Wypiekacz do chleba to stosunkowo niewielkie urządzenie, dzięki któremu można zapomnieć o kupowaniu chleba w sklepie. Posiada on dwa mieszadła i oś, która łączy się z silnikiem elektrycznym. Skutecznie miesza ciasto na chleb. Modele bardziej rozbudowane posiadają także niekiedy wbudowaną pamięć, a więc wznawiają działanie po przywróceniu zasilania. Wypiekacze do chleba służą również do przygotowywania ciasta na pierogi czy pizzę. Pieką także bułki.
Ranking wypiekaczy do chleba
- Wypiekacz do chleba Unold Extra 68511
Wysokiej jakości wypiekacz do chleba o mocy 700W z dziewięcioma automatycznymi programami i stopniami przyrumienienia skórki do wyboru. Posiada funkcje opóźnionego startu. Dzięki temu pieczenie można rozpocząć w określonym momencie. Za sprawą wizjera kontrola nad procesem pieczenia jest pełna. Urządzenie utrzymane jest w stonowanej, białek kolorystyce. W skład zestawu wchodzą kubek z miarką, łyżka do odmierzania oraz dwie formy do pieczenia. Na uwagę zasługuje także funkcjonalny wyświetlacz LCD. - Wypiekacz MORPHY RICHARDS 502000
Nowoczesny, łatwy w obsłudze wypiekacz do chleba z dziewiętnastoma różnymi programami. Pozwala na pieczenie chleba i ciast, a także na wyrobienie ciasta do pizzy czy przygotowanie dżemu. Wyróżnia się ergonomicznie wyprofilowanym wyświetlaczem. Ciekawym rozwiązaniem jest składana łopatka zagniatająca, która nadaje bochenkom idealny kształt. Do wyboru są w tym przypadku trzy wielkości bochenków o pięciu stopniach przyrumienienia. Moc tego modelu to 600W. - Wypiekacz do chleba Philco phbm7000
Funkcjonalny wypiekacz do chleba wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Oferuje aż 12 różnych programów oraz 2 wielkości bochenków chleba – 70 dkg oraz 1 kg. Ciekawie prezentuje się dużych rozmiarów, podświetlany wyświetlacz LCD. Użytkownik może wybrać określony stopień przyrumienienia skórki. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja podtrzymywania temperatury przez 60 minut i opcja opóźnionego startu. W skład zestawu wchodzą hak do ugniatania, pojemnik do pieczenia oraz haczyk do wyjmowania haka do ugniatania. Moc to 615W. - Wypiekacz MORPHY RICHARDS HOMEBAKE 502001
Nowoczesny wypiekaczdo chleba pokryty powłoką nieprzywierającą. Dodatkowo potrafi przygotować dżem. Udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja producenta. Model utrzymany jest w stonowanej, białej kolorystyce. Za sprawą okienka podglądowego pozwala na kontrolowanie stopnia wypieku chleba. Oferuje 14 różnych programów. Posiada moc rzędu 600W i funkcję opóźnionego startu. Wyposażony jest w funkcję kontroli stopnia przyrumienienia i regulację wielkości wypieku. - Wypiekacz do chleba Sencor SBR 1032SS
Wykonany ze stali nierdzewnej wypiekacz do chleba z 12 automatycznymi programami pieczenia. Posiada wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Samodzielnie ugniata ciasto i je piecze. Jest idealny do przygotowywania chleba tradycyjnego i tostowego, ciasta na pizzę, rogali, bagietek, dżemów, pączków czy makaronów. Ciekawym rozwiązaniem jest 90-minutowy program bardzo szybkiego pieczenia i możliwość pieczenia pieczywa z dodatkiem bakalii różnego rodzaju. Urządzenie jest łatwe do czyszczenia.
Jaki wypiekacz do chleba kupić?
Pieczenie chleba w domu cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza odkąd na rynku pojawiły się urządzenia, które to w dużej mierze ułatwiają, a więc opiekacze do chleba. Chleb przygotowany samodzielnie jest niejednokrotnie lepszy w smaku i zdrowszy niż ten sklepowy. Czym jednak należy sugerować się przy zakupie wypiekacza do chleba?
- Moc – im jest ona wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i tym większa jest moc działania mieszadeł. To ważne w przypadku gęstych ciast. Na co dzień sprawdzi się model o mocy 550W i wyższej.
- Liczba mieszadeł – mieszadło może być jedno lub dwa. Ich liczba ma duże znaczenie dla dokładności zagniatania ciasta oraz na wielkość przyrządzanej porcji. Urządzenia z dwoma mieszadłami są zdecydowanie popularniejsze.
- Pojemność komory wypiekacza – to element, który wpływa oczywiście na wielkość całego urządzenia i wypiekanego pieczywa. Im większa jest komora, tym większy chleb można upiec.
- Wybór wielkości bochenka – to wygodna opcja, coraz częściej spotykana w wypiekaczach do chleba. Dzięki temu można dobrać wielkość bochenka do swoich aktualnych potrzeb.
- Wybór stopnia zarumienienia – nowoczesne wypiekacze do chleba coraz częściej posiadają tę funkcję. Za jej sprawą można dopasować do swoich preferencji stopień wypieczenia skórki.
- Obudowa i konstrukcja – warto postawić na wypiekacz do chleba, który jest stabilny i wytrzymały. Ciekawą opcją są modele z antypoślizgowymi nóżkami. Spore znaczenie w tym przypadku ma materiał, z którego wykonana została obudowa. Na ogół jest to obudowa metalowa lub plastikowa. Modele wykonane z tworzywa sztucznego są tańsze i lżejsze, ale bardziej podatne na zarysowania. Wypiekacze metalowe są bardziej wytrzymałe i eleganckie. Szczególnie godne zainteresowania są urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej.
- Funkcja automatycznego miksowania – to opcja coraz popularniejsza. Przychodzi ona z pomocą wówczas, gdy mieszane ciasto jest rzadkie, co jest częste przy słodkich wypiekach.
Czy warto kupić wypiekacz do chleba?
Wypiekacz do chleba to urządzenie wciąż stosunkowo mało popularne, a szkoda. Sprawdza się bowiem w niemal wszystkich gospodarstwach domowych. Pozwala na szybkie i łatwe przygotowywanie w warunkach domowych wypieków różnego rodzaju i nie tylko. Nowoczesne modele są w stanie przygotować nawet domowy makaron czy marmoladę.
Dzięki wypiekaczowi do chleba można samodzielnie upiec w domu chleb czy bułki. Można w tym przypadku wykorzystać w zasadzie dowolną mąkę (co jest idealnym rozwiązaniem dla osób z nietolerancjami pokarmowymi różnego typu) i dodatki np. bakalie, orzechy, rodzynki itd. Do wyboru są bochenki różnej wielkości o różnicowanym stopniu zarumienienia. Większość wypiekaczy do chleba oferuje przy tym minimum kilka, a często kilkanaście różnych programów.
Wypiekacze są urządzeniami prostymi w obsłudze, które wbrew pozorom nie zajmują wiele miejsca. Są ponadto naprawdę bezproblemowe w obsłudze i bardzo funkcjonalne.