Myjka do okien to urządzenie, którego zadaniem jest ułatwienie sprzątania mieszkania i domu. Mycie okien to bowiem czynność trudna i dość nieprzyjemna. Tymczasem każde okno od czasu do czasu wymaga umycia. To proces czasochłonny, bo okna należy szorować, przecierać na sucho i polerować bez pozostawiania żadnych smug. Wbrew pozorom nie jest to zadane łatwe. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne myjki do okien, które są urządzeniami łatwymi w obsłudze i wygodnymi w użytkowaniu.

Sprzątanie domu - zobacz ceny

Ranking myjek do okien

 1. Myjka od okien Kärcher WV 5 Premium
  Myjka od okien Kärcher WV 5 Premium

  Nowoczesna myjka do mycia okien ze trzystopniowym wskaźnikiem naładowania LED. W każdym momencie rozładowaną baterię można wyjąć i zastąpić inną, naładowaną. Tę zakupić można osobno. Urządzenie jest zaskakująco lekkie i nie emituje zbyt wiele hałasu, co pozwala na wygodne mycie okien. Wyposażone jest w ssawkę z regulowaną odległością czyszczenia. W skład zestawu podstawowego wchodzą również specjalny środek w postaci koncentratu do mycia okien, butelka ze spryskiwaczem, ssawka, pad  z mikrofibry, bateria i ładowarka.
 2. Vileda Windomatic Power
  Vileda Windomatic Power

  Funkcjonalna ściągaczka do okien z przyciskiem Power, który zwiększa aż o 50% moc ssącą urządzenia. Pozwala to na skuteczne mycie nawet mocno zabrudzonych okien. Myjka w trybie podstawowym pracuje około 40 minut. Dzięki ruchomej głowicy trafia bez problemu nawet do trudno dostępnych miejsc, czyszcząc zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wyposażona jest w zbiornik na płyn, który można łatwo wyjąć i opróżnić. Nadaje się on do  mycia w zmywarce.
 3. Kärcher WV 2 Premium
  myjka Kärcher WV 2 Premium

  Myjka do okien z pojemną baterią oraz diodą LED, która wskazuje poziom naładowania. To urządzenie lekkie i ciche, co pozwala na wygodne i komfortowe mycie okien. Wyposażone jest w funkcjonalny, łatwy do opróżnienia zbiornik na wodę. W skład zestawu podstawowego wchodzą ładowarka, bateria, ssawka, pad z mikrofibry, butelka ze spryskiwaczem, środkiem do mycia okien w postaci koncentraty oraz wąska ssawka.

Jaką myjkę do okien kupić?

Myjki do okien wykorzystują przede wszystkim moc pary wodnej. Większość z nich działa na podobnej zasadzie. Przed pracą należy wodą uzupełnić specjalny pojemnik i włączyć urządzenie. Wówczas woda podgrzewania jest do temperatury wrzenia i powstała w ten sposób para wodna wypychana na zewnątrz rozpoczyna czyszczenie. Brud zbierany jest za pomocą specjalnej nakładki. Na co w szczególności należy zwrócić uwagę podczas zakupu takiego urządzenia?

 • Rodzaj – w sprzedaży dostępne są zarówno myjki, które są urządzeniami samodzielnymi, jak i modele wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają różne akcesoria. Do wyboru są myjki ręczne i automatyczne.
 • Zasilanie – najwięcej myjek do okien zasilanych jest poprzez akumulator, który należy regularnie ładować. Ciekawie prezentują się też urządzenia zasilanie bateryjnie lub sieciowo. Wówczas pewnym ograniczeniem jest przewód lub trzeba zaopatrzyć się dodatkowo w przedłużacz.
 • Maksymalny czas pracy akumulatora – ten parametr znaczenie ma oczywiście tylko w przypadku myjek akumulatorowych. Warto wiedzieć, jak długo można pracować na jednym ładowaniu. Na ogół jest to od 20 minut do nawet godziny.
 • Czas ładowania – trwa on najczęściej od 1 do 4 godzin. Ten parametr ma spore znaczenie, gdy myjka wykorzystywana jest intensywnie i często.
 • Konstrukcja – warto zdecydować się na myjkę do okien wykonaną z materiałów wysokiej jakości, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy innego rodzaj szkodliwe czynniki. Najlepsze modele posiadają wygodne rączki i specjalne systemy zabezpieczeń.
 • Zbiornik wody – niekiedy wchodzi on w skład zestawu podstawowego. Warto w takiej sytuacji sprawdzić jego dokładną pojemność.
 • Wyposażenie dodatkowe – niektóre myjki posiadają dodatkowo spryskiwacze czy ścierki z mikrofibry. Dzięki temu szyba jest szybko pokrywana wodą i detergentem. W przypadku niektórych modeli w skład zestawu wchodzą też elementy wydłużające myjkę, które pozwalają sięgnąć także do okien dachowych.

Czy warto kupić myjkę do okien?

Dzięki urządzeniu takiemu jak myjka do okien można ułatwić sobie w dużym stopniu tak uciążliwą czynność, jaką jest mycie okien. Pozwala ono na szybkie i bezproblemowe doprowadzenie do idealnej czystości nawet mocno zabrudzonych powierzchni szklanych i lustrzanych.

Warto przy tym pamiętać, że nowoczesne myjki do okien można z powodzeniem wykorzystać również i do czyszczenia innych powierzchni gładkich np. granitowych, marmurowych czy lakierowanych. Doskonale radzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami takimi jak tłuszcz, kurz, ptasie odchody. Niekiedy wykorzystać je można także do mycia luster, kabin prysznicowych czy powierzchni szklanych.

Czyszczenie przy pomocy nowoczesnych myjek do okien to w zasadzie same korzyści. Do wyboru są w tym przypadku urządzenia samodzielne i modele wielofunkcyjne, w skład których wchodzą dodatkowo np. pad z mikrofibry czy spryskiwacz. Pozwalają one na szybkie umycie powierzchni szklanych i nie tylko, bez dużego nakładu pracy i czasu. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością.

Popularni producenci myjek do okien

Sklepy z myjkami do okien warte uwagi