Zestaw głośnomówiący to niemal nieodłączny element samochodu, po który szczególnie chętnie sięgają zawodowi kierowcy. Pozwala bowiem na legalne prowadzenie rozmów telefonicznych w czasie kierowania pojazdem. Do wyboru są w tym przypadku zestawy stałe i przenośne. Pierwsze wymagają zastosowania kabli, a drugie komunikują się z telefonem za pomocą Bluetooth. Zestawy przenośne coraz częściej oferują również sporo funkcji dodatkowych. Dlatego też ich popularność rośnie.

Ranking zestawów głośnomówiących

 1. Jabra Głośnik Speak 510 ( 100-43100000-60 )
  Jabra Głośnik Speak 510 ( 100-43100000-60 )
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny zestaw głośnomówiący, który oferuje rozwiązanie Plug & Play. Wyróżnia się kompaktową budową i funkcjonalnym etui podróżnym. Dzięki temu świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Urządzenie wyposażone jest w dookólny mikrofon oraz głośnik o dużej mocy. Za sprawą programu Jabra PC Suite połączenia można obsługiwać w sposób zdalny za pomocą zestawów słuchawkowych, systemów UC i telefonów.
 2. Zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT Neo 2 HD BLACK
  Zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT Neo 2 HD BLACK
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości zestaw głośnomówiący Bluetooth z funkcją sterowania głosowego. Oferuje standard głosu HD, najlepszy obecnie dla potrzeb komunikacji telefonicznej. Odtwarza dźwięki z wysoką rozdzielczością. Jest to model kompatybilny z telefonami oraz sieciami telefonii, które obsługują standard Głos HD. Zestaw sterowany jest głosowo, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
 3. Zestaw głośnomówiący Jabra FREEWAY  (100-46000000-60)
  Zestaw głośnomówiący Jabra FREEWAY  (100-46000000-60)
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny zestaw głośnomówiący z trzema głośnikami, które zapewniają wirtualny dźwięk przestrzenny. Emitują bardzo czysty dźwięk, sprawiając, że odgłosy z otoczenia są w zasadzie niesłyszalne. To efekt zastosowania podwójnego mikrofonu, który usuwa inne dźwięki niż głos użytkownika. Zestaw sam się uruchamia. To model obsługiwany głosowo. Po opuszczeniu pojazdu urządzenie automatycznie się wyłącza.
 4. Zestaw głośnomówiący Xblitz X1000
  Zestaw głośnomówiący Xblitz X1000
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonany zestaw głośnomówiący. Oferuje czysty, donośny dźwięk. Mikrofon w czasie nagrywania korzysta z opcji redukcji szumów. Urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca i prezentuje się bardzo nowocześnie. Czarna obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego gumowanego. Produkt jest od razu gotowy do użycia. Komunikuje się za pomocą Bluetooth. Wyposażony jest w dwa głośniki o mocy 3W.
 5. Zestaw głośnomówiący Jabra DRIVE (100-49000001-60)
  Zestaw głośnomówiący Jabra DRIVE (100-49000001-60)
  Sprawdź aktualną cenę

  Samochodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth, który można sparować z dwoma urządzeniami w tym samym czasie. Oferuje krystalicznie czysty dźwięk i głos, za co odpowiada procesor sygnałowy. Dzięki urządzeniu można bez użyciu rąk rozmawiać przez telefon, słuchać muzyki czy przesyłać wskazówki głosowe z aplikacji GPS w smartfonie. Urządzenie informuje o niskim stanie baterii czy zakończeniu parowania.
 6. Zestaw głośnomówiący Xblitz X600
  Zestaw głośnomówiący Xblitz X600
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze bezprzewodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth idealny dla kierowców i nie tylko. Doskonale sprawdzi się w każdym samochodzie. Wyróżnia się kompaktową konstrukcją i nowoczesną stylistyką. Posiada obudowę wykonaną z gumowanego tworzywa sztucznego. Urządzenie zamontować można w zasadzie w dowolnym miejscu w pojeździe. Pozwala na to funkcjonalny klips.

Jaki zestaw głośnomówiący kupić?

Zestaw głośnomówiący to w zasadzie podstawowe wyposażenie zawodowego kierowcy.  Jednak tego typu urządzenia cieszą się sporą popularnością także wśród innych osób, które samochodami dojeżdżają do pracy czy na zakupy. Jak wybrać zestaw odpowiedni dla siebie? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Interfejs – obecnie największą popularnością cieszą się zestawy, które komunikują się z telefonem poprzez Bluetooth. W sprzedaży dostępne są także modele przewodowe, które są jednak mniej wygodne w obsłudze i coraz mniej popularne. Zestawy Bluetooth są uniwersalne, bo pozwalają na podłączenie do nich w zasadzie każdego telefonu czy smartfonu.
 • Sposób montażu – na samym początku warto zastanowić się nad miejscem montażu urządzenia. Producenci na ogół zalecają zamontować zestaw na kokpicie lub na osłonie przeciwsłonecznej. Niektóre zestawy mocowane są także na kierownicy. Sporo w tym przypadku zależy od indywidualnych upodobań kierowcy czy konieczności ładowania urządzenia.
 • Wyświetlacz – do wyboru są zestawy głośnomówiące z wyświetlaczem i bez wyświetlacza. Pierwsze zapewniają lepszą kontrolę nad urządzeniem i są łatwiejsze w obsłudze. Tutaj znaczenie ma także wielkość ekranu i jego rozdzielczość. Zestawy z wyświetlaczem są jednak droższe niż te bez wyświetlacza. Coraz większą popularnością cieszą się modele z ekranem dotykowym.
 • Sposób zasilania – większość zestawów samochodowych posiada baterie lub akumulator. Wymagają one regularnego ładowania. Warto więc sprawdzić czas pracy zestawu na baterii.
 • Liczba obsługiwanych telefonów – osoby, które mają dwa telefony – służbowy i prywatny powinny postawić na zestaw umożliwiający jednoczesne komunikowanie się z dwoma telefonami.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne  zestawy głośnomówiące oferują coraz częściej różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Najpopularniejsze z nich to redukcja szumów i automatyczna aktywacja urządzenia po wejściu do samochodu. Dzięki temu zestawu nie trzeba za każdym razem włączać ręcznie.

Czy warto kupić zestaw głośnomówiący?

Wiele osób podczas jazdy samochodem rozmawia przez telefon. Jednak  prowadzenie samochodu ze słuchawką przy uchu jest niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. Za takie przewinienie otrzymać można wysoki mandat i pięć punktów karnych. Dlatego też dla osób, które z uwagi na wykonywany zawód czy po prostu osobiste preferencje, w samochodzie z telefonu korzystają, stworzone zostały zestawy głośnomówiące.

Zestaw głośnomówiący to najwygodniejszy i najprostszy sposób na rozmawianie przez telefon w czasie jazdy samochodem bez konieczności odrywania od kierownicy rąk. Nowoczesne zestawy głośnomówiące to urządzenia niewielkich rozmiarów, które łączą się ze smartfonem za pomocą interfejsu Bluetooth w sposób automatyczny. Montowane są za pomocą klipsa na kokpicie czy osłonie przeciwsłonecznej. Są to urządzenia proste w obsłudze i montażu. Nowoczesne modele włączają się automatycznie, gdy kierowca wsiądzie do samochodu i samoistnie się wyłączają, gdy go opuści. To rozwiązanie idealne np. dla zawodowych kierowców.

Popularni producenci zestawów głośnomówiących

Sklepy z zestawami głośnomówiącymi warte uwagi