Chodzik pchacz to element na kółkach, którego zadaniem jest ułatwienie dziecku utrzymania równowagi. Przychodzi z pomocą wówczas, gdy maluch dopiero uczy się chodzić. Początkowo dziecku trudno jest się utrzymać samodzielnie na nogach, dlatego chwyta się wszystkiego, co staje mu na drodze. Chodzik pchacz jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Jest bardziej poręczny niż krzesła czy stoliki, a przy tym coraz częściej pełni funkcje dodatkowe np. posiada wbudowany pojemnik na klocki.

Ranking chodzików pchaczy dla dzieci

 1. Vtech Chodzik Pchacz Gawędziarz (60481)

  Vtech Chodzik Pchacz Gawędziarz (60481)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonany z wytrzymałych materiałów chodzik pchacz dla dzieci. Dzięki intensywnej kolorystyce przyciąga uwagę dziecka  – przedni panel oferuje wiele zabaw do wyboru. Produkt doskonale sprawdza się nie tylko wewnątrz budynków, ale  i na zewnątrz. Wyposażony jest w regulację prędkości. Pozwala to na jego dopasowanie do aktualnych potrzeb dziecka. Model ten jest stabilny i bezpieczny. Dzięki trybowi oszczędzania energii, wyłącza się w sposób automatyczny.

 2. Fisher-Price Interaktywny Chodzik Zebra DPL53

  Fisher-Price Interaktywny Chodzik Zebra DPL53
  Sprawdź aktualną cenę

  Interaktywny chodzik pchacz dla dzieci. Oferuje wiele ciekawych sposobów na zabawę. Posiada wygodny uchwyt i solidną podstawę na czterech kółkach. Dzięki temu skutecznie asekuruje malucha w czasie stawiania przez niego pierwszych kroków. Wydaje komunikaty, posiada wbudowane melodie i piosenki różnego rodzaju. To produkt bardzo bezpieczny dla dzieci.

 3. Smily Play Chodzik Rośnij Ze Mną 32827

  Smily Play Chodzik Rośnij Ze Mną 32827
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości chodzik pchacz przeznaczony nawet dla bardzo małych dzieci. Jest stabilny i wykonany w sposób bardzo solidny. To przekłada się na wysokie bezpieczeństwo jego użytkowania. Model ten gra różnorodne melodie i wydaje śmieszne dźwięki. Posiada pianinko i mikrofon. Rekomendowany jest dla dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy.

 4. Little Tikes Chodzik Świecący Stół Aktywności 3W1 Pl 640957

  Little Tikes Chodzik Świecący Stół Aktywności 3W1 Pl 640957
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości chodzik pchacz z niesamowitymi efektami świetlnymi. Oferuje trzy tryby zabawy. Gdy dziecko uczy się chodzić, na podłodze tworzy oryginalne kombinacje świetlne, które zachęcają co zabawy. Produkt rozwija motorykę malucha i stymuluje jego zmysły. Błyskawicznie przekształcić go można w stolik do zabawy na stojąco  z liczydłem, fortepianem czy małym lusterkiem.

 5. Chicco Chodzik Pchacz Edukacyjny 065261

  Chicco Chodzik Pchacz Edukacyjny 065261
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny chodzik pchacz ułatwiający stawianie pierwszych kroków. Stanowi solidny i  bezpieczny punkt oparcia. Dodatkowo odgrywa wesołe melodyjki, dopingując malucha do dalszego chodzenia. Produkt wykorzystywany może być również jako Centrum Zabawy. Wystarczy zablokować jego tylne koła. Chodzik dedykowany jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia.

 6. Smily Play Chodzik Jeździk Lokomotywa Rośnij Ze Mną (0803)

  Smily Play Chodzik Jeździk Lokomotywa Rośnij Ze Mną (0803)
  Sprawdź aktualną cenę

  Chodzik pchacz, który śpiewa po polsku. Na pierwszy rzut oka przypomina kolorową lokomotywę z wagonikiem. Wagonik to siedzisko, ale można go szybko odłączyć. Wówczas lokomotywa jest typowym chodzikiem, który wręcz zachęca do zabawy. Na górze znajduje się proste pianinko. Produkt stymuluje słuch i wzrok malucha. Rozwija jego wyobraźnię, a przy tym jest w 100% bezpieczny.

Jaki chodzik kupić dla dziecka?

Nauka chodzenia z wykorzystaniem chodzika pchacza jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Taki element jest dla dziecka wygodny, a przy tym nie ogranicza jego ruchów. Pozwala na  uzyskiwanie szybkich postępów. Co jednak należy wziąć pod uwagę przy zakupie takiego typu chodzika?

 • Rodzaj – chodziki interaktywne wyposażone są we wbudowane melodie. Często świecą i zachęcają dziecko do dalszego poruszania się. Ich popularność cały czas rośnie. Podobnie jest w przypadku chodzików pchaczy. To nic innego jak przedmiot na kółkach, którego trzyma się dziecko w czasie nauki chodzenia. Nowoczesne modele posiadają szereg funkcji dodatkowych. Poza tym wyróżnia się jeszcze standardowe chodziki na kółkach z obrotowymi kółkami i siedziskiem, które umożliwiają dziecku przemieszczanie się.
 • Waga – chodzik pchacz nie powinien być przede wszystkim zbyt ciężki. Dziecko musi sobie z nim w końcu poradzić. Z drugiej strony modele bardzo lekkie bywają mało stabilne.
 • Materiał wykonania – wyróżnia się modele plastikowe i drewniane. Te pierwsze są popularniejsze i dostępne w wielu wariantach do wyboru. Chodzików pchaczy drewnianych jest mniej. Warto zawsze stawiać na model wytrzymały i trwały, który będzie bezpieczny dla dziecka.
 • Bezpieczeństwo – chodziki pchacze na ogół użytkują dzieci około 1. roku życia. Dlatego kwestia bezpieczeństwa ma tak duże znaczenie. Zakupiony produkt nie powinien posiadać bardzo małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Dobry chodzik posiadać musi odpowiednie atesty.
 • Kółka –  kółka gumowe są z całą pewnością cichsze niż plastikowe, a ponadto nie rysują podłogi.
 • Opcje dodatkowe – najczęstsze opcje dodatkowe to blokada kółek, efekty dźwiękowe i świetlne oraz inne, różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

Czy warto kupić chodzik dla dziecka?

Chodzik znacznie ułatwia dziecku naukę chodzenia. Eksperci są jednak zdania, że maluchy mogą w ten sposób spędzać około godziny dziennie. Dłuższe użytkowanie chodzika mogłoby bowiem negatywnie wpłynąć na ich rozwój fizyczny. Rozsądne korzystanie z chodzika jest jednak doskonałym sposobem na naukę chodzenia, a dla samego dziecka świetną zabawą. Rodzice mogą przy tym nieco odetchnąć.

Dużą popularnością cieszą się przy tym chodziki pchacze, które są mniej inwazyjne niż tradycyjne chodziki. To je najczęściej polecają specjaliści do nauki chodzenia. Dzięki nim maluch może się swobodnie wesprzeć, ale jednocześnie musi pamiętać o właściwym napięciu mięśni. W ten sposób uczy się utrzymywania równowagi. Kolorowe, często grające i świecące chodziki wręcz zachęcają do przemieszczania się. Sprawiają, że dziecko uczy się upadania i podnoszenia, co także jest potrzebne w dalszym życiu.

Małe dzieci chętnie korzystają z kolorowych chodzików pchaczy. Sięgają po nie z własnej woli, a nie są do nich na siłę wkładane, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych chodzików. Największą popularnością cieszą się przy tym modele świecące i oferujące różnego rodzaju melodyjki. Takie produkty mają jeszcze jedną zaletę – wspomagają u malucha naprzemienną pracę nóg.

Popularni producenci chodzików dla dzieci