Wypiekacz do chleba to stosunkowo niewielkie urządzenie, dzięki któremu można zapomnieć o kupowaniu chleba w sklepie. Posiada on dwa mieszadła i oś, która łączy się z silnikiem elektrycznym. Skutecznie miesza ciasto na chleb. Modele bardziej rozbudowane posiadają także niekiedy wbudowaną pamięć, a więc wznawiają działanie po przywróceniu zasilania. Wypiekacze do chleba służą również do przygotowywania ciasta na pierogi czy pizzę. Pieką także bułki.

Ranking wypiekaczy do chleba

 1. Wypiekacz do chleba Unold Extra 68511
  Wypiekacz do chleba Unold Extra 68511
  Wysokiej jakości wypiekacz do chleba o mocy 700W z dziewięcioma automatycznymi programami i stopniami przyrumienienia skórki do wyboru. Posiada funkcje opóźnionego startu. Dzięki temu pieczenie można rozpocząć w określonym momencie. Za sprawą wizjera kontrola nad procesem pieczenia jest pełna. Urządzenie utrzymane jest w stonowanej, białek kolorystyce. W skład zestawu wchodzą kubek z miarką, łyżka do odmierzania oraz dwie formy do pieczenia. Na uwagę zasługuje także funkcjonalny wyświetlacz LCD.
 2. Wypiekacz MORPHY RICHARDS 502000
  Wypiekacz MORPHY RICHARDS 502000

  Nowoczesny, łatwy w obsłudze wypiekacz do chleba z dziewiętnastoma różnymi programami. Pozwala na pieczenie chleba i ciast, a także na wyrobienie ciasta do pizzy czy przygotowanie dżemu. Wyróżnia się ergonomicznie wyprofilowanym wyświetlaczem. Ciekawym rozwiązaniem jest składana łopatka zagniatająca, która nadaje bochenkom idealny kształt. Do wyboru są w tym przypadku trzy wielkości bochenków o pięciu stopniach przyrumienienia. Moc tego modelu to 600W.
 3. Wypiekacz do chleba Philco phbm7000
  Wypiekacz do chleba Philco phbm7000

  Funkcjonalny wypiekacz do chleba wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Oferuje aż 12 różnych programów oraz 2  wielkości bochenków chleba – 70 dkg oraz 1 kg. Ciekawie prezentuje się dużych rozmiarów, podświetlany wyświetlacz LCD. Użytkownik może wybrać określony stopień przyrumienienia skórki. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja podtrzymywania temperatury przez 60 minut i opcja opóźnionego startu. W skład zestawu wchodzą hak do ugniatania, pojemnik do pieczenia oraz haczyk do wyjmowania haka do ugniatania. Moc to 615W.
 4. Wypiekacz MORPHY RICHARDS HOMEBAKE 502001
  Wypiekacz MORPHY RICHARDS HOMEBAKE 502001

  Nowoczesny wypiekaczdo chleba pokryty powłoką nieprzywierającą. Dodatkowo potrafi przygotować dżem. Udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja producenta. Model utrzymany jest w stonowanej, białej kolorystyce. Za sprawą okienka podglądowego pozwala na kontrolowanie stopnia wypieku chleba. Oferuje 14 różnych programów. Posiada moc rzędu 600W i funkcję opóźnionego startu. Wyposażony jest w funkcję kontroli stopnia przyrumienienia i regulację wielkości wypieku.
 5. Wypiekacz do chleba Sencor SBR 1032SS
  Wypiekacz do chleba Sencor SBR 1032SS

  Wykonany ze stali nierdzewnej wypiekacz do chleba z 12 automatycznymi programami pieczenia. Posiada wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Samodzielnie ugniata ciasto i je piecze. Jest idealny do przygotowywania chleba tradycyjnego i tostowego, ciasta na pizzę, rogali, bagietek, dżemów, pączków czy makaronów. Ciekawym rozwiązaniem jest 90-minutowy program bardzo szybkiego pieczenia i możliwość pieczenia pieczywa z dodatkiem bakalii różnego rodzaju. Urządzenie jest łatwe do czyszczenia.

Jaki wypiekacz do chleba kupić?

Pieczenie chleba w domu cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza odkąd na rynku pojawiły się urządzenia, które to w dużej mierze ułatwiają, a więc opiekacze do chleba. Chleb przygotowany samodzielnie jest niejednokrotnie lepszy w smaku i zdrowszy niż ten sklepowy. Czym jednak należy sugerować się przy zakupie wypiekacza do chleba?

 • Moc – im jest ona wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i tym większa jest moc działania mieszadeł. To ważne w przypadku gęstych ciast. Na co dzień sprawdzi się model o mocy 550W i wyższej.
 • Liczba mieszadeł – mieszadło może być jedno lub dwa. Ich liczba ma duże znaczenie dla dokładności zagniatania ciasta oraz na wielkość przyrządzanej porcji. Urządzenia z dwoma mieszadłami są zdecydowanie popularniejsze.
 • Pojemność komory wypiekacza – to element, który wpływa oczywiście na wielkość całego urządzenia i wypiekanego pieczywa. Im większa jest komora, tym większy chleb można upiec.
 • Wybór wielkości bochenka – to wygodna opcja, coraz częściej spotykana w wypiekaczach do chleba. Dzięki temu można dobrać wielkość bochenka do swoich aktualnych potrzeb.
 • Wybór stopnia zarumienienia – nowoczesne wypiekacze do chleba coraz częściej posiadają tę funkcję. Za jej sprawą można dopasować do swoich preferencji stopień wypieczenia skórki.
 • Obudowa i konstrukcja – warto postawić na wypiekacz do chleba, który jest stabilny i wytrzymały. Ciekawą opcją są modele z antypoślizgowymi nóżkami. Spore znaczenie w tym przypadku ma materiał, z którego wykonana została obudowa. Na ogół jest to obudowa metalowa lub plastikowa. Modele wykonane z tworzywa sztucznego są tańsze i lżejsze, ale bardziej podatne na zarysowania. Wypiekacze metalowe są bardziej wytrzymałe i eleganckie. Szczególnie godne zainteresowania są urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej.
 • Funkcja automatycznego miksowania – to opcja coraz popularniejsza. Przychodzi ona z pomocą wówczas, gdy mieszane ciasto jest rzadkie, co jest częste przy słodkich wypiekach.

Czy warto kupić wypiekacz do chleba?

Wypiekacz do chleba to urządzenie wciąż stosunkowo mało popularne, a szkoda. Sprawdza się bowiem w niemal wszystkich gospodarstwach domowych. Pozwala na szybkie i łatwe przygotowywanie w warunkach domowych wypieków różnego rodzaju i nie tylko. Nowoczesne modele są w stanie przygotować nawet domowy makaron czy marmoladę.

Dzięki wypiekaczowi do chleba można samodzielnie upiec w domu chleb czy bułki. Można w tym przypadku wykorzystać w zasadzie dowolną mąkę (co jest idealnym rozwiązaniem dla osób z nietolerancjami pokarmowymi różnego typu) i dodatki np. bakalie, orzechy, rodzynki itd. Do wyboru są bochenki różnej wielkości o różnicowanym stopniu zarumienienia. Większość wypiekaczy do chleba oferuje przy tym minimum kilka, a często kilkanaście różnych programów.

Wypiekacze są urządzeniami prostymi w obsłudze, które wbrew pozorom nie zajmują wiele miejsca. Są ponadto naprawdę bezproblemowe w obsłudze i bardzo funkcjonalne.

Popularni producenci wypiekaczy do chleba

Sklepy z wypiekaczami chleba warte uwagi