Tabletki do zmywarki to swego rodzaju substytut płynu do mycia naczyń oraz preparatu do czyszczenia zmywarek. To dzięki nim włożone do zmywarki naczynia są idealne czyste, a przy tym błyszczące. Tabletki do zmywarek są obok proszków najpopularniejszym środkiem do mycia naczyń za pomocą zmywarek. Są przede wszystkim łatwe do dozowania. W praktyce wyróżnia się tabletki jednofunkcyjne, które tylko myją naczynia, tabletki 3w1 (zmiękczające wodę i nabłyszczające naczynia), tabletki 4w1 czy nawet tabletki 5w1.

Ranking tabletek do zmywarki

 1. Finish 100Szt Powerball Quantum Max Tabletki Do Zmywarki
  Finish 100Szt Powerball Quantum Max Tabletki Do Zmywarki
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości żelowe tabletki do zmywarki, które radzą sobie doskonale nawet z najcięższymi plamami. Skutecznie likwidują przypalone resztki jedzenia. Zapewniają naczyniom idealny połysk po zmywaniu. Sprawdzają się nawet w niskich temperaturach. Działają w 14 obszarach. Pozostawiają po sobie świeży, przyjemny zapach. Produkt chroni szło i srebro. Zapobiega powstawaniu wapiennego nalotu czy kamienia na wszystkich naczyniach. Tabletki pełnią jednocześnie funkcję soli i nabłyszczacza.
 2. Dreft Platinum All In One Kapsułki Do Zmywarki 90 Szt.
  Dreft Platinum All In One Kapsułki Do Zmywarki 90 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczne tabletki do zmywarki łączące w sobie kilka różnych środków. Zawierają funkcję efektywnego płukania oraz nabłyszczania, funkcję soli, funkcję zapewniającą połysk, system ochrony szkła, system odtłuszczania oraz oczyszczania zmywarki itd. Cechują się wysoką skutecznością działania. Są także bardzo łatwe w dozowaniu. Tabletkę wystarczy umieścić w odpowiedniej komorze, w folii, która sama rozpuszcza się w czasie mycia.
 3. Fairy Kapsułki Do Zmywarek All In One 115Szt
  Fairy Kapsułki Do Zmywarek All In One 115Szt
  Sprawdź aktualną cenę
  Kapsułki do zmywarki, które łączą w sobie dziesięć różnych funkcji. Czyszczą naczynia, rozpuszczają tłuszcz, zapewniają idealny połysk, radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami, chronią srebro, pełnią funkcję soli, działają przeciwzaciekowo, zapobiegają powstawaniu kamienia i są łatwe w użyciu. Kapsułki stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych tabletek do zmywarek. Stosując je, nie trzeba już pamiętać o płynie nabłyszczającym czy soli.
 4. Frosch Tabletki Do Zmywarek Na Bazie Sody 30 Sztuk
  Frosch Tabletki Do Zmywarek Na Bazie Sody 30 Sztuk
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości tabletki do zmywarek w formule all in one. Produkowane są na bazie sody. Idealnie sprawdzają się w przypadku wszystkich typów zmywarek. Pozostawiają naczynia idealnie czyste i błyszczące. To produkt ekologiczny z certyfikatem ECOLABEL. Nadają się więc nawet do przydomowych oczyszczalni ścieków. Nie posiadają szkodliwych substancji chemicznych takich jak EDTA, fosforany, formaldehyd czy borany.
 5. Inco Tabletki do zmywarek Ludwik ekologiczne All in One 90szt.
  Inco Tabletki do zmywarek Ludwik ekologiczne All in One 90szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Tabletki do zmywarek o wysokiej skuteczności działania. System Baking Soda efektywnie usuwa przypalenia i tłuszcz. Aktywny tlen radzi sobie z osadami z kawy i herbaty. Specjalne enzymy oczyszczają naczynia ze skrobi i białka. Dodatkowo jest to produkt przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie zawiera szkodliwych boranów, fosforanów, konserwantów czy sztucznych substancji zapachowych. Ulega biodegradacji. Przy okazji przeciwdziała osadzaniu się kamienia.

Jakie tabletki do zmywarki kupić?

Wielu osobom trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez zmywarki. Rzeczywiście jest to urządzenie, które znaczenie ułatwia utrzymanie kuchni w czystości. Trzeba jednak wybrać przy okazji odpowiednie tabletki do zmywarki. Czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Rodzaj – nie wszyscy wiedzą o tym, że wyróżnia się kilka rodzajów tabletek do zmywarki. Te najbardziej podstawowe myją naczynia, a te nieco bardziej zaawansowane jednocześnie je nabłyszczają czy czyszczą samą zmywarkę. Wówczas nie trzeba osobno kupować nabłyszczacza czy soli. Wszystko wchodzi bowiem w skład jednej tabletki. Generalnie tabletki do zmywarki dzieli się na jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Te drugie cieszą się większą popularnością.
 • Typ zmywarki – czy do danego rodzaju zmywarki trzeba stosować określone tabletki? Tak często zalecają sami producenci, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że na ogół jest to efekt podpisanej między dwoma koncernami umowy. Tych zaleceń nie trzeba się wiec sztywno trzymać.
 • Skład – nie wszyscy wiedzą w praktyce, z czego składają się tak naprawdę tabletki do zmywarki. Na ogół są to odpowiadające za mycie fosforany, alkaliczne środki myjące zmiękczające wodę, środki powierzchniowo czynne, związki chloru o działaniu odkażającym, inhibitor korozji chroniący części zmywarki przed rdzą oraz substancje zapachowe różnego rodzaju. Są to substancje bezpieczne dla człowieka, oczywiście w odpowiednim stężeniu. Niektóre z nich wywołują jednak podrażnienia u alergików czy osób szczególnie wrażliwych. Poza tym trafiają one do wód i powodują zanieczyszczenia. Mowa tutaj o fosforanach czy boranach. Z tego powodu na rynku coraz częściej spotkać można ekologiczne tabletki do zmywarki. Nie są one wcale mniej skuteczne niż tabletki tradycyjne. Zawierają składniki ekologiczne i nie są testowane na zwierzętach. Dobrze radzą sobie nawet w niskich temperaturach.

Czy warto kupić tabletki do zmywarki?

Trudno jest sobie wyobrazić nowoczesne gospodarstwo domowe bez zmywarki. To urządzenie dzięki któremu zapomnieć można o żmudnej czynności mycia naczyń. Wystarczy włożyć do środka tabletkę, ustawić odpowiedni program, a naczynia są czyste i błyszczące. W szczególności dotyczy to tabletek/kapsułek wielofunkcyjnych, które nie tylko myją naczynia, ale i pełnią funkcję soli czy nabłyszczacza.

Tabletki do zmywarki na ogół sprzedawane są w opakowaniach liczących kilkadziesiąt sztuk. W ten sposób zapas produktu starcza nawet na kilka miesięcy stosowania. Tabletki wielofunkcyjne są o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie trzeba już pamiętać o dosypywaniu do zmywarki soli czy wlewaniu płynu nabłyszczającego. Pełnią one bowiem wiele funkcji jednocześnie – także chronią zmywarkę przed nalotami z kamienia czy korozją.

Do wyboru są tabletki tradycyjne i ekologiczne. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością.  Świadomość ekologiczna jest w społeczeństwie coraz większa, a w niczym nie ustępują one produktom tradycyjnym.

Popularni producenci tabletek do zmywarki

Sklepy z tabletkami do zmywarki warte uwagi