Materac piankowy to materac z wkładem piankowym, będący obecnie najpopularniejszym na rynku rodzajem materacy. Do wyboru są w tym przypadku m.in. pianki poliuretanowe (najtańsze rozwiązanie), lateksowe, termoelastyczne czy wysokoelastyczne. Nowoczesne materace piankowe są zaskakująco miękkie, a przy tym korzystne dla kręgosłupa z uwagi na zastosowanie aż siedmiu stref twardości. Posiadają one na ogół więcej niż jedną warstwę wewnętrzną.

Ranking materacy piankowych

 1. Materac piankowy Sembella Comfeel Speed
  Materac piankowy Sembella Comfeel Speed
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości hybrydowy materac, który szybko dostosowuje się w czasie snu do ciała. Wykonany jest z dwóch warstw pianki BULTEX przedzielonych warstwą mini-sprężyn kieszeniowych o wysokości 6 cm. Konstrukcja zapewnia podparcie w strefie biodrowej i dopasowuje się do części barkowej. Pozwala to na ergonomiczne ułożenie kręgosłupa. Model posiada 7 stref twardości i interaktywne sprężyny kieszeniowe. Pokrowiec jest zdejmowany i nadaje się do prania w pralce automatycznej.
 2. Materac Hilding Flamenco
  Materac Hilding Flamenco
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac piankowy z siedmiostrefową sprężyną typu Mltipocket uzupełnioną o dwie pianki. Są to pianka lateksowa i pianka wysokoelastyczna HR. Dzięki temu materac jest dwustronny – z każdej strony oferuje inny stopień twardości. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla alergików, gdyż blokuje rozwój groźnych dla zdrowia alergenów. Cechuje się doskonałą wentylacją, zmniejszając ryzyko przegrzania w czasie snu. Na uwagę zasługują pokrowce – wykonany z włókien wiskozowych Tencel oraz miękkiw dotyku Velver z innowacyjną technologią Purotex.
 3. Materac piankowy Bad Bed Kieszeniowy Pocket Yin Yang
  Materac piankowy Bad Bed Kieszeniowy Pocket Yin Yang
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac idealny dla par. Każdy ma swoją stronę o odpowiednim poziomie twardości. Model ten łączy w sobie piankę wysokoelastyczną i wkład sprężynowy kieszeniowy. Cechuje się bardzo dobrą elastycznością punktową i odpowiednio podpiera kręgosłup, zapewniając wygodę w czasie snu. Produkt jest doskonałym rozwiązaniem dla partnerów, którzy w dużej mierze różnią się wagą. Model ten jest antyalergiczny. Posiada zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce automatycznej.
 4. Materac Frankhauer Morfeusz
  Materac Frankhauer Morfeusz
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac sprężynowy typu pocket  z dwoma stopniami twardości (H2 i H3). Stanowi idealne rozwiązanie dla osób o różnej wadze. Wyróżnia się elastycznością punktową, co przekłada się na dobre podparcie dla kręgosłupa i idealne dopasowanie do sylwetki. Materac jest wygodny i ergonomiczny. Sprężyny ułożone są w siedmiu strefach twardości. Dzięki temu materac przybiera kształt naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wyposażony jest w warstwy wykonane z wysokiej klasy pianki poliuretanowej o grubości 3 cm. Jest odpowiedni dla alergików.
 5. Materac piankowy Sleep O’Clock Roberto
  Materac piankowy Sleep O'Clock Roberto
  Sprawdź aktualną cenę

  Materac z grupy pocket, który składa się przede wszystkim z formatki pocket z 272 sprężynami kieszeniowymi na metr kwadratowy, formatki z pianki poliuretanowej oraz warstwy maty kokosowej po jednej ze stron. To model wygodny w użytkowaniu z siedmioma strefami twardości. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała człowieka. Dzięki macie kokosowej zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz. Pianka poliuretanowa jest sprężysta i bardzo wytrzymała. To produkt antyalergiczny.

Jaki materac do spania kupić?

Dobry materac to podstawa udanego wypoczynku nocnego. Wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę spory. Czym zatem warto się sugerować przy zakupie materaca? Co wziąć pod uwagę?

 • Rodzaj – materace sprężynowe (bonelowe) są najtańszym rodzajem materacy. Są jednak na ogół twarde i cechują się niską elastycznością punktową. Materace kieszeniowe (sprężynowe) są elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała, skutecznie podpierając kręgosłup.  Są dobrym rozwiązaniem dla par. Materace lateksowe także wyróżniają się wysoką elastycznością. Nie odkształcają się pod wpływem ciężaru, poleca się je parom. Z drugiej strony ich problemem bywa kiepska wentylacja. Coraz większą popularność zyskują materace z pianki wysokoelastycznej. Dopasowują się one do kształtu ciała i zapewniają odpowiednią wentylację. Nie należą jednak do najtańszych. Podobnie jest w przypadku materacy z pianki termoelastycznej.
 • Pokrowiec – to element, którego zadaniem jest ochrona wkładu przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Najczęściej wykorzystuje się tutaj naturalną bawełnę, która jest materiałem oddychającym oraz włókna sztuczne różnego rodzaju. Ciekawym rozwiązaniem są pokrowce bambusowe o właściwościach antyalergicznych. Rzadko spotkać się można z pokrowcami jedwabnymi, uznawanymi za bardzo luksusowe. Czasami pokrowce posiadają także dodatki poprawiające ich właściwości. Są to nitki srebra (zwiększają właściwości antyalergiczne), wyciąg z aloesu (odmładza skórę) oraz AEGIS (nowoczesna technologia antybakteryjna). Dobrze, gdy pokrowiec jest zdejmowalny i można go wyprać w pralce.
 • Sprężystość – dobry materac dopasowuje się do kształtu ciała człowieka. Powinien więc posiadać dobrą sprężystość punktową. Najlepsze pod tym względem są materace z lateksu, pianki termoelastycznej oraz pianki wysokoelastycznej. Postawić można także na model kieszeniowy sprężynowy.
 • Twardość – dobry materac nie jest zbyt miękki i zbyt twardy. Nieprawdą jest, że twardy materac jest dobry dla kręgosłupa. Warto sprawdzić zawsze, ile stref twardości dany materac posiada. Najlepsze modele mają aż siedem stref twardości, dzięki czemu dobrze dopasowują się do kształtu ciała.
 • Wymiary – tutaj znaczenie ma stelaż, w którym materac ma być docelowo umieszczony. Warto też zwrócić uwagę na wysokość materaca. Im jest on grubszy, tym lepiej.

Czy warto kupić materac piankowy?

Materace piankowe to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych rodzajów materacy na rynku. Mają bowiem sporo zalet. Przede wszystkim zapewniają one wysoki komfort snu. Są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Wyróżniają się na ogół doskonałymi właściwościami antyalergicznymi. Przepuszczają powietrze i szybko wysychają w przypadku zamoczenia, zalania. Nie sprawiają większego problemu w transporcie – niektóre modele są nawet składane lub rolowane.

Materace piankowe doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które mają problemy z kręgosłupem. Nowoczesne modele dopasowują się do kształtu ciała, podpierając kręgosłup w odpowiednich miejscach. To efekt tzw. siedmiu stref twardości. Materace piankowe są często polecane parom, w których partnerzy dość istotnie różnią się od siebie wagą.

Popularni producenci materacy piankowych

Sklepy z materacami warte uwagi