Glukometr stanowi wyjątkowo praktyczne i przenośne urządzenie medyczne, którego zadaniem jest szybki pomiar poziomu glukozy we krwi. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji, glukometr pozwala jednocześnie na bieżący odczyt wyniku i na podanie informacji o stanie swojego zdrowia. Te przenośne urządzenie pozwala na domowe monitorowanie przebiegu leczenia cukrzycy, bez obowiązku wykonywania dodatkowych badań laboratoryjnych. Każdy z nas ma świadomość, że cukrzyca jest nieuleczalną chorobą, która dotyka bardzo wielu ludzi na całym świecie.
Co możemy zrobić? Możemy ją jedynie hamować i kontrolować jej ewentualny rozwój. Jesteśmy w stanie to robić właśnie dzięki glukometrowi.

Ranking glukometrów

W poniższym rankingu uwzględniliśmy glukometry, które cechują się nie tylko wysoką jakością, nowoczesnością i pozytywną opinią użytkowników, ale także zwróciliśmy uwagę, na ich stosunek do ceny. Prezentujemy 4 modele godne polecenia, które dodatkowo wyróżniają się szybkością działania i komfortem użytkowania.

 1. Roche Accu-Chek Performa Nano
  glukometr Roche Accu-Chek Performa Nano
  Sprawdź najniższą cenę

  To co zwraca uwagę w tym glukometrze to przede wszystkim precyzyjny pomiar, duży wyświetlacz, nowoczesny design i bardzo łatwa obsługa. Glukometr Roche Accu-Chek Performa Nano pozwala na przesłanie wszystkich zebranych danych do komputera za pomocą portu podczerwieni. Dzięki temu w naprawdę prosty sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić szczegółową analizę poziomu cukru we krwi. Glukometr potrzebuje zaledwie 5 sekund, aby dokonać pomiaru. Do charakterystycznych cech tego modelu możemy także zaliczyć pojemną pamięć do 500 ostatnich wyników pomiarów, dodatkowe wyposażenie w paski testowe, które szybko wchłaniają kroplę krwi, a także sygnał dźwiękowy informujący między innymi o gotowości pracy. Trzeba jednak tutaj wiedzieć, że sygnał ten jest bardzo cichy, przez co może sprawiać kłopot osobom zmagającym się z problemami ze słuchem.Minimalna objętość próbki krwi to tylko 0,6 µL. Dzięki swoim małym wymiarom, glukometr jest dyskretny i bez problemu można go wszędzie ze sobą zabrać. Bardzo przydatną funkcją w tym modelu jest funkcja przypomnienia o konieczności wykonania pomiaru glikemii poposiłkowej po 1-2 godzinach od momentu oznaczenia pomiaru glikemii przedposiłkowej.
 2. Glukometr Accu-Chek Active
  Glukometr Accu-Chek Active
  Sprawdź najniższą cenę
  Glukometr, który charakteryzuje się intuicyjną i prostą obsługą za pomocą dwóch przycisków. Dzięki temu osoby starsze będą mogły samodzielnie i bez problemu dokonać poziomu cukru we krwi. Glukometr posiada dużych rozmiarów wyświetlacz LCD i daje możliwość przeglądania średnich pomiarów z ostatnich 90 dni. Używając Accu-Chek Active zostaniemy poinformowani o naniesieniu zbyt małej kropli krwi i o możliwości jej uzupełnienia w ciągu 10 sekund. Ciekawą i bardzo przydatną opcją tego sprzętu jest samoczynne wyłączanie w przypadku bezczynności po upływie 30 sekund lub 90 sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić na baterii. Urządzenie jest w stanie zapisać w swojej pamięci do 350 ostatnich wyników pomiaru. Ta funkcja znakomicie nadaje się dla osób, które powinny w ścisły sposób kontrolować poziom cukru. Dodatkową opcją w glukometrze jest możliwość zaznaczenia momentu w którym dokonano pomiaru, czyli przed lub po posiłku. Glukometr został także wyposażony w alarmy przypominające o obowiązku przeprowadzenia pomiaru przed i po posiłku.
 3. Benecheck Plus 3w1
  glukometr Benecheck Plus 3w1
  Sprawdź najniższą cenę
  To wielofunkcyjny system monitorujący nie tylko poziom glukozy, ale także poziom całkowitego cholesterolu i kwasu moczowego. Dlaczego warto wybrać akurat ten model? Dzięki wiodącej technologii amperometrycznej oraz elektrochemicznej, zastosowanej w urządzeniu oraz na paskach testowych do kontroli glukozy, cholesterolu i kwasu moczowego, mamy gwarancję najdokładniejszych wyników badań. Benecheck Plus 3w1 daje nam możliwość wykonywania szybkich i bardzo szczegółowych pomiarów, przy użyciu naprawdę niewielkiej próbki krwi. Charakterystycznymi elementami tego urządzenia są jego małe rozmiary i wielofunkcyjność. To wszystko sprawia, że urządzenie Benecheck Plus 3w1 jest bardzo atrakcyjnym produktem, który posłuży nam do codziennej samokontroli. Bateria wystarczy na dokonanie około 1000 pomiarów, a pamięć jest w stanie pomieścić 460 wyników przeprowadzonych badań – 360 pomiarów dla glukozy, 50 pomiarów dla całkowitego cholesterolu i 50 pomiarów dla kwasu moczowego. W wyposażeniu Benecheck Plus 3w1, oprócz samego urządzenia otrzymamy nakłuwacz, paski do pomiaru glukozy, cholesterolu i do kwasu moczowego, a także paski kodowe, lancety i etui.
 4. Life Scan One Touch Select Plus
  Life Scan One Touch Select Plus
  Sprawdź najniższą cenę
  Glukometr Life Scan OneTouch Select Plus to nowość na rynku medycznym, którą cechuje 3-kolorowe oznaczenie zakresów pomiaru oraz 2 dodatkowe elektrody na pasku testowym.
  Dzięki nim, możemy uzyskać wynik, na który nie wpływa wartość hematokrytu. Technologia ColourSure™ pomaga zrozumieć, czy dany wynik pomiaru glikemii jest niski, wysoki czy w zakresie. Wraz z wynikiem, na ekranie pojawia się barwny wskaźnik, informujący nas o wyniku.
  Pamięć glukometru obejmuje aż 500 ostatnich wyników i mają możliwość transferu danych do komputera. Decydując się na zakup tego modelu, warto wiedzieć, że czas pomiaru trwa 5 sekund, a do jego wykonania potrzebna jest kropla krwi o objętości 1 µl.

Jaki glukometr kupić?

Wybór odpowiedniego glukometru może być nie lada wyzwaniem. Na rynku możemy znaleźć bowiem wiele rodzajów glukometrów, które są do siebie podobne lub które różnią się konkretnymi elementami. Zadaniem urządzenia jakim jest glukometr w każdym przypadku jest takie samo. Przy jego wyborze, powinniśmy się jednak kierować certyfikatami, a także ilością krwi, która jest potrzebna do przeprowadzenia badania. Im mniej krwi potrzebnej do pobrania, tym lepiej. Ponadto, swoją uwagę warto zwrócić na parametry glukometrów, jakimi są pamięć i szeroki zakres pomiaru. Nowsze urządzenia, posiadają funkcję automatycznego wysuwania paska oraz możliwość pobrania krwi z innego miejsca niż opuszek naszego palca.

Na co jeszcze warto zwrócić swoją uwagę przy zakupie glukometru?

 • dokładność – jednym z istotniejszych czynników decydujących o dokładności glukometru jest jego jakość. Komisja Europejska przyjęła nowsze i surowsze standardy jakości dla systemów zajmujących się monitorowaniem stężenia glukozy we krwi. Standard ISO 15197:2013.
 • pamięć – wybierając odpowiedni glukometr kieruj się zasadą, że im więcej pomiarów zapamiętuje urządzenie, tym lepiej. Ponadto, bardzo przydatną funkcją jest wskazywanie średniej cukrów z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu dni.
 • sposób ładowania – na runku dostępne są glukometry nie tylko zasilane bateriami, ale także takie, które można w dowolnym momencie ładować poprzez łącze USB.
 • gabaryty urządzenia – najlepszym rozwiązaniem będzie glukometr, który jest dyskretny i łatwy w obsłudze.
 • koszt utrzymania glukometru – niektóre glukometry można otrzymać bezpłatnie lub za przysłowiową złotówkę. Trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę na koszt pasków testowych, których cena może być naprawdę zróżnicowana.
 • ilość krwi potrzebna do analizy – pamiętaj, że im nowszy jest glukometr, tym mniej krwi będzie potrzebować do przeprowadzenia badania.
 • aplikacje – ciekawe funkcje, które ułatwią korzystanie z glukometru nie jednej osobie. Nowoczesne glukometry wyposażone są w możliwość korzystania z aplikacji na telefonach. Dzięki połączeniu, glukometr wysyła dane i nie trzeba prowadzić żadnego dziennika, w którym zapisywane są wyniki, ponieważ wszystko będzie znajdować się w telefonie.
 • inne funkcje – rynek medyczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom dlatego nieustannie unowocześnia swoje urządzenia. Możemy kupić urządzenie, które nie tylko zmierzy poziom cukru we krwi, ale także zbada występowanie ciał ketonowych, informując przy tym o możliwym wczesnym początku kwasicy. Osoby, mające problem ze wzrokiem, mają możliwość kupienia glukometru z głosowym odczytem lub innymi sygnałami dźwiękowymi.

Najpopularniejsze glukometry według użytkowników Ceneo

Czy warto kupić glukometr?

Badanie glukometrem polega przede wszystkim na ukłuciu opuszka palca i przetransportowaniu krwi na pasek w celu zbadania ilości cukru. Aby odczyt był wiarygodny, nie należy przemywać opuszka palca żadnymi płynami dezynfekującymi. Czy warto mieć w domu glukometr? Oczywiście, że tak. Glukometr jest znakomitym narzędziem diagnostycznym, które dedykowane jest przede wszystkim diabetykom, czyli osobom chorującym na cukrzycę. Zalecany osobom, które w sposób stały przyjmują insulinę lub leki przeciwcukrzycowe, jest przydatny także w przypadku kobiet w ciąży, u których wykryto cukrzycę ciążową oraz u osób w przypadku których dochodzi do częstych wahań poziomu glukozy we krwi.

Mamy nadzieję, że stworzony przez nas ranking pomoże Ci wyborze odpowiedniego glukometru i spełni Twoje oczekiwania w 100%.

Jeśli nasz ranking glukometrów nie wystarczył, abyś podjął ostateczną decyzję zakupową – napisz do nas! Pomożemy.

Popularni producenci glukometrów

Sklepy warte uwagi