swoich potrzeb i preferencji.

Popularni producenci maszynek do makaronu

Sklepy z maszynkami do makaronu warte uwagi