Tabletki do zmywarki to bardzo wygodny substytut płynu do mycia naczyń oraz preparatu do czyszczenia zmywarek. To właśnie dzięki nim włożone do zmywarki naczynia są idealne czyste, a przy tym błyszczące. Tabletki do zmywarek są obok proszków najpopularniejszym, a przez niektórych uważanym za najlepszy, środkiem do mycia naczyń za pomocą urządzeń automatycznych. Dobre tabletki do zmywarek są skuteczne, ale także bezpieczne dla zmywarek i łatwe w użytku. W praktyce wyróżnia się tabletki jednofunkcyjne, tabletki 3w1, tabletki 4w1 czy nawet tabletki 5w1. Często możesz spotkać się z tzw. tabletkami do zmywarki all in one – mają one największą funkcjonalność i zapewniają użytkownikowi wszystko to, czego potrzeba, aby efektywnie umyć naczynia i zapewnić ochronę zmywarce.

Sprawdź nasz ranking tabletek do zmywarki. Podpowiemy Ci, jakie marki sprawdzą się najlepiej i jakie tabletki do zmywarki wybrać do Twojego urządzenia!

Najlepsze tabletki do zmywarki – ranking

 1. Kapsułki do zmywarki Fairy All In One 115Szt

  Fairy Kapsułki Do Zmywarek All In One 115Szt
  Sprawdź aktualną cenę
  Wśród najlepszych tabletek do zmywarki bezapelacyjne znajdują się również tabletki marki Fairy All in One. Te kapsułki do zmywarki działają aż na dziesięciu płaszczyznach. Nie tylko czyszczą naczynia i skutecznie rozpuszczają tłuszcz, ale też zapewniają idealny połysk, radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami, chronią srebro, pełnią funkcję soli, działają przeciwzaciekowo i są łatwe w użyciu. Ponadto te tabletki do zmywarki zapobiegają powstawaniu kamienia i innych osadów na newralgicznych elementach zmywarki. Dzięki temu, że skutecznie rozpuszczają wszystkie zabrudzenia już przy krótkim i ekologicznym programie mycia, tabletki wspomagają działanie zmywarki i zapobiegają jej szybkiemu zużyciu. Tabletki do zmywarki Fairy są doskonałe dla osób ceniących sobie dużą wygodę i łatwość użytkowania. Przy ich stosowaniu nie trzeba już pamiętać o płynie nabłyszczającym czy soli. Klienci cenią sobie również fakt, że producent zapewnia kilka różnych wariantów tego produktu, różniących się właściwie tylko jednym składnikiem lub wersją zapachową. Dużym powodzeniem cieszą się np. tabletki do zmywarki Fairy All in One Lemon.

 2. Tabletki do zmywarki Finish Powerball Quantum Max 100 szt.

  Finish 100Szt Powerball Quantum Max Tabletki Do Zmywarki
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości żelowe tabletki do zmywarki, które radzą sobie doskonale nawet z najcięższymi plamami. Skutecznie likwidują przypalone resztki jedzenia, a także zapewniają naczyniom idealny połysk po zmywaniu. Nie tworzą się na nich nieestetyczne zacieki, plamy, a także biały czy żółty nalot.Wielofunkcyjne kapsułki do zmywarek Finish sprawdzają się nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu możesz oszczędzać energię potrzebną do umycia naczyń, a także chronić przed zniszczeniem te delikatniejsze. Dodatkowo te tabletki do zmywarki działają aż w 14 obszarach. Pozostawiają po sobie świeży, przyjemny zapach. Chronią szkło i srebro. Zapobiegają powstawaniu wapiennego nalotu czy kamienia na wszystkich naczyniach, a dodatkowo zapewniają ochronę filtrów zmywarki.

  Tabletki Finish Powerball pełnią jednocześnie funkcję soli i nabłyszczacza. Naczynia po wyjęciu ze zmywarki zachwycają pięknym wyglądem – i co najważniejsze, osiągniętym bez wysiłku.

 3. Tabletki do zmywarki Dreft Platinum All In 1 90 Szt.

  Dreft Platinum All In One Kapsułki Do Zmywarki 90 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  W testach tabletek do zmywarek świetnie wypadły także tabletki do zmywarek Dreft. Produkt ten łączy w sobie kilka różnych detergentów i środków pielęgnujących gładkie powierzchnie (ceramiczne, szklane i metalowe). Te bezfosforanowe tabletki skutecznie, ale bezpiecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo wspomagają płukanie i nabłyszczają. Tabletki pokryte są cienką warstwą środka, która już na początku zmywania rozpuszcza tłuszcze i inne trudne do usunięcia nieczystości, aby potem zmycie pozostałości zabrudzeń nie sprawiało już problemu.To bez wątpienia jedne z najlepszych kapsułek do zmywarek, do tego bardzo łatwe w użytku i dozowaniu. Tabletkę należy włożyć do zmywarki zgodnie z instrukcją producenta zmywarki. Pamiętaj jednak, aby nie odpakowywać je z folii, w którą są zapakowane – ona sama rozpuszcza się w czasie mycia. Dreft Platinum All i One to naprawdę dobrej jakości tabletki w korzystnej cenie. Producent oferuje aż 90 tabletek w opakowaniu!

 4. Tabletki Do Zmywarek Frosch Na Bazie Sody 30 Sztuk

  Frosch Tabletki Do Zmywarek Na Bazie Sody 30 Sztuk
  Sprawdź aktualną cenę

  W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć eko tabletek do zmywarki. Te przyjazne dla środowiska kostki do zmywarki produkowane są na bazie sody, która nie tylko skutecznie czyści, ale też działa antybakteryjnie na naczynia. Nawet przy tak oszczędnym składzie produkt ten działa w formule all in one. Dzięki temu pozostawia naczynia idealnie czyste i błyszczące, bez nieestetycznych osadów i pozostałości zabrudzeń. Stanowi więc świetną alternatywę dla domowych tabletek do zmywarki, które nie zawsze dobrze działają.Te wielofunkcyjne tabletki do zmywarek nie zawierają przy tym szkodliwych substancji chemicznych, takich jak EDTA, fosforany, formaldehyd czy borany. Są one opatrzone certyfikatem ECOLABEL i nadają się do stosowania również w połączeniu z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Te tabletki do zmywarki to produkty, które działają łagodnie, ale wysoce skutecznie.

 5. Inco ekologiczne Tabletki do zmywarek Ludwik All in One 90szt.

  Inco Tabletki do zmywarek Ludwik ekologiczne All in One 90szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  To kolejne w naszym rankingu ekologiczne tabletki do zmywarek, które nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Ponieważ nie zawierają szkodliwych boranów, fosforanów, konserwantów czy sztucznych substancji zapachowych, szybko ulegają biodegradacji i nie pozostawiają śladu chemicznego. Tabletki działają głównie dzięki trzem składnikom aktywnym. System Baking Soda efektywnie usuwa przypalenia i tłuszcz. Aktywny tlen radzi sobie z osadami z kawy i herbaty. Specjalne enzymy natomiast oczyszczają naczynia ze skrobi i białka.Można więc powiedzieć, że to również są tabletki all in one. Po wyciągnięciu naczyń ze zmywarki nie ma widocznych zacieków, plam i pozostałości zabrudzeń. Możesz więc wybrać skuteczne tabletki do zmywarki bez żadnych kompromisów. Tabletki Ludwik zapewnią Ci wszystko, czego oczekujesz, a przy tym nie zniszczą cennego środowiska!

Co wzięliśmy pod uwagę w rankingu tabletek do zmywarek?

Wielu osobom trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez zmywarki. Rzeczywiście jest to urządzenie, które znaczenie ułatwia utrzymanie kuchni w czystości. Zakup tabletek do czyszczenia zmywarki zapewniających naprawdę wysoką jakość mycia może jednak przysporzyć nie lada problemów. Przeciętnemu użytkownikowi trudno rozróżnić, które z nich są skuteczne, a które nie. Właśnie z tego powodu przedstawiamy ranking, który pomoże Ci rozróżnić te produkty.

Poza skutecznością w rankingu tabletek do zmywarek uwzględniliśmy również:

 • skład produktu – rozważyliśmy przede wszystkim szkodliwość detergentów dla środowiska, a także człowieka i samej zmywarki. Wybraliśmy produkty, których składniki nie osadzają się na wrażliwych elementach urządzenia, nie prowokują jego awarii i nie przyczyniają się do mniejszej żywotności.
 • popularność wśród klientów – te najpopularniejsze produkty są zwykle tymi najlepiej działającymi.
 • dostępność – na rynku istnieje wiele rewelacyjnych tabletek do zmywarek. Duża część z nich stanowi jednak produkty niszowe, które dostępne są w sklepach specjalistycznych. My postawiliśmy na takie produkty, które możesz kupić w każdym supermarkecie, dyskoncie, a nawet osiedlowym sklepiku. Jednocześnie są to wysokiej jakości tabletki.
 • stosunek ceny tabletek do zmywarki do ich jakości;
 • zakres działania -– choć tabletki jednofunkcyjne wciąż są w użytku, to korzystanie z nich może być problematyczne i nieekonomiczne. W takim przypadku należy bowiem dokupić również produkty pielęgnacyjne do zmywarek, np. sól lub nabłyszczacz. Współczesne mieszanki detergentów stosowanych w produktach typu all in on są tak skuteczne, że mogą z powodzeniem zastąpić wszystkie inne produkty myjące bez straty jakości.

Mamy nadzieję, że nasz ranking tabletek do zmywarki pomoże Ci określić swoje potrzeby i bardziej świadomie podejść do kwestii wyboru odpowiednich tabletek do zmywarki. Wybierz najlepsze!

Jakie tabletki do zmywarki kupić?

Kupując tabletki do zmywarki, warto zastanowić się również nad kilkoma innymi, istotnymi kwestiami. Nie zawsze będą one miały znaczący wpływ na jakość mycia, ale bardziej na kwestie ekonomiczne i praktyczne – choć wiele produktów czyści z niemal jednakową skutecznością.

 • Rodzaj – nie wszyscy wiedzą o tym, że wyróżnia się kilka rodzajów tabletek do zmywarki. Te najbardziej podstawowe myją naczynia, a te nieco bardziej zaawansowane jednocześnie je nabłyszczają czy czyszczą samą zmywarkę. Wówczas nie trzeba osobno kupować nabłyszczacza czy soli. Wszystko wchodzi bowiem w skład jednej tabletki. Generalnie tabletki do zmywarki dzieli się na jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Te drugie cieszą się większą popularnością.
 • Typ zmywarki – czy do danego rodzaju zmywarki trzeba stosować określone tabletki? Tak często zalecają sami producenci, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że na ogół jest to efekt podpisanej między dwoma koncernami umowy. Tych zaleceń nie trzeba się wiec sztywno trzymać.

Pamiętaj jednak, że – podobnie jak każdy inny produkt użytkowy – także i tabletki do zmywarek wykazują 100% swojej skuteczności, tylko jeśli są właściwie używane. Nigdy nie należy zrywać folii zabezpieczającej tabletki i stosować je w miejscu innym niż przeznaczony do tego celu pojemnik/szufladka. Miej na uwadze, że zastosowanie tabletek w komorze zmywarki lub w liczbie większej niż zalecana nie zwiększy efektywności mycia. Aby tak się stało, dobrze włożyć naczynia do zmywarki zgodnie z instrukcją producenta, zamiast dozować więcej produktu myjącego.

Jaki powinien być skład tabletek do zmywarki?

Nie wszyscy wiedzą w praktyce, z czego składają się tak naprawdę tabletki do zmywarki. Na ogół są to odpowiadające za mycie fosforany, alkaliczne środki myjące zmiękczające wodę, środki powierzchniowo czynne, związki chloru o działaniu odkażającym, inhibitor korozji chroniący części zmywarki przed rdzą oraz substancje zapachowe różnego rodzaju. Są to substancje bezpieczne dla człowieka, oczywiście w odpowiednim stężeniu.

Niektóre z tych substancji wywołują jednak podrażnienia u alergików czy osób szczególnie wrażliwych. Poza tym trafiają one do wód i powodują zanieczyszczenia. Mowa tutaj o fosforanach czy boranach. Z tego powodu na rynku coraz częściej spotkać można ekologiczne tabletki do zmywarki. Nie są one wcale mniej skuteczne niż tabletki tradycyjne. Zawierają składniki ekologiczne i nie są testowane na zwierzętach. Dobrze radzą sobie nawet w niskich temperaturach.

Czy warto kupić tabletki do zmywarki?

Trudno jest sobie wyobrazić nowoczesne gospodarstwo domowe bez zmywarki. To urządzenie, dzięki któremu zapomnieć można o żmudnej czynności mycia naczyń. Wystarczy włożyć do środka tabletkę, ustawić odpowiedni program, a naczynia są czyste i błyszczące. W szczególności dotyczy to tabletek/kapsułek wielofunkcyjnych, które nie tylko myją naczynia, ale i pełnią funkcję soli czy nabłyszczacza.

Tabletki do zmywarki na ogół sprzedawane są w opakowaniach liczących kilkadziesiąt sztuk. W ten sposób zapas produktu starcza nawet na kilka miesięcy stosowania. Tabletki wielofunkcyjne są o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie trzeba już pamiętać o dosypywaniu do zmywarki soli czy wlewaniu płynu nabłyszczającego. Pełnią one bowiem wiele funkcji jednocześnie – także chronią zmywarkę przed nalotami z kamienia czy korozją.

Do wyboru są tabletki tradycyjne i ekologiczne. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością. Świadomość ekologiczna jest w społeczeństwie coraz większa, a w niczym nie ustępują one produktom tradycyjnym.

Ceny najlepszych tabletek do zmywarek

Szukasz tanich tabletek do zmywarek? Naprawdę większość z tego typu produktów – również tych, które znalazły się w naszym rankingu – nie jest wielce kosztowna. W praktyce cena za jedną tabletkę wynosi od kilkudziesięciu groszy do jednego złotego za jedną sztukę. Miej na względzie, że im mniejsze opakowanie tabletek, tym będą one droższe – warto więc zapatrzyć się w większe opakowanie. Czołowi producenci mają w swojej ofercie opakowania zwierające nawet ponad 100 sztuk tabletek!

Popularni producenci tabletek do zmywarki

 • Finish
 • Fairy
 • Frosch
 • Somat
 • Dreft
 • Ludwik